Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войсмил

Секнат кръст! Сериозен проблем, дайте съвет.

Препоръчан отговор

преди 7 минути, Богатир написа:

Виждам, че си от Варна. Звънни на номера на тази жена - кабинета и е до Спортна зала. Ще ти помогне. При нея ходят спортисти с такива проблеми, хора след инсулти, и доста тежки случаи.

https://www.facebook.com/milenaboevaden/

А може да идеш и до Константиново, брат ми ходи при тази жена, всяко лято като се върне от Англия за месец, намира време и отива. Тя му оправя кръста. https://blitz.bg/article/30910

Не съм от Варна!   Бях, но от миналата година съм  Русенския Университет.

преди 5 минути, _nib_ написа:

профинит+милгама.....

удрят ти пет дена по една.....

после си нов човек....

както писах по-горе,майка ми,пенсионерката,на 69,рипа и хуква по екскурзии на шестия ден

Е това мисля че ми биха, Милгама  пет дни мускулно, никакъв ефект. Вече го написах в поста си :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Войсмил написа:

Не съм от Варна!   Бях, но от миналата година съм  Русенския Университет.

Е това мисля че ми биха, Милгама  пет дни мускулно, никакъв ефект. Вече го написах в поста си :)

това са витамини-а,б комплекс,с....

номера е в комбинацията с профинит-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте били с  жена инфектирана от херпес или кандидоза и сте с по слаб имунитет вероятно от това ви боли кръста.Херпесният вирус пътува и живее в сигналните неврони и мозъка.Най лесно се загнездва в повреден зъб  или в нерва му както и  в  гръбнака.Вземайте и зехтин всеки ден той силно нарушава способността за експресия  на вируси и патогени.Ако езика ви е бял-жълт с налеп сутрин то вие сте в имунен срив.Ако пиете често алкохол няма как да се излекувате и да започне процес на оправяне и  регенерация, понеже в кръвта ви постоянно ще циркулира дълговерижна захар (алкохол), която пречи на лечението.Най експресният метод за повишаване защитата е всеки ден слънце и напичане на гръбнака (слънцето ще вдигне нивата на Вит Д естественно и ще подтисне експресията на вируса.) Повече мазни храни. и без захар защото ако съчетаете мазнои захар ще увредите сърце и кръвоносна система. В периоди на влага и слаб имунитет ще ви боли кръста ,защото тогава вируса ще опитва да се ре-активира и ще се възпроизвежда.Облъчване с MRI и Гама радиация ще разруши имуната ви система-напълно и ще ви докара  до Химиотерапия и микро-тумори в гръбначният стълб и тялото .Избирайте куркумата внимателно на пазара имаше  заразена със олово куркума.И солта избелвана със сярна киселина и тази Хималайска ,която е канцерогенна може да ги елиминирате и замените с чиста българска кристална сол. Простотиите на Фарма-мафията врачките ишарлатанията са на комплексно много нива. Общо взето това можете да направите. Не е много ,но не е и малко. За по специфични неща ще ви трябват по сложни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Alletheya написа:

Ако сте били с  жена инфектирана от херпес или кандидоза и сте с по слаб имунитет вероятно от това ви боли кръста.Херпесният вирус пътува и живее в сигналните неврони и мозъка.Най лесно се загнездва в повреден зъб  или в нерва му както и  в  гръбнака.Вземайте и зехтин всеки ден той силно нарушава способността за експресия  на вируси и патогени.Ако езика ви е бял-жълт с налеп сутрин то вие сте в имунен срив.Ако пиете често алкохол няма как да се излекувате и да започне процес на оправяне и  регенерация, понеже в кръвта ви постоянно ще циркулира дълговерижна захар (алкохол), която пречи на лечението.Най експресният метод за повишаване защитата е всеки ден слънце и напичане на гръбнака (слънцето ще вдигне нивата на Вит Д естественно и ще подтисне експресията на вируса.) Повече мазни храни. и без захар защото ако съчетаете мазнои захар ще увредите сърце и кръвоносна система. В периоди на влага и слаб имунитет ще ви боли кръста ,защото тогава вируса ще опитва да се ре-активира и ще се възпроизвежда.Облъчване с MRI и Гама радиация ще разруши имуната ви система-напълно и ще ви докара  до Химиотерапия и микро-тумори в гръбначният стълб и тялото .Избирайте куркумата внимателно на пазара имаше  заразена със олово куркума.И солта избелвана със сярна киселина и тази Хималайска ,която е канцерогенна може да ги елиминирате и замените с чиста българска кристална сол. Простотиите на Фарма-мафията врачките ишарлатанията са на комплексно много нива. Общо взето това можете да направите. Не е много ,но не е и малко. За по специфични неща ще ви трябват по сложни неща.

