Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте , значи малко филмарско като научна фантастика звучи проблема ми ама да питам . Гледам на лаптопа телевизия или филми , няма значение , ползвам го до късно вечер и лягам . Лаптопа остава включен в контакта и пуснат като съм му задал замъгляване 5 минути , изключване на дисплея 10 минути и заспиване 30 минути когато е в режим зареждане т.е. включен в контакта . Без значение в колко ставам сутрин или се пробуждам , забелязвам , че диода на камерата ми свети и в момента в който се размърдам лаптопа издава същият звък като при събуждане , едно като прещракване като когато е заспал компа натиснесх копчето да го събудиш - харда ли се развърта не знам и веднага след това се изключва без изобщо да го докосвам . Случвало ми се е да стана в 3 сутринта , случи ми се и тази сутрин в 6 , така че няма нищо общо и свързано да го прави примерно 5-6-7 часа след заспиване и т.н. Прави го винаги когато се размърдам и ставам . И тоя диод на камерата не го бях виждал до преди това да се случи , а имам лаптопа от 6 години . Сега към въпроса . Може ли някой да ме наблюдава ? Пускам най-редовно Malwarebytes и не намирам нищо . Има ли някакво рационално обяснение защо лаптопа се държи така ? Първия път когато се случи доста се филмирах и тъкмо го бях забравил и тази сутрин пак същото .  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети това и пак пробвай да си зададеш въпроса:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи хардуерни предпазни мерки за камерата, задай му в колко часа да се гаси, не виждам смисъл той да работи, а ти да спиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затвори капака, да видим как ще те наблюдават :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих лепенка на камерата . Просто докато гледам филм заспивам и го хващам вече на няколко пъти че е с включена камера . При движение от моя страна , лаптопа се изключва . Не е много комфортно все пак ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посети и антивирусния раздел на форума за всеки случай, може да помолиш и някой модератор да ти премести темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, bmwww написа:

Сложих лепенка на камерата

Твърде вандалски способ. Има по-елегантно решение - изтегляш архива, разархивираш в папка, закачаш на на лентата със задачи файла webcam и си имаш превключвател на камерата - като ти трябва я пускаш, като не ти трябва, я изключваш:
webcam_on_off_enabled.png

Може да се направи и с два шорткъта - един за спиране, един за пускане:
webcam_on_off_cmd_support.png

За спиране:
Създай пряк път до файла - при мен примерно е M:\Repair\WebCam On-Off\WebCam.exe, редактираш шорткъта да изглежда така M:\Repair\WebCam On-Off\WebCam.exe /OFF. Променяш и иконата, като укажеш файла M:\Repair\WebCam On-Off\WebCam.exe за източник на икони и избираш червена и кликаш бутона [Apply].
За пускане на камерата:
Аналогично създаваш пряк път M:\Repair\WebCam On-Off\WebCam.exe /ON и зелена икона от файла M:\Repair\WebCam On-Off\WebCam.exe

Но не е зле първо да се убедиш, че компютърът ти е чист от зловреден софтуер:

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Твърде вандалски способ.

По-точно примитивен способ,но пък най-надежден.В днешно време,каквото и да прави човек в системата си,може да бъде „гледан“или „подслушван“, без да разбере за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Димитър 59 написа:

По-точно примитивен способ

Точно вандалски си е, но в случая спрямо собствено имущество, защото ако лепенката е с кофти лепило иди после ти да чистиш леща!

преди 23 минути, Димитър 59 написа:

най-надежден

Показаното по-горе е не по-малко надеждно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да е лепенка, съответно да има лепило - изрязва се необходимия размер от не прозрачна хартия, намокря се леко и се поставя.

Можеш дори да си направиш някакво картонче (П или V -образно) което да поставяш отгоре и лесно да махаш ако я ползваш често камерата.

На някой лаптопи втора употреба камерите и микрофоните са хардуерно премахнати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И когато ти потрябва камера...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

Показаното по-горе е не по-малко надеждно.

Не казвам,че не си прав,за метода да се спре камерата чрез системата.Исках да кажа,че без „лепенка“,стои отворена „вратичката“.Не си ли чувал,че при изключена софтуерно камера или микрофон,пак могат да те гледат и слушат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, bmwww написа:

натиснесх копчето да го събудиш - харда ли се развърта не знам и веднага след това се изключва без изобщо да го докосвам

Това си е нормално действие съпровождащо събуждането на всеки компютър, с традиционен HDD. На мен ми се струва, че нещо си се впрегнал. Това за светенето на диода до камерата и дали е светел, или не е светел и преди и така.  Да не би да навлизаш в климактериума, което е съпроводено с разни странни ефекти, включително и забравяне на дребни подробности дали някакъв диод е светел, или не е светил и преди и самовнушение, че преди не е светил? Може ли все пак да си използувал примерно Скайп, или по някакъв начин друг начин и и причина камерата преди да заспиш и просто да не си я спрял?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой използва скайп 2019та ? Аз не . На компа гледам само филми и заспивам . След което би трябвало и той да заспи 30 минути по късно . Събуждам се след няколко часа и камерата свети . Не докосвам лаптопа , ставам и той също се събужда след което се изключва абсолютно сам без моя намеса . Вчера след като залепих камерата тази сутрин пък го хванах включен  . За първи път от както го имам и изобщо за първи път на мой лаптоп през живота ми се случва да му е зададено да заспи след 30 минути и той да стои цяла нощ включен ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като го пуснеш да заспива, той наистина ли заспива или тръгва да заспива и се събужда веднага?
Направи и диагностика:
Стартирай command Prompt с администраторски права и постави следната команда:
powercfg  /SYSTEMSLEEPDIAGNOSTICS
Като се изпълни комадата, копирай файла C:\WINDOWS\system32\system-sleep-diagnostics.html на десктопа и го качи на https://dox.abv.bg/ и в следващия си пост публикувай линка към файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го направя днес по късно . Да , наистина заспива . Само да ви споделя , че снощи след хибернизация на другия ми лаптоп , 3 часа по късно се включи сам 😲 Имам го от 1 година и както се досещате , това не се е случвало досега . Даже нарочно си го купих защото фабрично е без камера . HP Elitebook 6930p . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да има проверка за актуализации по разписание в 03:00

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не . Проверката ми я прави автоматично в неактивните ми часове защото Уин 10 е с тая опция . Гледам вчера я е правило в 17.30 за последно . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По подразбиране в 3 се прави проверка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и в 3 да се прави , лаптопа се включи в 00:30 . Днес ще го изредя с абсолютно всички антивирусни да видя какво става , макар че Windows Defender-а казва , че всичко е ок . Мен ме притеснява повече първия лаптоп с проблема с камерата . Той е с нелегален(замунда) и неактивиран Уин 8 без никакви ъпдейти . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-разумното решение е да се мине праз антивирусния раздел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в BIOS дали са активни настройки за събуждане/включване през lan или USB, ако ползваш външна мишка или клавиатура е възможно те да го събуждат или при даден пакет през мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...