Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BojoD

Хай енд конфигурация около 4200 лв за продуктивност и гейминг! Мнения и съвети :)

Препоръчан отговор

Здравейте,

Наумих си да си направя PC. В момента съм с Dell XPS 15 9550, който (както всеки ултабук) има унизителни проблеми с охлаждането.

ТА! Поразучих малко и стигнах до следната конфигурация: 

MotherboadASRock-X570-Taichi

CPUAMD Ryzen 7 3700X

GPUPALIT RTX 2070 SUPER Jetstream

Casebe quiet! DARK BASE PRO 900 rev.2 или Fractal Design MESHIFY S2 

PSUbe quiet! 850W

SSDSamsung 970 EVO 1TB

MEM4x Ballistix 8GB 3600 CL16

Бюджета е само за PC-то. Знам, че монитор-а също е доста важен (големина, форма, честота и т.н.), но монитора ще го взимам спрямо компа, който сглобя.

Няма да играя много често (за жалост) и със сигурност няма да е състезателно (няма нужда от брутални fps).

Може по-нататък да се пробвам с водно охлаждане и затова са по-сериозното PSU и голямата кутия.

Тишината също е приоритет.

Всяко мнение и препоръка е от значение! Този билд е голям кеф за мен и ще направя нов пост тук, като го взема :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като нямаш големи изисквания към игрите, то тогава кажи поне в какво се изразява “продуктивността”. Сиреч, трябва ли ти действително машина за 4 бона, или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, PANOV написа:

Като нямаш големи изисквания към игрите, то тогава кажи поне в какво се изразява “продуктивността”. Сиреч, трябва ли ти действително машина за 4 бона, или не?

О, не не. Аз съм се изразил неточно сигурно. Аз искам да цъкам на Ultra сеттингс и 1440p ако може да се получава. Идята ми беше, че по-състезателното цъкане (поне това което съм рисърчнал аз) иска по-ниски настройки, по-малка резолюция и убийствени fps. Просто го казах, като уточнение. Не знам дали има конкретно значение. Но искам като цъкам (въпреки че ще е рядко) да е стабилно.

Програмист съм и това, което ми трябва като продуктивност , е оптимизирано време за билдване заради процесора и SSD-то. Рам и видео карта ми трябват за емулаторите, които ползвам.

Принципно мога да "мина" и с по-малък бюджет, но искам да съм колкото мога готов за бъдещето и да имам тази машина, която в следващите 4г. да е топ.

Мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябваше аз да ти правя билда, бих върнал по една лека стъпка надолу с дъно, кутия и захранване и освободените пари в една стъпка карта нагоре. DB900 е уникална кутия, но овъркил, дори и за водно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избери си монитор или поне се спри на основните параметри.

Помисли внимателно на кое да наблегнеш като параметри, както и ако ще правиш водно прави го от сега или изобщо не го прави.

Не знам какъв програмист си, но какво става ако безценното ти SSD от Амазон даде дефект, тори нямаш алтернативен начин да си заредиш системата за 4200 лв., а всяка моя система за под 200 лв. винаги има готов план Б, защото искам когато ми трябва да мога да я ползвам, а не тогава да чакам гаранционна замяна или поръчка на нов носител, куриер и чак тогава да се стигне до инсталация на ОС, програми и т.н.

За backup изобщо няма да говоря - там още повече може да те боли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За монитор бих потърсил LG 27GL850-B.

Дънните платки с чипсет X570 имат вентилатор (освен една единствена, мисля). От тази гледна точка не бих изключил B450 / X470 модели, тъй като по същество предлагат всичко необходимо - освен ако не те е грижа много за PCIe 4.0. Овърклокът така или иначе не стои на дневен ред.

MSI X470 Gaming Plus Max / ASUS PRIME X570-P или нещо с USB-C: ASUS TUF X570-Plus; за по-добър VRM и интелски LAN: Gigabyte X570 Aorus Elite
AMD Ryzen 7 3700X
Scythe Mugen 5 PCGH или Noctua NH-U14S (трябва да е ревизия от 2019 с AM4 крепеж, разцветката си е стандартно ужасна)
Crucial Ballistix Sport AT BLS2K16G4D32AEST 32GB Kit DDR4-3200MHz, CL16
Samsung 860 EVO 1TB
Samsung 970 EVO Plus 500GB
Palit GameRock Premium RTX 2080 Super - от наличните по българските магазини
Corsair RM750 2019
FD Define S2 Blackout

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Tommygun написа:

Ако трябваше аз да ти правя билда, бих върнал по една лека стъпка надолу с дъно, кутия и захранване и освободените пари в една стъпка карта нагоре. DB900 е уникална кутия, но овъркил, дори и за водно.