Едва ли, от няколко месеца съм необвързан.   :)      Ще се вслушам в съвета ви, благодаря. Ще пиша резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Alletheya написа:

Ако сте били с  жена инфектирана от херпес или кандидоза и сте с по слаб имунитет вероятно от това ви боли кръста.Херпесният вирус пътува и живее в сигналните неврони и мозъка.Най лесно се загнездва в повреден зъб  или в нерва му както и  в  гръбнака.

виросите имат период на действие 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще свикнеш. Така е в началото, после свикваш да те боли. Разбираш че трябва да се пазиш, да не вдигаш тежко, да не се преуморяваш и да се пазиш от настиване. Противовъзпалителните и масажите помагат, гимнастика и разходки също. Трябва да имаш удобно легло и възглавница. Мазане  с deep relief  и загряване с електрическа възглавничка би трябвало да облекчи болката. 

Преди всичко, потърси читав невролог да ти направи снимка и назначи някакво лечение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От претоварване е вероятно да си си докарал дископатия. Съжалявам, приятелю. Ходи на по-сериозни изследвания, а не инжекции и шаманство.
Не знам къде живееш, но лекарите не ти ли направиха някаква образна диагностика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майка , като я заболи кръста си лепи такъв пластир. Няма да те излекува, разбира се,  но ще ти успокои болката.

image.png.1bca99d1d6f353db82edb9415503f5c1.png

Няма да е зле, ако си вземеш и някакъв подобен пояс

image.png.98bb413c463ac236f8e6a7d20376313a.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато болката слиза  към някой от краката ,това е прищипване и вероятно възпаление на седалещен нерв. Колкото до кръста ,след като на времето съм изчел книгите на жена ми /тя е кинезетерапевт/ мога да кажа: Кръстът боли защото са отслабени коремните мускули. Когато правим усилие  например при изправяне ако са слаби  коремните мускули усилието отива в гръбначния стълб и това размества дисковете му в долната част и се получава прищипване на излизащ нерв,дори след това това прищипване да се отблокира болката ще продължи докато заздравее нерва. От долните дискове излизат седалищните нерви ,ако те се прещипат болката слиза по крака, а в последстие може да се получи и негово възпаление.Няма как да се мине без нагревки и процедури. СЪВЕТЪТ МИ Е : Иди при кинезетерапевт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гръбнака се опъва с тежести, правят го в физиотерапиите навсякъде

иначе за това нещо някои ходят в павел баня, там ползват по големи тежести, по агресивна е терапията

иначе избягвай студа и влагата и си вземи някакъв колан

преди 4 минути, bigiadri написа:

като че ли взимаха Нивалин ( заболявалия на периферните нерви, свързани с двигателни нарушения )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Без умствен капацитет написа:

гръбнака се опъва с тежести, правят го в физиотерапиите навсякъде

иначе за това нещо някои ходят в павел баня, там ползват по големи тежести, по агресивна е терапията

иначе избягвай студа и влагата и си вземи някакъв колан

като че ли взимаха Нивалин ( заболявалия на периферните нерви, свързани с двигателни нарушения )

