Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войсмил

Секнат кръст! Сериозен проблем, дайте съвет.

Препоръчан отговор

Здравейте!  Млад човек съм, , преди работех тежка работа, настоящата ми работа не е тежка, обаче 8-9 часа съм на крака. Не знам дали точно ми е секнат кръста или е друго, захапан, защипан нерв, нямам точно обяснение! Кръста ме боли здраво, секнат, не мога да вървя изправен, нито седнал или легнал, абе не мога да си намеря място. Боли ме и това е, но не е само кръст, понеже имам схващане на кръста което се е пуснало към краката ми, и краката ми също ме болят и са схванати там където са ябълките или тазобедрените, от двете странни, а усещам как пълзи и от цялата работа проблемът е във кръста. Вече ходих на доктор и невролог, докторката ми изписа болничен и лекарства, взимах течен аналгин но никакъв ефект, после взимах два вида хапчета за нерви, едните са Милгама, другите някакви успокояващи и витамини, Ефекта е нулев, а после обърнах на инжекции, пет дни ми биха инжекции мускулно в кръста в лявата част, не мога да кажа какво точно съдържаше инжекцията, но знам че в нея също имаше от това милгама, отпусна ме на третия ден и то малко, но пак проблемът пак продължа, а от два дни не мога да стана от леглото и вървя изгърбен, и не знам какво да правя. На доктори само пари хвърлям без резултат, за това отварям темата и приемам съвети. Че за една седмица преглед 30 лева, хапчетата 25 лева, едната инжекция е 26 лева, а ефекта е нулев. Дайте някакви съвети или рецепти, каквото да е!  А пропуснах да кажа, ходих и на масаж, имаше отпускане, но за момента, на следващия ден без резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А рентген/скенер/ЯМР на лумбална област/таз правен ли е? Всаичко може да е.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, DarkEdge написа:

А рентген/скенер/ЯМР на лумбална област/таз правен ли е? Всаичко може да е.

Не, до там не се е стигало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Войсмил написа:

Дайте някакви съвети или рецепти, каквото да е! 

Една рецепта от старите баби,която помага и лекува всякакви вътрешни възпаления,артрити,травми и други вътрешни болки.Компрес с нарязан кромид и сол.Поставяш го върху мястото.После найлон и отгоре превързано,за да стои така цяла нощ.Сутринта ставаш и усещаш огромно облекчение.Повтаряш,когато имаш пак болка.Не забравяй да кажеш резултата тук,на другия ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Войсмил написа:

необходимо е да се направи снимка
не знам как са ти изписали хапчета, без да са видели на снимка какъв е проблема
ама не се учудвам де, то такова си е нашенското лечение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Една рецепта от старите баби,която помага и лекува всякакви вътрешни възпаления,артрити,травми и други вътрешни болки.Компрес с нарязан кромид и сол.Поставяш го върху мястото.После найлон и отгоре превързано,за да стои така цяла нощ.Сутринта ставаш и усещаш огромно облекчение.Повтаряш,когато имаш пак болка.Не забравяй да кажеш резултата тук,на другия ден!

Благодаря и непременно ще го пробвам! Въпросът ми е, усещам че е от кръста, но и краката ми са схванати. На кръста ли да го сложа, и сигурно става въпрос за нерв!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кръста ще го сложиш. Мен също ме прищипва със същите симптоми. Не знам, кое ми помага, но аз взимам горещ душ, мажа се с Диклак гел и лягам свит на кълбо. Ставам само да ям и отново повтарям. от 24 до 48 часа съм като нов, все едно нищо не е имало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е секнат кръст, а нещо по-сериозно. Не съм лекар, но това, според мен, няма пълно оправяне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Войсмил написа:

сигурно става въпрос за нерв!

нещо такова като дискова херния
ама ти трябва снимка на всяка цена за да се предприеме адекватно лечение иначе оставаш инвалид за винаги

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Войсмил написа:

На кръста ли да го сложа, и сигурно става въпрос за нерв!

Kъдето усещаш,че те боли най много,там го поставяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

веднъж започне ли те кръста, ще трябва да го вардиш до живот. Без значение дали е Херния, дископатия или просто нерв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

без точна диагноза няма как да се знае с какво е подходящо да се лекува....за болката пробвай да сложиш лед  , ако няма леден душ на мястото като за начало :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Войсмил написа:

Благодаря и непременно ще го пробвам! Въпросът ми е, усещам че е от кръста, но и краката ми са схванати. На кръста ли да го сложа, и сигурно става въпрос за нерв!

