Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ivov

Как да ползвам новия си 4к смарт телевизор рационално?

Препоръчан отговор

Добър ден на всички.

За добро или зло в къщи се сдобихме с нов смарт телевизор ултра HD. Марка  samsung модел ue43nu7092. Да не излезе, че му правя реклама или че се фукам? 😁 Ами не. Идеята да пусна тази тема е друга. Този телевизор е голям с отлична резолюция и струваше цифра. Аз дори не бих го взел, защото рядко гледам телевизия, но в къщи живеят и други хора със своите вкусове и мераци. Както и да е. Сега като го имам искам да го ползвам рационално. Дори не знам дали рационално е правилният термин? Ще ми се да мога да ползвам повечето екстри на телевизора. Надявам се тука да пишат хора, които имат опит с подобни телевизори и очаквам да споделят трикове и тайни в тази насока. Например аз забелязах, че това телевизорче има само един USB порт. Ако искам да свържа към него едновременно мишка, клавиатура и подвижен диск как се прави? В момента ми изглежда невъзможно. Някой ще каже, че това все пак е телевизор, а не компютър. Да, но той има резолюция 4К, а телезията ми идва с много по-ниско качество. В това отношение съм много разочарован, защото дори HD каналите ( които в моя тв пакет са не повече от 20 ) не ми дават кой знае какво качество или просто на този голям екран така се получава. За да изтискам всичко от телевизора трябва да гледам филми или да играя игри. Правилно ли разсъждавам ? Какво може да ми даде интернет на този телевизор. Аз например имам абонамент за спортните диеми, но все още не мога да ги подкарам на Самсунга. Влизам си в профила и всичко е окей, но живото видео не тръгва и си стои черен екран. Дадох началото на дискусията. Сега сте вие на ход. 🙄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се водите по модните надписи е така. Допреди няколко години пък беше 3D. Да кълвете и давате парите си за поредния боклук еднодневка с планирано остаряване. След някоя година ще се окаже че производителят е престанал да плаща лиценза за YT или друго и няма и тях да ползвате. И ще купувате външна кутийка или следващия ултра - мега - пупер - дупер.

Че има дупка за флашка може и нищо да не означава, а евентуално за сервизни цели. В една друга тема вече писах, ползвай търсачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта ти, за да го използваш както ти искаш, е да му сложиш един андроид бокс. Всичко друго е мъка. К`во ще правиш с тая клавиатура, мишка и т.н.? Въпросът е риторичен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivov написа:

Сега като го имам искам да го ползвам рационално.

Всичко което е необходимо за рационалното му ползване е в ръководството на потребителя.

Най-рационалното нещо което може да направите е да прочетете въпросното.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

Като се водите по модните надписи е така. Допреди няколко години пък беше 3D. Да кълвете и давате парите си за поредния боклук еднодневка с планирано остаряване. След някоя година ще се окаже че производителят е престанал да плаща лиценза за YT или друго и няма и тях да ползвате. И ще купувате външна кутийка или следващия ултра - мега - пупер - дупер.

Че има дупка за флашка може и нищо да не означава, а евентуално за сервизни цели. В една друга тема вече писах, ползвай търсачката.

Работи си USB порта и няма проблем. Сложих мишка и я подкарах. После прикачих един външен хард и ми отвори записан на него филм с отлично качество. 

преди 3 часа, lupis написа:

Варианта ти, за да го използваш както ти искаш, е да му сложиш един андроид бокс. Всичко друго е мъка. К`во ще правиш с тая клавиатура, мишка и т.н.? Въпросът е риторичен...

Ами като влезна в интернет ще ми е най-удобно да имам едновременно мишка и клавиатура. Сега слагам само мишката и се боря да сърфирам с една виртуална клавиатура, което е неудобно и бавно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според абвертурата  телевизорът е седма серия имайки в предвид ,че девета е най-високата сте направили добра покупка.

Отностно USB порта ,че е само един   ами  съществуват  USB хъбове или така наречени разклонители със три,четири и тн. входове.

