Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Задравейте всички.  Преди няколко месеца лаптопът ми беше заразен от VERSATO вирус, който криптира всички файлове и в последствие хакрерите   ми искаха 900 долара за ключ, и така чаках няколко месеца да излезе актуален декриптиатор, но така и не излезе, а лаптопът вече ми трябва и реших да го преинсталирам. Но по време на преинсталацията се появи проблем и нямах достъп да форматирам дяловете, а само да си избера дял където на бъде иснталиран Windows 7 .

Поради невъзможността да форматирам целият хард по време на преинсталацията поради липса на драйвер, реших да пробвам по алтернативен начин.

Според вас методът на, който се спрях ефективно ли ще прочисти всички вируси ? 

Състои се в това. Инсталирам ОС в 1 от 3-те дяла, след това зареждам новото копие на Windows и ръчно форматирам останалите 2 дяла, като просто дам с десен бутон на тях и избера опцията формата. След това отновно правя преинсталация, но този път избирам директория в един от вече форматираните 2 дяла, и след тази преинсталация отнво зареждам Windows, и форматирам и 3-тият дял на, който е била OС, по същият начин както предишните 2. Цялата операция е свързана с доста играчка и чакане, но ако знам, че ще изчисти всичко съм готов да я направя.

Благодаря ви предварително,а а ако има и други по-ефективни  методи, с удовелствие бих ги приложил. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, N_Georgiev написа:

Задравейте всички.  Преди няколко месеца лаптопът ми беше заразен от VERSATO вирус, който криптира всички файлове и в последствие хакрерите   ми искаха 900 долара за ключ, и така чаках няколко месеца да излезе актуален декриптиатор, но така и не излезе, а лаптопът вече ми трябва и реших да го преинсталирам. Но по време на преинсталацията се появи проблем и нямах достъп да форматирам дяловете, а само да си избера дял където на бъде иснталиран Windows 7 .

Поради невъзможността да форматирам целият хард по време на преинсталацията поради липса на драйвер, реших да пробвам по алтернативен начин.

Според вас методът на, който се спрях ефективно ли ще прочисти всички вируси ? 

Състои се в това. Инсталирам ОС в 1 от 3-те дяла, след това зареждам новото копие на Windows и ръчно форматирам останалите 2 дяла, като просто дам с десен бутон на тях и избера опцията формата. След това отновно правя преинсталация, но този път избирам директория в един от вече форматираните 2 дяла, и след тази преинсталация отнво зареждам Windows, и форматирам и 3-тият дял на, който е била OС, по същият начин както предишните 2. Цялата операция е свързана с доста играчка и чакане, но ако знам, че ще изчисти всичко съм готов да я направя.

Благодаря ви предварително,а а ако има и други по-ефективни  методи, с удовелствие бих ги приложил. 

Посети тази тема и изпълни стъпките в нея. След това ще чакаш човек от HJT Теам  да ти провери машината за вируси. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това май ти е втора тема, но под нов профил? Защо не можеш да форматираш дяла, обясни по-подробно. Пробва ли да изтриеш дяловете от диска и да създадеш нови?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно съм писъл във форума 2012-2013, но но можах да си намеря координатите на профила, така че темата свързана с аналогичен проблем не е пуската от мен. Не можах да ги форматирам, както и написах в първият пост поради липса на драйвер. Системата изискваше от мен да поства ДВС или УСБ флаш с въпросният драйвер за достъп до твърдият диск. Поне 20 пробвах с флашка с различни драйвери и начини и още толкова ДВД-та записах. Просто не приема драйвера и толкова. Иначе същото копие на Windows 7, съм го инсталирвал и на други компютри, но подобен проблем не е правило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, N_Georgiev написа:

Последно съм писъл във форума 2012-2013, но но можах да си намеря координатите на профила, така че темата свързана с аналогичен проблем не е пуската от мен. Не можах да ги форматирам, както и написах в първият пост поради липса на драйвер. Системата изискваше от мен да поства ДВС или УСБ флаш с въпросният драйвер за достъп до твърдият диск. Поне 20 пробвах с флашка с различни драйвери и начини и още толкова ДВД-та записах. Просто не приема драйвера и толкова. Иначе същото копие на Windows 7, съм го инсталирвал и на други компютри, но подобен проблем не е правило.

Написал съм ти го какво да направиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет .
Мисля че мога да ти помогна !
Имал съм подобни проблеми с компютри , които съм поправял и това дето ще ти кажа действа на 100 процента !
Инсталирай си уйндоус 10 ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е х 64 !!!
Този уйн ще ти качи необходимите драйвъри !
След това можеш да си инсталираш уйндоус по твой избор !
Има една антивирусна програма Loaris troyan ...
Лично съм я изпробвал и намира вируси , които дори малварето не може да хване .
Та когато вече имаш уйндоуса , който ти трябва мини го с лоарис трояна или малваре битес и всичко ще ти е ОК !
Успех .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, dzaabo написа:

Инсталирай си уйндоус 10 ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е х 64 !!!
Този уйн ще ти качи необходимите драйвъри !

и това защо?
не е ли по-лесно в инсталационната флашка на десетката, да замени install.wim с този на седмицата
и не знам дали точно това му е проблема
има раздел със специалисти посочен в предишен пост, нека те да си кажат мнението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как направи инсталация без да имаш драйвери тогава? Сигурен ли си, че лаптопа ти поддържа windows 7? В официалния сайт на производителя трябва да има драйвери за модела и за USB/SATA, ако тази ОС се поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Моделът е Dell Inspiron 3567 . Фабрично дойде с Linux, но аз моментално инсталирах Win7. Тъй като преди 2 години лаптопът тъкмо беше излязал на пазара, все още нямаше драйвери за Win7 x64 и с някой чаках седмица докато се появят в мрежата, но и останалите ги намерих труно, а повечето програма за автоматично намиране да дрейвери тогава бяха безполезни. Инсталацията не се сещем как съм направил, но тогава не се е налагало да форматирам дяловете преди това, така че намам представа дали съм имам достъп да го нарпавя тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, N_Georgiev написа:

Здравейте отново. Моделът е Dell Inspiron 3567 . Фабрично дойде с Linux, но аз моментално инсталирах Win7. Тъй като преди 2 години лаптопът тъкмо беше излязал на пазара, все още нямаше драйвери за Win7 x64 и с някой чаках седмица докато се появят в мрежата, но и останалите ги намерих труно, а повечето програма за автоматично намиране да дрейвери тогава бяха безполезни. Инсталацията не се сещем как съм направил, но тогава не се е налагало да форматирам дяловете преди това, така че намам представа дали съм имам достъп да го нарпавя тогава.

Последно какъв е проблема? Налазили са ви вируси или имате проблем с инсталацията поради липса на драйвери ? 

https://www.dell.com/support/home/bg/en/bgbsdt1/product-support/product/inspiron-15-3567-laptop/drivers

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, nikssi написа:

Последно какъв е проблема? Налазили са ви вируси или имате проблем с инсталацията поради липса на драйвери ?

Вирусите ги е прежалил и ще форматира диска, но инсталатора на Windows 7 го спира заради липсата на драйвери за USB вградени в исото. Възможно е и да не е нагласил настройките в биос за инсталиране на 7 и да не е пробвал друг USB порт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Joss Bomon написа:

Вирусите ги е прежалил и ще форматира диска, но инсталатора на Windows 7 го спира заради липсата на драйвери за USB вградени в исото. Възможно е и да не е нагласил настройките в биос за инсталиране на 7 и да не е пробвал друг USB порт...

Питам понеже темата е в Сигурност и антивирусна защита. Явно всеки пише където му падне. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...