няма значение

майка ми като и се прищипе нерва и и изтръпва десния крак

дъщерята и жената и правят един курс инжекции за пет дена....

на шестия като изтървана-хуква на екскурзии

сега дъщерята спи,после ще я питам какви бяха и ще пиша

ама това с хапчета....си е убийство за стомаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Войсмил написа:

От там се започва, ама лекарите се ослушват, когато се опре до направления...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, DarkEdge написа:

От там се започва, ама лекарите се ослушват, когато се опре до направления...

И , аз на мойта лекарка като и кажа за направление, става и направо лошо, щеше един път да падне от стола направо.

Държавата ни е такава скапана та и за това и здравната каса ни е в това окаяно състояние.

Ония жалките безмозъчни същества дето отгоре ни управляват - те са виновни за всичко. Но този път крака ми няма да стъпи да гласувам - да се оправят.

Към автора - поискай както по-горе ти казаха вече задъжително да ти направят снимки и едва тогава след като ги е прегледал компетентен доктор се насочи към някакво лечение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, grizly написа:

здравната каса ни е в това окаяно състояние.

Ти ме разсмиваш - пари има, но не ги дават! Харчат ги за глупости, но не ги дават на ползу рода!
Отделно са свирепите злоупотреби - източвания на касата.

преди 13 минути, grizly написа:

Но този път крака ми няма да стъпи да гласувам - да се оправят.

Огромна грешка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Войсмил написа:

Здравейте!  Млад човек съм...

Кинесетерапевт,или както се казва, ако вярвате. Татко го бяха отписали, нещо като вашето. Един такъв лекар го изправи на крака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лекарят се казва невролог (разбиращ си от работата) и се правят специални изследвания, за да се установи кои нерви колко са увредени. След това се изписва лечение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, TS-T написа:

и се правят специални изследвания

Леле, колко високопарно звучи...
Редът:
1.Рентген
2. При съмнения се минава през скенер
3. Прави се електромиография за по-точно установяване степента на увреждане

преди 14 минути, barbuncela написа:

Кинесетерапевт,или както се казва, ако вярвате. Татко го бяха отписали, нещо като вашето. Един такъв лекар го изправи на крака.

Никой кинезитерапевт/физиотерапевт/рехабилитатор НЯМА да подходи към неустановен статус!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Войсмил написа:

Здравейте!  Млад човек съм, , преди работех тежка работа, настоящата ми работа не е тежка, обаче 8-9 часа съм на крака. Не знам дали точно ми е секнат кръста или е друго, захапан, защипан нерв, нямам точно обяснение! Кръста ме боли здраво, секнат, не мога да вървя изправен, нито седнал или легнал, абе не мога да си намеря място. Боли ме и това е, но не е само кръст, понеже имам схващане на кръста което се е пуснало към краката ми, и краката ми също ме болят и са схванати там където са ябълките или тазобедрените, от двете странни,

Това е вирусно съчетано с макропатогени.Купи си Родожил и го пий седмица две.Оправи си всичките зъби (ако имаш нелечими гнойни огнища в зъбите по добре ги извади) Купи си пробиотични щамове на Елби Булгарикум  4-5 чисти закваски за кисело мляко и вземи и по възможност и една от функционалните им лиофилизирани пробиотични храни.Яж сутрин обед вечер по лъжица две от функционалните им храни.С 1бр  от закваската я смеси с кисело мляко добре разбъркай я добре и изпий на един път.С друга закваска си направи домашно кисело мляко.След като го свариш се кваси точно при 44 градуса за 6-5 часа  престоява в буркани на тъмно и топло. И всеки ден започвай закуската си и вечерята с това кисело мляко.Остави всякакво сладко,безалкохолни и сладки храни.Махни всякакво свинско или пилешко.Колкото повече сладко ядеш,  толкова повече ще те боли , защото храниш макропатогените и вирусите ,а те ти разлагат и рушат  хрущялните повърхностти в гръбнака. На място, където верояно явно имаш стара травма там те образуват мънички огнища.

