Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BojoD

Хай енд конфигурация около 4200 лв за продуктивност и гейминг! Мнения и съвети :)

Препоръчан отговор

@Tommygun

Аз говорех за разликата между 2080S и 2070S. Процесорите не съм намесвал.

На интелската ще се играе по-добре, но още по-интересна е за хора, които давайки парите за това охлаждане и този процесор, знаят какво искат да изкарат от него.

Тъй като геймингът не е нито единствен, нито постоянен, Ryzen 3700X също е валидно решение, като в сметките влиза и комбинацията 1440p-2080S. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В много тестове на 1440р успяват и двата процесора да подпрат дори и в 2080Тi , затова изхождайки от това , че 2080 Super  е по-бавна, аз лично мисля ,че ще са абсолютно равни. Разбирай колкото може картата, толкова ще са кадрите. На 1080р би имало разлика при измерване, за субективно не съм сигурен, но тук говорим за 1440р и под ултра автора най-вероятно разбира максимални настройки. Значи графично-лимитиран сценарий.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета внимателно какво казвате и съм напаснал билда си. Ще се радвам да чуя мнения. Иначе засега изглежда така:

CPU:

AMD Ryzen 7 3800x (може да влезе в бюджета и реших да го сложа)

840 лв.

Mobo:

MSI B450 Tomahawk MAX

Наистина ще ми свърши работа спрямо нуждите които имам. Само имам един въпрос: От къде мога да я купя?

около 220 лв.

МЕМ:

Corsair DDR4 3200MHz 2x16GB CL16, която намерих, че е съпортната от дъното. Знаете ли дали Ballistix 3200 CL16 2x16GB също е съпортната и дали е по-добър вариант? Нямаше я в листата.

350 лв.

GPU:

Palit 2080 SUPER GRP (жалко, че NVIDIA нямат конкуренция на това ниво и си правят каквото искат с цените...)

1560 лв.

SSD:

Samsung 970 Evo Plus 500GB

220 лв.

PSU:

Corsair RM750 750W

202 лв.

Case:

Fractal Design MESHIFY S2

315 лв.

-----------------------------------------------------------

Общо: около 3710 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Варио корсайра е по евтин.  Можеш да погледнеш ,че е близка до тази тук.

Вариант за дъното да го купиш от чужбина има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в крайна сметка няма да се приводняваш в даден момент и не ти трябва толкова пространство, съвсем спокойно може да минеш с по-компактна кутия. Даже водата не е фактор, понеже няма да се лишиш от тази съвместимост.

Не е задължително паметите да са в списъка.

Ryzen 3800X е малко особен процесор и въпрекия добри бин помисли дали са оправдани 150лв над 3700X. Според мен не съвсем.

Ако остане само NVME SSD, нека да е 1TB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pepy86 написа:

Във Варио корсайра е по евтин.  Можеш да погледнеш ,че е близка до тази тук.

Вариант за дъното да го купиш от чужбина има ли?

Ами сега това ще гледам. Намерих я на няколко места. Просто е неудобно, но ще го мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PANOV написа:

Ако в крайна сметка няма да се приводняваш в даден момент и не ти трябва толкова пространство, съвсем спокойно може да минеш с по-компактна кутия. Даже водата не е фактор, понеже няма да се лишиш от тази съвместимост.

Не е задължително паметите да са в списъка.

Ryzen 3800X е малко особен процесор и въпрекия добри бин помисли дали са оправдани 150лв над 3700X. Според мен не съвсем.

Ако остане само NVME SSD, нека да е 1TB.

Ще остана с тази кутия, защото може да мина на водно и ми харесва като цяло.

И аз като гледам разправят, че 3800х е към 3% отгоре на 3700х. За 150 лв .... ще остана с 3700х.

През последните 4 години не съм заемал повече от 300гб от моите 500гб в момента. Но като се има предвид, че всичко става по-голямо (в това число и игрите), може да се наложи да имам повече място. Ще помисля и може да взема 1ТБ. Мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.10.2019 г. в 12:58, BojoD написа:

Мислих го, но просто не мога да си намеря причина да си купя по-скъпа видео карта (rtx 2080 super), защото работата която ще върши повече от 2070 super не оправдава много добре разликата в парите. Иначе за кутията има и големия бонус че на мен лично ми харесва как изглежда и това не е малко за мен :) Но определено обмислям другия вариант Meshify кяото е mid-tower.

Извинявай, но във втория си коментар спомена, че искаш да играеш на ултра настройки при 1440п., което е трудна задача дори и с една стъпка нагоре видеокарта.  Лично аз в момента се принуждавам да играя някои игри на 1080п.  с RTX 2080 и то за да получа малко над 60-70 фпс. Тоест, нормален фпс, дето да не ме дразни при игра.  Вярно, доста игри могат дас е играят  на 1440п. и дори на 2144п., но всичко си е до играта, която играеш. @Tommygun според мен ти даде най-добрия съвет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Кико написа:

Извинявай, но във втория си коментар спомена, че искаш да играеш на ултра настройки при 1440п., което е трудна задача дори и с една стъпка нагоре видеокарта.  Лично аз в момента се принуждавам да играя някои игри на 1080п.  с RTX 2080 и то за да получа малко над 60-70 фпс. Тоест, нормален фпс, дето да не ме дразни при игра.  Вярно, доста игри могат дас е играят  на 1440п. и дори на 2144п., но всичко си е до играта, която играеш. @Tommygun според мен ти даде най-добрия съвет. 

Така е, иска ми се, но колкото толкова. Така или иначе в самото начало ще съм с два 1080p монитора, докато купя 1440p. Но повече от това, което съм направил като билд сега, не мога. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Кико написа:

При мен към момента освен shadow of the Tomb Raider (ръчно всичко на макс при SMAA 4x) и Assasinss creed odissey (ultra high) нямам други заглавия , които да варират между 60-70fps по време на гейминг. Под 60 много рядко пада fps-а (предимно на SOTR).  Повечето други заглавия на моята конфигурация се играят при 100+ fps на 2К (разбира се пак на Ултра).  Ти кои заглавия имаш предвид ,че ти се налага да връщаш на fhd ?  Да не цъкаш на ark survival evolved ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бре, аз не съм съгласен с Кико, че за 1440p/ultra се иска стъпка нагоре видео, тъй като стъпка нагоре видео значи 2080 Ti. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико е по-чуствителен от 99% от хората на тема кадри, засечки и лаг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...