Телевизорът ти подържа и WIFI  което ще рече , че може да се свърже към домашната WIFI мрежа.

По този начин и със необходимата програма от сайта на samsung можете да свържете компютърът със телевизора и да се ползва като втори монитор за гледане на филми снимки ,и тн. без кабели.

Смартфоните които ползват същата домашна мрежа също могат да споделят екран със телевизорът. И тн. За това се сещам на първо четене ! Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДиоиД написа:

Всичко което е необходимо за рационалното му ползване е в ръководството на потребителя.

Най-рационалното нещо което може да направите е да прочетете въпросното.

Успех!

Ръководството за потребителя съм го чел. Това е ясно. Все пак благодаря за съвета. Само че там не пише как да подкараш мишка и клавиатура само с един USB изход. Всъщност в самото ръководство за потребителя им някои подвеждащи неща. При обясненията как се прикачват външни устройства ( например мишка или клавиатура ) пише, че се слагат в един от USB портове на телевизора. Така написано човек си помисля, че Самсунга има няколко порта, но на практика е само един.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли дали работи клавиатура? А смяна на езиците има ли възможност? Предполагам говориш за безжични ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ivov написа:

че се слагат в един от USB портове на телевизора.

HUB ... Едно е да четеш, а друго е да го прочетеш. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да видиш качество на картината му пусни 1080p (филм например) или най-добре UHD 4K видео.

(прочети какви формати поддържа и опитай с тях)

Относно за свързването на мишка и клавиатура прочети си упътването. Ако имаш налични краткото ръководство,

Провери в сайта на производителя или CD носител, дали има налично на Български.

Някой производители, включват приложение за Android/iOS, за контрол на телевизора през смартфона (упътването)

Защо са предоставили само едно USB, и на мен не ми е ясно (през 2019 г).

Прочети дали може да му свържеш съвместим USB Hub. На който да свързваш повече USB устройства.

Както и дали е съвместим със bluetoth клавиатура/мишка или пък само на Samsung.

По умен телевизор от един среден/висок клас Android TV Box няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, malosi написа:

Според абвертурата  телевизорът е седма серия имайки в предвид ,че девета е най-високата сте направили добра покупка.

Отностно USB порта ,че е само един   ами  съществуват  USB хъбове или така наречени разклонители със три,четири и тн. входове.

Телевизорът ти подържа и WIFI  което ще рече , че може да се свърже към домашната WIFI мрежа.

По този начин и със необходимата програма от сайта на samsung можете да свържете компютърът със телевизора и да се ползва като втори монитор за гледане на филми снимки ,и тн. без кабели.

Смартфоните които ползват същата домашна мрежа също могат да споделят екран със телевизорът. И тн. За това се сещам на първо четене ! Успех.

Това за USB хъбовете ми е ново и непознато. Признавам си. Благодаря за тази информация. Продават ли се свободно и дали са скъпи? Да, телевизора съм го свързал към WIFI-то. Само че тази домашна мрежа ми е малко тъмна Индия. А всъщност в къщи на практика имаме две мрежи. Влизат тъкмо два оптични кабела и имаме две рутерчета в различни стаи. Не се чудете - в нашето семейство сме свикнали всеки да е независим. Основно се работи на настолни компютри и WIFI-то се излъчва в ефира неупотребявано. Аз дори не си знаех юзернейма и паролата на моя рутер, но заради телевизора се наложи да се ровя и я намерих. Така че нямам особен опит от работа в мрежа. Но бързо се уча и ще ми е интересно.     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък голям-43инч ,нещо не схащам.И да не се виждат добре Нд каналите не вярвам.Аз съм с 55инч. ЛЖ и Нд каналите са си много добре.Тегля си по 50-60гб 4к филми и ги  слагам на хард диск и съм с ресивър и 5+1 колони със суббуфер и направо съм все едно в кино.Телевизора е за гледане на телевизия и филми ,какви мишки,клавиатури и тем подобни глупости.За това си има компютри.И като си играеш много така с мишки и клавиатури и да си в интернет и телевизора ще клекне много бързо.Много се товари процесора и няма това охлаждане като при комп . и ще изгори. Подсветката само трябва да е намалена наполовина,да не е надута до край,защото гори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, ivov написа:

Това за USB хъбовете ми е ново и непознато. Признавам си. Благодаря за тази информация. Продават ли се свободно и дали са скъпи? Да, телевизора съм го свързал към WIFI-то. Само че тази домашна мрежа ми е малко тъмна Индия. А всъщност в къщи на практика имаме две мрежи. Влизат тъкмо два оптични кабела и имаме две рутерчета в различни стаи. Не се чудете - в нашето семейство сме свикнали всеки да е независим. Основно се работи на настолни компютри и WIFI-то се излъчва в ефира неупотребявано. Аз дори не си знаех юзернейма и паролата на моя рутер, но заради телевизора се наложи да се ровя и я намерих. Така че нямам особен опит от работа в мрежа. Но бързо се уча и ще ми е интересно.     

Да продават се и не са скъпи! Във всеки един магазин за електроника се продават.

Домашната мрежа не е страшна! Щом настолният комп е вързан към рутера със кабел а рутера през wifi е вързан със телевизорът значи,между тях може да се осъществи връзка.Чрез това  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lupis написа:

Пробва ли дали работи клавиатура? А смяна на езиците има ли възможност? Предполагам говориш за безжични ..

Не съм пробвал,  защото нямам USB  клавиатура. Да, езиците се сменят без проблем. Нямам безжични мишка и клавиатура и затова нямам как да проверя дали биха работили с телевизора.

преди 1 час, oic написа:

За да видиш качество на картината му пусни 1080p (филм например) или най-добре UHD 4K видео.

(прочети какви формати поддържа и опитай с тях)

Относно за свързването на мишка и клавиатура прочети си упътването. Ако имаш налични краткото ръководство,

Провери в сайта на производителя или CD носител, дали има налично на Български.

Някой производители, включват приложение за Android/iOS, за контрол на телевизора през смартфона (упътването)

Защо са предоставили само едно USB, и на мен не ми е ясно (през 2019 г).

Прочети дали може да му свържеш съвместим USB Hub. На който да свързваш повече USB устройства.

Както и дали е съвместим със bluetoth клавиатура/мишка или пък само на Samsung.

По умен телевизор от един среден/висок клас Android TV Box няма.

Значи за качеството мога много да напиша. Ще започна със следното. В магазина гледах телевизорът колко кристална картина дава. Бях запленен от гледката. Прибрах се и като пуснах в къщи направо ми се приплака. Грозен и размазан екран. Даваше ми резолюция 720 на 570 ако не греша. Предишния телевизор беше 23 инча и всичко изглеждаше приятно, но 720 на екран 43 инча си е кошмар. Така и не намерих начин да променя сам резолюцията и се обадих на доставчика на цифрова телевизия. Слава Богу те помогнаха. Вдигнаха нивото на 1920 и сега се гледа доста по-добре, макар че това е наполовина на възможностите на телевизора. Понеже почти всеки пише, че трябва да се чете ръководството за потребителя и видях насоки да търся превод на български в интернет, то ще ви кажа, че в това отношение нещата са изпипани. Има дебело ръководство на всякакви езици ( вкл. български). Само че същото го има и вградено и в самия телевизор. Правиш начален сетъп и веднага те пита да си избереш език между почти всички на света ( щом има дори македонски 😎 ). Но за USB информацията е скромна. Има много обяснения как да гледам ефирна телевизия, което аз не правя, защото съм на цифрова чрез доставчик.     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как разбра, че се сменят, като не си пробвал? Пък ако смяташ да слагаш жични... си те представям наврян под телевизора, цъкайки на клавиатурата :lol6: 

И не бъркай смяната на езика на софтуерната клавиатура с физическата..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, SIMO70 написа:

Чак пък голям-43инч ,нещо не схащам.И да не се виждат добре Нд каналите не вярвам.Аз съм с 55инч. ЛЖ и Нд каналите са си много добре.Тегля си по 50-60гб 4к филми и ги  слагам на хард диск и съм с ресивър и 5+1 колони със суббуфер и направо съм все едно в кино.Телевизора е за гледане на телевизия и филми ,какви мишки,клавиатури и тем подобни глупости.За това си има компютри.И като си играеш много така с мишки и клавиатури и да си в интернет и телевизора ще клекне много бързо.Много се товари процесора и няма това охлаждане като при комп . и ще изгори. Подсветката само трябва да е намалена наполовина,да не е надута до край,защото гори.