Трябва да ги елиминираш.Изложи кръста си на пряко слънце за 2-3 часа дневно това практикувай ,когато мошеш по принцип,когато  има слънце.Използвай го ,а ако няма иди на солариум. Купи си и ябълков чист оцет (по възможност домашен) ако не вземи от веригите.Направи си с него микс от 350 гр джиндифил 200 гр.чесън 100гр.карамфилче 2 пакета куркума -150гр и след като престои поне седмица на тъмно в стъклен буркан пий от това по 5-6 лъжици дневно.Това ще подсили имунната ти система и ще смаже вируса и гадостите.Няма да ги убие -те живеят в сигналните неврони, но пък ще го държи под контрол и ще си наптълно функционален.

Родожила взимай поне една  седмица задължително след час два след него взимай и пробиотиците ,защото той изличава микробиоттата и трябва да населиш нова и чиста..Кръвта ти е тотално замърсена.По добре иди и дари една банка кръв от 450мл.Така стем клетките  в гръбначният ти мозък ще се активизират и нова тъкан ще започне да расте и да се произвежда.Това  ще усили и регенерацията на повредата и ще ти прочисти  донъкъде и кръвта. Ако пушиш недей.Ако пиеш алкохол по добре недей.Не ходи и не пипай замърсени места -пълни с микроби като църкви ,икони,  болници. В болниците можеш само от престоя си там да разрушиш здравословната си микробиота  и да се инфектираш .Не ходи изобщо там. Трябва да пиеш по минимум 2,5 литра вода дневно.Слънцето е много важно да грее кръста ти.Иди бос на трева някъде и стой поне 2-3 часа за да балансираш полето си. След около седмица на този режим ще почувстваш сериозно подобрение.Можеш да взимаш до максимум 3 дни течен ибупрофен (ако много  те боли, но не и повече) Ибупрофена уврежда тежко чернодробната функция.Врял душ с топла вода също помага много.Поддържай  този режим и перфектна устна хигиена внимавай много какво ядеш.

Яж повече мазнини и белтък от качествени източници .Като яйца,чисто телешко месо със много мазнина и тн.Избягвай всичко сладко то усилва развитието точно на тези бактерии вируси и царства с други микроорганизми, рушащи ставите.За да подсилиш регенерацията на хрущялите яж повече гумени мечета и сготви директно в тенджера под налягане свински крачета.Те съдържат мощни дози хиалуронова киселина и колаген , регенериращи стави и хрущялите.Спортувай леко на открито без да се претоварваш.Не пий никакви лекарства и не слушай престъпните бели престилки! Не се подлагай на интензивни високомагнитни облъчвания и рентгенови радиационни изследвания и облъчвания , защото те ще нулират всички ползи дотук ,всичко което си направил до момента тук  и ще трябва да започнеш от нула.Ренгенът разраства патогените те процъфтяват в радиационна среда.

За последно направи си две неща.Прополисова тинктура  остави в 100% чист спирт от аптеката парче прополис повъзможност суров за седмица да се разствори и пий от него  по 5-6 капки .направиси и тинктура от Йод със зелени орехчета. ако нямаш орехи направо йод от аптеката във всяка чаша питена вода по 1 капка капеш и пиеш.Това е всичко ,което можеш да направиш.Ако хората с които живееш са инфектирани ти ще имаш огромен проблем дори и след подобен режим да се оттървеш от патогените. Това ,което пръскат със самолетите съдържа специални миксове от патогени едни найужасните от  които са мукоплазмите.Те са без клетъчни стени и Макрофагите не могат да разпознаят и борят.Те се  загнездват и рушат тялото ти като основно влизат в хрущяли и увредени места на тъкани .Не можеш да ги избиеш , но можеш да се бориш донякъде с тях . НЕ КУПУВАЙИ НЕ ЯЖ ХРАНИ НА КОРПОРАЦИИ КАТО ДАНОН-НЕСТЛЕИ И ТН. ТЕ СЪДЪРЖАТ НАНО-БОТОВЕ , КОИТО ВЛИЗАТ В ТЯЛОТО ТИ И НЕ МОГАТ ДА СЕ ПРЕМАХНАТ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, DarkEdge написа:

Никой кинезитерапевт/физиотерапевт/рехабилитатор НЯМА да подходи към неустановен статус!