Мислих го, но просто не мога да си намеря причина да си купя по-скъпа видео карта (rtx 2080 super), защото работата която ще върши повече от 2070 super не оправдава много добре разликата в парите. Иначе за кутията има и големия бонус че на мен лично ми харесва как изглежда и това не е малко за мен :) Но определено обмислям другия вариант Meshify кяото е mid-tower.

преди 23 минути, plamen_petrov_80 написа:

Избери си монитор или поне се спри на основните параметри.

Помисли внимателно на кое да наблегнеш като параметри, както и ако ще правиш водно прави го от сега или изобщо не го прави.

Не знам какъв програмист си, но какво става ако безценното ти SSD от Амазон даде дефект, тори нямаш алтернативен начин да си заредиш системата за 4200 лв., а всяка моя система за под 200 лв. винаги има готов план Б, защото искам когато ми трябва да мога да я ползвам, а не тогава да чакам гаранционна замяна или поръчка на нов носител, куриер и чак тогава да се стигне до инсталация на ОС, програми и т.н.

За backup изобщо няма да говоря - там още повече може да те боли.

Напълно валидни забележки! Съгласен съм. Планът ми за бекъп е следният:

1) От гледна точка на машина - Ще си ползвам лаптопа, ако се наложи да подменям някоя част от PC-то. Няма да е проблем. Най-лесно иначе е да си купя по-евтино SSD (sata) като резервен вариант за буутване, ако е толкова важно да си ползвам в този момент PC-то.

2) За данните имам съвсем друго решение. В момента рисърчвам външен хард (qnap с няколко харда), който да ползвам като цяло като мой си cloud storage. Не съм много наясно как става това, но имам приятели, които ще помогнат. Така важните ми данни няма да са завсими от PC-то или лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За толкова пари, вероятно с достатъчно насочен избор, ще може да се сглоби машина, която да няма проблем да се играе на 4К  и то на високи настройки. Предвид, че няма да се търсят някакви извънземни FPS, споделено от автора няма да спортува на компа. За 1440р ми се вижда просто изхвърляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PANOV написа:

За монитор бих потърсил LG 27GL850-B.

Дънните платки с чипсет X570 имат вентилатор (освен една единствена, мисля). От тази гледна точка не бих изключил B450 / X470 модели, тъй като по същество предлагат всичко необходимо - освен ако не те е грижа много за PCIe 4.0. Овърклокът така или иначе не стои на дневен ред.

MSI X470 Gaming Plus Max / ASUS PRIME X570-P или нещо с USB-C: ASUS TUF X570-Plus; за по-добър VRM и интелски LAN: Gigabyte X570 Aorus Elite
AMD Ryzen 7 3700X
Scythe Mugen 5 PCGH или Noctua NH-U14S (трябва да е ревизия от 2019 с AM4 крепеж, разцветката си е стандартно ужасна)
Crucial Ballistix Sport AT BLS2K16G4D32AEST 32GB Kit DDR4-3200MHz, CL16
Samsung 860 EVO 1TB
Samsung 970 EVO Plus 500GB
Palit GameRock Premium RTX 2080 Super - от наличните по българските магазини
Corsair RM750 2019
FD Define S2 Blackout

Добри са предложенията! Имам два въпроса.

1) Доколкото четох, без OC нямам нужда от по сериозен fan като Noctua. Процесора си идва със стандартен. Или идеята е, че е по-тих?

2) Кутията Define S2 гледах, че я водят, че има по-кофти охлаждане. Затова следващата версия (Meshify) не е със солиден преден панел. Дали ще имам проблем с охлаждането с нея?

преди 4 минути, sliderum написа:

За толкова пари, вероятно с достатъчно насочен избор, ще може да се сглоби машина, която да няма проблем да се играе на 4К  и то на високи настройки. Предвид, че няма да се търсят някакви извънземни FPS, споделено от автора няма да спортува на компа. За 1440р ми се вижда просто изхвърляне.

Ами за 4К RTX 2070 super върши работа, като според youtube ревютата ще прави към средно 60 fps. Но за целта ще ми трябва разбира се 4К монитор, който не знам дали искам да имам все още. Затова повече се насочвам към 1440p където FPS-ите са по-големи, но и по-стабилни. Все още няма много игри с Ray Tracing, но и това ще дойде и ще бъде допълнителен тормоз в близкото бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, sliderum написа:

Всъщност, присъстезатилните игри просто се търси висок fps, често на ниски-средни настройки, докато едно тежко заглавие на високи настройки с филтрации има по-сериозни изисквания към хардуера.