едно въпросче :)  какъв модел ти е ЛГто и като пуснеш филм през харда ресивъра какво ти отчита отдолу :) питам защото преди бях с LG 55UK6470plc (по книжка чете до DTS и Dolby Digital) и като пусна филм през харда(само за проба защото пердаша филмите атмос през компа) на ресийвъра си изписва точно формата DTS  или DOlby digital...с кофти течение на обстоятелствата прееебах твто и го замених с  SONY XF7096 но когато пусна филм от него през харда на ресийвъра ми изписва само linear PCM 2.0 channel :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не чете Атмос ,минава на следващият поток който е в контейнера на филма.2016г ми е модела LG TVUH8507´.Какъвто е звука такова изписва,ДТС,Долби5+1,7.1Ди-Ех нещо такова.С оптичен кабел съм свързал телевизора и ресивъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, SIMO70 написа:

Не чете Атмос ,минава на следващият поток който е в контейнера на филма.2016г ми е модела LG TVUH8507´.Какъвто е звука такова изписва,ДТС,Долби5+1,7.1Ди-Ех нещо такова.С оптичен кабел съм свързал телевизора и ресивъра.

През оптика е невъзможно възпроизвеждането на Dolby Atmos файл. Дори и телевизора да го поддържа.

Трябва ресийвъра и телевизора/или устройството за плейване да е "закачено" на HDMI 2.0 порт (или по висок).

Кабела да е пак минимум HDMI 2.0.

През оптика не се и поддържат и форматите DTS-HD, Dolby True HD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, oic написа:

През оптика е невъзможно възпроизвеждането на Dolby Atmos файл. Дори и телевизора да го поддържа.

Трябва ресийвъра и телевизора/или устройството за плейване да е "закачено" на HDMI 2.0 порт (или по висок).

Прав си за това а и повечето телевизори среден клас поддържат само DTS  и DOLBY DIGITAL :) гледах някои ОЛЕД са оборудвани с earc и имат кодеци за атмос и там да ти трябва даже новият кабел май hdmi 2.1 .Тя питанката ми беше за друго което го оправих и всичко вече е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

И с  HDMI ми е звързан тебевизора през АРЦ- HDMI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих си приложението SmartThings, с което се правела връзка между телефона и телевизора, но засега нещо не мога да подкарам нещата. Днес ще продължа да се боря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с това: https://www.universalmediaserver.com/  ( https://www.kaldata.com/софтуер/universal-media-server-90374.html ). Инсталираш го на компа и от настройките си шерваш съответните папки с филми, музика и снимки. Аз с моя UE43MU6172, който е свързан на 5GHz с рутера, нямам проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкарах приложението SmartThings и свързах телефона с телевизора. Не че има много полза от това. От телефона мога да спирам и пускам телевизора и да регулирам силата на звука. Друго не може да се прави, защото програмите ми се командват с дистанционното на А1.  Купих си USB хъб с 4 порта и го прикачих към телевизора. Пробвах да свържа едновременно мишка и флашка. Стана без проблеми. Остава да си купя една USB клавиатура и да я прикача и нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.10.2019 г. в 10:54, ivov написа:

Купих си USB хъб с 4 порта и го прикачих към телевизора. Пробвах да свържа едновременно мишка и флашка. Стана без проблеми. Остава да си купя една USB клавиатура и да я прикача и нея. 

Вземи си безжична клавиатура има различни модели и големини. С тия жици е много неудобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.10.2019 г. в 20:16, malosi написа:

Отдавна вече не е така. Седма серия е стартовата демек най ниската.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...