Може...казвам което съм преживяла... Татко, си спомням, че къде ли не ходи. И тук ,и в Италия...нищо. Накрая го намери този, българин учил в Япония. Много го хвалели и много хора чакали за него. На петия сеанс, вече ходеше, без бастуна, и инвалидния стол...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Войсмил написа:

Здравейте!  Млад човек съм, , преди работех тежка работа, настоящата ми работа не е тежка, обаче 8-9 часа съм на крака. Не знам дали точно ми е секнат кръста или е друго, захапан, защипан нерв, нямам точно обяснение! Кръста ме боли здраво, секнат, не мога да вървя изправен, нито седнал или легнал, абе не мога да си намеря място. Боли ме и това е, но не е само кръст, понеже имам схващане на кръста което се е пуснало към краката ми, и краката ми също ме болят и са схванати там където са ябълките или тазобедрените, от двете странни, а усещам как пълзи и от цялата работа проблемът е във кръста. Вече ходих на доктор и невролог, докторката ми изписа болничен и лекарства, взимах течен аналгин но никакъв ефект, после взимах два вида хапчета за нерви, едните са Милгама, другите някакви успокояващи и витамини, Ефекта е нулев, а после обърнах на инжекции, пет дни ми биха инжекции мускулно в кръста в лявата част, не мога да кажа какво точно съдържаше инжекцията, но знам че в нея също имаше от това милгама, отпусна ме на третия ден и то малко, но пак проблемът пак продължа, а от два дни не мога да стана от леглото и вървя изгърбен, и не знам какво да правя. На доктори само пари хвърлям без резултат, за това отварям темата и приемам съвети. Че за една седмица преглед 30 лева, хапчетата 25 лева, едната инжекция е 26 лева, а ефекта е нулев. Дайте някакви съвети или рецепти, каквото да е!  А пропуснах да кажа, ходих и на масаж, имаше отпускане, но за момента, на следващия ден без резултат.

пробвахте ли упражнения ?

можете ли да се наклоните наляво  и надясно

можете ли да си убуете чорапите

можете ли  да клектнете

можете ли да се провесите на лост

когато  легнете по лице  спира ли да боли

когато си наведе главата  надолу боли ли

когато  легнете по  гръб и в областта на свивката на кръста си поставите пластмасова бутилка и  започнете да я бутате към дупето и по надолу спира ли да боли 

болен ли сте  от вирос

да не ви е ударило в най- слабото място 

преди 4 минути, barbuncela написа:

Ти можеш ли,  да се въздържиш от твоите глупости, поне в специалните раздели? Човека търси помощ и не му се четът глупости!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Omelette du Fromage написа:

пробвахте ли упражнения ?

можете ли да се наклоните наляво  и надясно

можете ли да си убуете чорапите

можете ли  да клектнете

можете ли да се провесите на лост

когато  легнете по лице  спира ли да боли

когато си наведе главата  надолу боли ли

когато  легнете по  гръб и в областта на свивката на кръста си поставите пластмасова бутилка и  започнете да я бутате към дупето и по надолу спира ли да боли 

болен ли сте  от вирос

да не ви е ударило в най- слабото място 

Ти можеш ли,  да се въздържиш от твоите глупости, поне в специалните раздели? Човека търси помощ и не му се четът глупости!

Мога да се движа, но трудно!  Както казвам имам схващания около тазобедрените. Мога, но ограничено или трудно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че си от Варна. Звънни на номера на тази жена - кабинета и е до Спортна зала. Ще ти помогне. При нея ходят спортисти с такива проблеми, хора след инсулти, и доста тежки случаи.

https://www.facebook.com/milenaboevaden/

А може да идеш и до Константиново, брат ми ходи при тази жена, всяко лято като се върне от Англия за месец, намира време и отива. Тя му оправя кръста. https://blitz.bg/article/30910

Редактирано от Богатир (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

профинит+милгама.....

удрят ти пет дена по една.....

после си нов човек....

както писах по-горе,майка ми,пенсионерката,на 69,рипа и хуква по екскурзии на шестия ден

излъгах та-на петия ден още беше изчезнала,не бяха и били последната инжекция,че и дръпнАх едно конско....

ич не слушат тези пенсионери,бетер малки деца са

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...