преди 9 минути, BojoD написа:

Добри са предложенията! Имам два въпроса.

1) Доколкото четох, без OC нямам нужда от по сериозен fan като Noctua. Процесора си идва със стандартен. Или идеята е, че е по-тих?

2) Кутията Define S2 гледах, че я водят, че има по-кофти охлаждане. Затова следващата версия (Meshify) не е със солиден преден панел. Дали ще имам проблем с охлаждането с нея?

1) Да, тишина най-вече, OC донякъде.

2) Meshify S2 също става и в отворена отпред, просто на дългия корпус на мен не ми допада начупената визия на панела, но това си е вече изцяло до вкус. Иначе като температури следва да е малко по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, PANOV написа:

Всъщност, присъстезатилните игри просто се търси висок fps, често на ниски-средни настройки, докато едно тежко заглавие на високи настройки с филтрации има по-сериозни изисквания към хардуера.

Всъщност, май не съм разбрал правилно автора. Ако е така, се извинявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sliderum написа:

Всъщност, май не съм разбрал правилно автора. Ако е така, се извинявам.

Прав си за нещо - мониторът може да бъде заменен с 4K такъв, но трябва да се примири с 60Hz или да се изръси много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, PANOV написа:

Прав си за нещо - мониторът може да бъде заменен с 4K такъв, но трябва да се примири с 60Hz или да се изръси много.

Тука пробват 4К гейминг и си показват, че съвсем не си заслужава, освен ако не се къпеш в пари. 1440p е супер според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fractal Design DEFINE C BLACK TG 
SUPER FLOWER Leadex 550W 80 Plus Gold 90+ Modular SF-550F14MG 
ASUS PRIME Z390-A LGA1151 
Intel CPU Core i7-9700K 3.6GHz 12MB LGA1151 box 
Samsung 970 EVO PLUS 1TB 3D V-NAND NVMe M.2 MZ-V7S1T0BW 
Corsair DDR4 3200MHz 2x16GB CL16 LPX Black CMK32GX4M2B3200C16 
Palit RTX 2080 SUPER 8GB GameRock NE6208S020P2-1040G 
FD KELVIN S36 WATTER COOLING 

Обща стойност - 4 139.08 лв. с ДДС

Има вероятност обаче видеокартата да опре в охладителя(цели 29 сантиметра е) => може да се погледне FD Define R5(като се премахнат клетките за дискове). Не виждам смисъл от по-скъпа кутия. Също така конфигурацията е примерна. Може да се потърси( i7-9700KF). А има варианти и при видеокартите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Действително, Интел намали цената на процесорите си без встроена графика. Не знам дали по нашите земи, вече се е отразила на продажните цени това намаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интела също е вариант, но аз лично силно се съмнявам, че на 1440 Ultra и евентуално с 2080 Super, ще успее да си покаже предимството(с 2070 при всички положения няма да може).  За сметка на това си носи всички недостатъци поначало. Визирам платформа и нужда от охлаждане. А дори не е и по-евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмненията ги хващаш с две ръце и в кофата при такъмите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Jorge написа:

Fractal Design DEFINE C BLACK TG 
SUPER FLOWER Leadex 550W 80 Plus Gold 90+ Modular SF-550F14MG 
ASUS PRIME Z390-A LGA1151 
Intel CPU Core i7-9700K 3.6GHz 12MB LGA1151 box 
Samsung 970 EVO PLUS 1TB 3D V-NAND NVMe M.2 MZ-V7S1T0BW 
Corsair DDR4 3200MHz 2x16GB CL16 LPX Black CMK32GX4M2B3200C16 
Palit RTX 2080 SUPER 8GB GameRock NE6208S020P2-1040G 
FD KELVIN S36 WATTER COOLING 

Обща стойност - 4 139.08 лв. с ДДС

Има вероятност обаче видеокартата да опре в охладителя(цели 29 сантиметра е) => може да се погледне FD Define R5(като се премахнат клетките за дискове). Не виждам смисъл от по-скъпа кутия. Също така конфигурацията е примерна. Може да се потърси( i7-9700KF). А има варианти и при видеокартите.

Мерси за предложението! В момента съм се ориентирал към Ryzen 7. И искам да направя такъв билд. Ще ползвам стандартния вентилатор на процесора (на AMD ги водят че са добри стоковите). Ако ми е много шумен, тогава може да ъпгрейдна на по-тих вентилатор или някакъв подобен AIO.