Така е. Невалин се взимаше при възпаление на нерв/лицев нерв(фациалис)например идр/,сега може да има по -модерни лекарства. Преди се отглеждаше блатно кокиче, сега не съм виждал. Преди години, когато бях млад също страдах МНОГО от кръст,но от около 30 години правя следното: Коремни преси сутрин докато стигна 50. Спирам и след време проверявам  ако съм ги намалил под 30 ,започвам пак редовно, докато стигна 50.Ако нямам възможност за преси ,правя едно упражнение от йогите -леж по корем и вдигане на крака. То дори е  по-хубаво за коремните мускули ,защото натоварва тяхната долна част! Въпреки че съм физически доста активен/за сега/, никога не ме боли кръст!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!  Ще се вслушам в мненията ви и взимам мерки незабавно, благодаря за вниманието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bigiadri написа:

Когато болката слиза  към някой от краката ,това е прищипване и вероятно възпаление на седалещен нерв.

когато е седалищен нерв не може да се  навежда настрани - ишиас

ако легне по гръб и свие  колена и ако   даде крака наляво  или надясно и ако го заболи значи е от  ставите  тазобедрените както се оплаква 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Войсмил написа:

Благодаря на всички!  Ще се вслушам в мненията ви и взимам мерки незабавно, благодаря за вниманието!

Пожелавам ти успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.10.2019 г. в 13:01, Войсмил написа:

и ме и това е, но не е само кръст, понеже имам схващане на кръста което се е пуснало към краката ми, и краката ми също ме болят и са схванати там където са ябълките или тазобедрените, от двете странни,

Болката може да е навсякъде ,но предимно е локализирана в гръбнак, плешка, врат зъб, рамо или ударена травмирана стара става. Тези специфични вируси , които я причиняват са интегрират в генома ви те са геномни вируси. Когато се репликират те живеят в сигналните неврони и мозъка и пътуват по  тях. Няма лекарства за тях! Периодично се реактивират като си 'спускат краката' буквално за да проверяват какво е състоянието на имунната ви система.Щом установят, че сте отслабен имунитет те започват усилено отделяне на химикали наричани имуносупресори , които още повече сриват имунитета.И така започва  тяхната усилена вирусна експресия и безопасна репликация.В мястото, където се развиват те отделят ензими, които повреждат разрушават и разлагат тъканта, хрущялните повърхности и колагена.За това и боли много. Няма лепенки,лекари, лекарства или кинези -терапия с врачки способни да ви помогнат или излекуват това. Освен да си подсилите сам имунната система  и тя винаги да ги държи под контрол нямате никакъв друг избор. Доживотно състояние е това и 99% от хората за заразени с подобни вируси. Лепенките и всички подобни болкоуспокояващи съдържат отрови , които действат на опиоидните ви рецептори и така притъпяват болката.Те ви наркоманизират чрез наркотици. Болката обаче може да трае с дни докато мине процеса на репликация. Колкото повече ваксинации търпите и получавате толкова по увреден имуният ви комплекс става. Колкото повече Активия , Данон, Нестле  лекарства витамини химия и прочие Глобалистки финансирани от Фарма мафията фирми и техните продукти пиете и ядете толкова по зле стават нещата за вас. Повече нови и нови такива вируси и Наноботове приемате и поглъщате.Може да ги леппнете и чрез Chem Trails и при сексуален контакт...  варианти много. За да облекчите болката може да спите с затоплен кръст на една страна с максимално прибрани към корема колена така гръбнака се отпуска. А сутрин трябва да правите редовни упражнения за подсилване на гръбнака (подобно на котките) за да повишите кръвообръщението в гръбнака.Кислорода ,който насища кръвта като се вдигне там - той пречи на развитието на вируси и патогени в тялото. Вирусите не са глупави и те винаги търсят най слабата ви част за да ви атакуват. Има идея в научната общност ,че те превантивно знаят какви мерки ще предприемете с/у тях за да ги борите. Добра идея е да поддържате нормално здравословно тегло и подсилена мускулатура на коремната стена. Докато сте млад ще са под контрол после става ... по ТРУДНО. Пробвайте и да ядете пресен телешки дроб на скара поне 2 -3 пъти месечно.Имате сериозни липси на всички витамини от Б комплекс, които рефлектират в изостряне на неврологичните проблеми и това също е фактор за болката.Попълвайте липсите само с естественна храна и задължително си оправете храносмилателният тракт. Вечер ако тялото ви не спи т.е не регенерира трудно ще оправите проблемите си.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.10.2019 г. в 14:05, nikolela написа:

веднъж започне ли те кръста, ще трябва да го вардиш до живот. Без значение дали е Херния, дископатия или просто нерв.

Така ми каза една млада и красива лекарка преди двайсетина години :)

Не и повярвах тогава. МИслех си, че лек има. Ама няма. Просто като отидеш на доктор, той ти казва, че така ще бъде до края.  Може да пробваш различни чалъми, които помагат, но рано или късно, ако работиш еднотипна работа или извършваш еднотипни действия, включително седене и лежане, стигаш до кръста. Когато засдтуди, става най-лошо.  Лично аз през годините разбрах едно. Лекът е само един - да не извършваш еднообразни физически дейности. Тоест, ако цял ден седиш по един начин на стол, не се надявай нещо да се промени. Напротив, очаквай още проблеми. И точно тук помага спорта. Отначало умерено, след това не е от голямо значение, защото организма се адаптира. За здрав кръст са необходими и здрави коремни мускули, както и мускули на гърба. Само че това не става от раз и за месец или два.  Просто се движи разнообразно, ако си свикнал да седиш в колата си, не го прави толкова често и разнообразявай движенията си. Сега...за кръст знам само един медикамент - диклофенак. Каквото и да вземеш за кръст - орално, с инжекция или като мазило, все е диклофенак, от който уимряха лешоядите в Индия преди около 20 години. 

на 15.10.2019 г. в 21:18, bigiadri написа:

Така е. Невалин се взимаше при възпаление на нерв/лицев нерв(фациалис)например идр/,сега може да има по -модерни лекарства. Преди се отглеждаше блатно кокиче, сега не съм виждал. Преди години, когато бях млад също страдах МНОГО от кръст,но от около 30 години правя следното: Коремни преси сутрин докато стигна 50. Спирам и след време проверявам  ако съм ги намалил под 30 ,започвам пак редовно, докато стигна 50.Ако нямам възможност за преси ,правя едно упражнение от йогите -леж по корем и вдигане на крака. То дори е  по-хубаво за коремните мускули ,защото натоварва тяхната долна част! Въпреки че съм физически доста активен/за сега/, никога не ме боли кръст!

Много си прав за коремните мускули. За жалост, всички ги подценяват, дори и тия, които се занимават по-сериозно с тялото си.  В случая обаче всякакви движения помагат.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Кико написа:

Много си прав за коремните мускули....

Когато се тренират коремните мускули не се позволява на организма да натрупва там мазнини. Ако се натрупат мазнини на корема отпред се получава изместване на центъра на тежестта на човешкото тяло напред , което пък от своя страна пречинява постояно усилие върху долната част на гръбначния стълб.Това е една много основателна причина за увреждане. Но никога човек не трябва да изпада в крайности! Преди години ,когато бях на 50-55 години реших НАПЪЛНО да се освобода от мазнините в тялото си. Това продължи 6-7 месеца. Изглеждах перфектно. Да ама не! Дойде зимата и през цялото  време изпитвах ужасен студ. Едва я изкарах. От тогава следвам - на пролет отслабвам  прилично, а на есен си обличам един лек " костюм " от мазнинки , гледам да са по цялото тяло! Чувстам се отлично, въпреки възрастта!То това и народната мъдрост го препоръчва чрез нашата православна религия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...