Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Swiftypoppin

Честота на процесора Intel® Core™ i5-3320M

Препоръчан отговор

преди 33 минути, sliderum написа:

Не знам, но прочетох отдолу в коментарите положителни отзиви за метод 4. Виждам, че още не сте го изпробвали. Разбира се, няма гаранция, че и той ще Ви свърши работа. .

опитах го, даже и с двете стойности, които предлага- нямаше ефект

благодаря на всички, които се опитаха да помогнат, поне знам че се получава само когато е на захранване, жалко че не решихме проблема, но без това на по висок множител вдига температурите много повече, така че каквото такова

Пък ако някой се сети нещо да пише

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ThrottleStop - какво казва по-въпроса с контрола на множителя?

За да не вдига твърде голяма температура - на ниво биос спираш турбото или пробваш от контрол панела с 99% и по-малко докато ти хареса резултата. Разбира се програмата по-горе може да постигне същото.

Между другото зарежда ли ти батерията сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

ThrottleStop - какво казва по-въпроса с контрола на множителя?

За да не вдига твърде голяма температура - на ниво биос спираш турбото или пробваш от контрол панела с 99% и по-малко докато ти хареса резултата. Разбира се програмата по-горе може да постигне същото.

Между другото зарежда ли ти батерията сега?

за биоса това за максимум перформенс ли имаш предвид?

махнах я още след като видях че с нея работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фабрично или така както е проектиран този процесор множителя му трябва да ходи до 33, когато обаче на ниво биос се спре опцията Turbo ще ходи само до 26.

Отделно на всичко това на ниво ОС можеш чрез промяна на % да го накараш да достига до различен максимален множител от 26 до 8 (или 6 беше минимума).

С програмата която ти дадох по-горе можеш да правиш подобни неща, много по-точно и да сменяш състоянието с един клик. Идеята тук е да го излъжеш софтуерно да си вдигне множителя.

Аз все още мисля, че проблема ти е захранващия блок и както казах проба под някаква друга OS веднага ще покаже дали проблема е в твоя прозорец.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зареди някой live linux и виж там как ще е положението, за да отметнеш софтуерен проблем. Иначе не разбрах в разширени настройки на захранването процесора на максимум на 100% ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Raze написа:

Зареди някой live linux и виж там как ще е положението, за да отметнеш софтуерен проблем. Иначе не разбрах в разширени настройки на захранването процесора на максимум на 100% ли е?

да на 100 са, с убунто ще стане ли или трябва някоя друга, и там с каква програма да проверя нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Swiftypoppin написа:

да на 100 са, с убунто ще стане ли или трябва някоя друга, и там с каква програма да проверя нещата?

Може би тази статия ще помогне. А коя дистрибуция, едва ли има съществено значение.

ПС, статията ще помогне евентуално, за да се види откъде се достъпват настройките, иначе нали целта на заниманието е, не да се намалят, а да се увеличат стойностите, за проба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С програмата няма никакъв проблем да се контролира множителя опитах и всичко е ок, обаче смятам че ще го оставя на 12 заради температурите, от игри играя само wow която държи стабилно 60 фпс през по голямото време, и темп не се вдига толкова, а когато вдигна множителя тя на idle се вдига толкова колкото докато играя.

Благодаря искрено на всички отзовали се да помогнат, не стигнах до линукса и мисля и да не се занимавам с него при взетото решение. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако максималните температури при натоварване са под 80 градуса, въобще не го мисли колко загрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Raze написа:

Ако максималните температури при натоварване са под 80 градуса, въобще не го мисли колко загрява.

това е проблема че достигат 70 на idle така и не го натоварих

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори го, изчисти го и му смени термопастата. Вентилатора върти ли се? Все пак това е доста ретро машина, ако не е чистена кой знае каква мизерия е вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Отвори го, изчисти го и му смени термопастата. Вентилатора върти ли се? Все пак това е доста ретро машина, ако не е чистена кой знае каква мизерия е вътре.

не мога сам, трябва да я дам, чистена е последно като е купувана преди 3.4 год, вентилатора е ок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп е добре да се чисти поне 1 път в годината, а ако се ползва по легла, в прашни помещения и особено ако се пуши покрай него поне 2 пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е само до почистването, а и хубава термопастичка си требе... Като цена/качество МХ-4 е добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Joss Bomon написа:

Не е само до почистването, а и хубава термопастичка си требе... Като цена/качество МХ-4 е добър избор.

http://nikem-bg.net/computer-components/Noctua-NT-H1-Thermal-Compound-3.5g-NT-H1/ тази по добра ли е?  и каква е разликата между NT-H1 и NT-H2 в сайта не намерих втората, но каква е разликата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Joss Bomon написа:

RfwrYY8jrBDKZZxvmcB7BD-650-80.pngQyx4PCVVf7tL4W88MzCyiR-650-80.png

ясно значи е по-зле, а какво значи low/high pressure? и така и не разбрах каква е разликата между  NT-H1 и NT-H2?

Също какво мислите за това https://www.youtube.com/watch?v=hdTsra-uLBI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Swiftypoppin написа:

ясно значи е по-зле

Кое е по-зле ?! Разликите от няколко десети от градуса ли ?! Вземи си МХ-4 или дори МХ-2 и не се занимавай с глупости и сравнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Swiftypoppin написа:

преди 1 час, Swiftypoppin написа:

ясно значи е по-зле, а какво значи low/high pressure? и така и не разбрах каква е разликата между  NT-H1 и NT-H2?

Също какво мислите за това https://www.youtube.com/watch?v=hdTsra-uLBI

мисля че е ясно коя е по-зле, научете се да казвате "не знам" ще е полезно, когато чакат отговор от вас на въпроси, които не искате да отговорите, не да се се хващате за първата дума без да гледате контекста, но знам ли 3000 хил мнения може би аз не съм се изразил правилно :)

все тая, отново благодаря на всички за помощта и модератор може да заключва - проблема е решен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Swiftypoppin написа:

научете се да казвате "не знам" ще е полезно

При условие, че разликата между най-добрата химия и пастата за зъби е 16 градуса без товар, какъв е смисъла да задаваш въпроси от типа "кое е по-по-най" ?! Какво очакваш - спектрален анализ ли да седне някой да прави за някакви си ДЕСЕТИ от градуса разлика между въпросните две? Ако искаш и ти се дават излишни пари, и течен метал си сложи, защото той е по-по-най. По-добрата паста се представя по-добре при високите градуси, овърклок, и във времето по-бавно губи топлопроводимите си качества. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Joss Bomon написа:

При условие, че разликата между най-добрата химия и пастата за зъби е 16 градуса без товар, какъв е смисъла да задаваш въпроси от типа "кое е по-по-най" ?! Какво очакваш - спектрален анализ ли да седне някой да прави за някакви си ДЕСЕТИ от градуса разлика между въпросните две? Ако искаш и ти се дават излишни пари, и течен метал си сложи, защото той е по-по-най. По-добрата паста се представя по-добре при високите градуси, овърклок, и във времето по-бавно губи топлопроводимите си качества. 

Не знам защо спориш за нещо което аз дори не подхващам, въпросите бяха съвсем различни - приеми че на някои хора им е просто интересно, не отговаряй с още безсмислени отговори извън темата и въпросите, които ти задават, благодаря за препоръката за паста, чао :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Саму да вметнъ аз .........тай вероятностно ..Леново си има сопцтвен софтуерен продукт нарече lenovo power menagement така ,че там можи да йе заровину кучито 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...