Исках и да попитам. Не е ли неизгодно да се взима 2080 super. Води се че е качва малко проценти работата, а струва с 420 лева повече. Нещо ми се вижда неизгодно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да докара средно около 15% разлика на 1440p, мисля. Процентната разлика в цената е повече от двойна, но във високия клас винаги има някакъв price premium и принципно скокът в цената (почти) никога не отговаря на този в производителността. А кефът нямал цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глобалния въпрос според мен е какво можеш да вземеш сега за 4K и какво можеш да вземеш за 2,5K което след 2-3 години да ъпгрейднеш със спестените сега 1,5K.

Ясно е, че кутия, захранване, дискове могат да останат.

Ясно е, че AMD няма да имат нов процесор за тази платформа, Паметта вероятно също ще е различна. Остава въпроса с видеото - ако то е достатъчно мощно дали би могло да се ползва в следващата система или по-скоро това ще е компонента който ще те спъва първи.

За съжаление кристална топка нямам. Но никога не бих се хвърлил на компонентите най-горе в ценовата листа.

Производителността за работа, а дори и игрите винаги можеш да го свършиш и на малко по-слаба машина - стига да знаеш как се работи и  стига играта да си заслужава, а не да е само графика (и как лицето ти се виждало в локва ...).

Успех, сега е момента да избираш, защото парите само веднъж се дават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Глобалния въпрос според мен е какво можеш да вземеш сега за 4K и какво можеш да вземеш за 2,5K което след 2-3 години да ъпгрейднеш със спестените сега 1,5K.

Ясно е, че кутия, захранване, дискове могат да останат.

Ясно е, че AMD няма да имат нов процесор за тази платформа, Паметта вероятно също ще е различна. Остава въпроса с видеото - ако то е достатъчно мощно дали би могло да се ползва в следващата система или по-скоро това ще е компонента който ще те спъва първи.

За съжаление кристална топка нямам. Но никога не бих се хвърлил на компонентите най-горе в ценовата листа.

Производителността за работа, а дори и игрите винаги можеш да го свършиш и на малко по-слаба машина - стига да знаеш как се работи и  стига играта да си заслужава, а не да е само графика (и как лицето ти се виждало в локва ...).

Успех, сега е момента да избираш, защото парите само веднъж се дават.

Принципно бях чел, че AMD обещатват (хаха) да не сметят AM4 socket-а (или поне, че новите процесори ще работят на него). От тази гледна точка x570 mobo със AM4 сокет и PCIe 4.0 + 32 РАМ 3600 CL16 (каквато мисля да взема) изглеждат доста добре за следващите минимум 3 години. Това, което си мислих е, че евентуално след 2-3г. ще мога да сменя 2070 super със примерно 2080ti (може би super), когато цената и е паднала драстично.

Именно защото никой няма кристална топка и гледам по-скоро да взема нещо, което да е супер сега и да е добре за близките 3-4г. А после дали ще мога да upgrade с нещо ще е въпрос на късмет. Те така се изменят нещата, че някак ми се вижда нереално да планирам upgrade след 3+ години.

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, BojoD написа:

Ще ползвам стандартния вентилатор на процесора (на AMD ги водят че са добри стоковите).

Не е лош , но не е и достъчно ефективен. Слагай един Arctic Freezer 34 eSports  и не се занимавай с глупости.

Много внимавай с избора на рам памет. Отделно 4х8ГБ е по-лош вариант от 2х16ГБ. Особено , ако ще гониш 3600Мхц CL16 .  Контролерите на новите процесори са подобрени , но все още често срещаме оплаквания с честотите при определена комбинация на дъно и памет.  

Недей да мислиш щуротии от типа на това , с какво ще ъпгрейдвам след 2-3 години ?! Конфигурацията я купуваш сега , вземи оптималното за парите си , като внимавай в определени направления да не се изхърлиш повече от колкото е необходимо.  За пример ти давам дъното което си избрал. Къде виждаш приложение на pci-e 4 следващите 3 години при теб ?  Купи си един Tomahawk MAX , ако държиш на биос rom размера или просто едно Асус TUF b450 PRO . Спестените пари набии във видео карта и така поне ще има по-голям смисъл от инвестицията ти.

Специално за 3700X , избора не малък. Можеш сам да си разгледаш таблицата за ориентация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pepy86 написа:

Не е лош , но не е и достъчно ефективен. Слагай един Arctic Freezer 34 eSports  и не се занимавай с глупости.

Много внимавай с избора на рам памет. Отделно 4х8ГБ е по-лош вариант от 2х16ГБ. Особено , ако ще гониш 3600Мхц CL16 .  Контролерите на новите процесори са подобрени , но все още често срещаме оплаквания с честотите при определена комбинация на дъно и памет.  

Недей да мислиш щуротии от типа на това , с какво ще ъпгрейдвам след 2-3 години ?! Конфигурацията я купуваш сега , вземи оптималното за парите си , като внимавай в определени направления да не се изхърлиш повече от колкото е необходимо.  За пример ти давам дъното което си избрал. Къде виждаш приложение на pci-e 4 следващите 3 години при теб ?  Купи си един Tomahawk MAX , ако държиш на биос rom размера или просто едно Асус TUF b450 PRO . Спестените пари набии във видео карта и така поне ще има по-голям смисъл от инвестицията ти.

Специално за 3700X , избора не малък. Можеш сам да си разгледаш таблицата за ориентация.

Ще помисля за вентилатора. Ще видя дали ми работи и ми е шумен. Няма да оптимизирам, преди да е нужна оптимизация. Може да си прав, просто ще изчакам за сега и ако се наложи да го сменям ще си разгледам опциите. Този, който препоръча ти, знаеш ли дали е тих?

Рам-та я избрах спрямо сайта на x570 taichi където пише, че е съпортната, което доколото знам е най-важното. AMD казват, че за ryzen 3000 сериите рам 3600 CL16 е супер + гледах ревюта и това прави разлика. 

За дъното... доколкото разгледах x570 taichi е доста доста стабилно дъно, добре измислено, добре направено, със добро охлаждане и прилича най-много на high end дъната, които са по 1200+ лв. x570 дъната съпортват ryzen 3000 процесорите out of the box, което за мен е важно. Иначе съпорта при x470 i b450 е по-особен и бих си платил за да не го мисля. PCIe 4.0 за момента не ми трябва. Не виждам и как ще ми потрябва. В реалния свят SSD което е 4.0 не е (много) по-бързо от samsung 970 evo plus. Дори за 2080TI PCIe 3.0 си е напълно достатъчно. Може да има карти в близкото бъдеще, на които трябва да се ползва 4.0, но аз не планувам да ги купувам. Съветите които съм чел са, че ако минеш 400 ерво за дъно, по-добре е да вземеш някое от хубавите x570. Taichi е измислено добре за поддържане на стокови процесори включително многоядрения на AMD, който ще излиза сега. За рам-та са ползвали t topology, което е предназначено за 4 платки рам (ако беше daisy chain щеше да е по-добре с 2x16). Затова избрах 4x8GB.

Не искам да давам около 420 лева отгоре за 2080 super. По-добре да ги дам за монитор по-нататък.

Мерси за съветите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ги дадеш за монитор, после да не се окаже, че видеото ти идва слабо.

MSI дъната с чипсет B450/X470 и MAX в името поддържат Ryzen 3000 по подразбиране, освен това почти всички имат BIOS флаш бутон. 

Много ти се виждат 400лв отгоре за видео, което действително може да усетиш, но не ти се виждат много 600лв за памети? Странна логика. Всъщност, грешно е изобщо да го наричам логика. Същото и с дъното  - за какво искаш да се изръсиш 600лв за нещо, което - макар и добре направено - изобщо няма да ползваш по същество.

Вземи си изгодни памети с хубави чипове - това са Micron E-die в момента. Взимаш 2x16 и няма какво да се тревожиш дъното да е базирано на T topology. С късмет и желание ръчно ще ги докараш до 3600 CL16 или леко разхлабени тайминги. Разликата в цената за по-бързите комплекти е крайно неоправдана и принципно далеч, ама далеч не отговаря на тази в производителността спрямо 3200 CL16.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Jorge написа:

Съмненията ги хващаш с две ръце и в кофата при такъмите. 

Не с лошата де.

Нито се опитвам да ти критикувам конфигурацията ,нито те заяждам. Не съм ги пробвал лично в обсъжданата конфигурация, но виж бай Стийв ги е тествал. Като погледнем резултатите на 1440р и като вкараме в уравнението, колко 2080Тi е по-бърза от 2080 Supe,r не мисля ,че ще остане много разлика. При всички положения не и 15%, както мисли @PANOV. За да няма заблуди още веднъж - говоря за 1440р на ултра/макс настройки с карта 2080 Супер. И изразявам лично мнение, без да го налагам на никой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...