Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anjel Dimitrov

Диагностика ,дали са ви хвани уроки,черни магии или проклятие.

Препоръчан отговор

преди 44 минути, Anjel Dimitrov написа:

За Господ свидетелствам повече от всеки друг,новия завет не е Библията,и кои духовници имаш предвид?

И ти като АНГЕЛ, да не останиш назад и ти се опита да си направиш религия. Да се възползваш от него и от нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, acnekt написа:

И ти като АНГЕЛ, да не останиш назад и ти се опита да си направиш религия. Да се възползваш от него и от нас.

Добре де,но се поправих.Сега признавам грешката си,че се опитах да печеля от свидетелството си ,но поне се утвърдих в това ,че повечето дето се правят на духовници и търсят заплата са кърлежи.

Извинявам се ,че и аз бях кърлеж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

За Господ свидетелствам повече от всеки друг,новия завет не е Библията,и кои духовници имаш предвид?

Ти наричаш Господ този дето ти обяснява, че да чукаш чужди жени и да пиянстваш, пък даже и да убиеш, ако се разкаяш и други разни сделки на отплата, все си за Рая. А това няма как да ти го дума Господ, а единствено Сатаната. Заплю сина му Христос, отрече Новия завет, след това отрече Стария завет... 2 и 2 още е 4.

преди 4 часа, Емил Костов написа:

Това, че не вярвам в Библията и изтипосаният бог там, не означава че не вярвам  в БОГ.

Означава, че не вярваш в Господ. А богове - бол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Myanmar написа:

Означава, че не вярваш в Господ. А богове - бол.

Обръщението "Господ" възниква след "Бог" като негов заместител. И това не е само на български. На иврит Йехова бива замествано с Адонай. После на англ. God c My Lord, като и двете се превеждат като господар. Колкото до еквивалентността на двете понятия Бог и Господ, трябва да се отчете от позицията на коя религия ще се разгледа въпроса. За мен има разлика не само в използваната дума, но и по отношение на същността за която се отнасят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Shiniasu написа:

Обръщението "Господ" възниква след "Бог" като негов заместител. И това не е само на български. На иврит Йехова бива замествано с Адонай. После на англ. God c My Lord, като и двете се превеждат като господар. Колкото до еквивалентността на двете понятия Бог и Господ, трябва да се отчете от позицията на коя религия ще се разгледа въпроса. За мен има разлика не само в използваната дума, но и по отношение на същността за която се отнасят. 

Какво възникване? Нищо не ти се разбира. Името на християнския бог е Господ. Християнският бог не се казва Бог. Както Тор е името на скандинавски бог, а Митра на древноирански бог.

Сигурно си искал да кажеш, че етимологично думата "Господ" произлиза от "господар", ама това е съвсем друга история.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Myanmar написа:

Заплю сина му Христос, отрече Новия завет, 

Цялата работа около Христос е измислица,и тези дето уж са виждали Христос ,не са сигурни какво са видяли.И да новия завет го отричам защото има повече доказателства за това ,че е скалъпен и силно преувеличен,и като сложим ,че противоречи на стария ,как да вярвам в НЗ?

За духовниците ,напиши нещо ,затворите колеги поповете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Anjel Dimitrov написа:

Цялата работа около Христос е измислица,и тези дето уж са виждали Христос ,не са сигурни какво са видяли.И да новия завет го отричам...

Ся... ти и Стария завет отрече. И 10-те божи заповеди - тоже. Не знам защо се дърпаш да си слуга на Сатаната, то просто няма друга опция.

И поредният пирон в ковчега на образа, който си градиш на пророк на Господ, ти усещаш ли се изобщо, че уроки,черни магии и проклятия не се засичат с Господ? Второзаконие 18:10-12 Бог казва:

„Да не се намери между тебе някой, който да прекара сина си или дъщеря си през огън, никой чародей, астролог, гадател, или омаятел, никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите; защото всеки, който прави тия дела, и омразен на Господа, и поради тия мерзости Господ твоят Бог изгонва тия народи от пред тебе.“

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Ся... ти и Стария завет отрече. И 10-те божи заповеди - тоже. Не знам защо се дърпаш да си слуга на Сатаната, то просто няма друга опция.

И поредният пирон в ковчега на образа, който си градиш на пророк на Господ, ти усещаш ли се изобщо, че уроки,черни магии и проклятия не се засичат с Господ? Второзаконие 18:10-12 Бог казва:

„Да не се намери между тебе някой, който да прекара сина си или дъщеря си през огън, никой чародей, астролог, гадател, или омаятел, никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите; защото всеки, който прави тия дела, и омразен на Господа, и поради тия мерзости Господ твоят Бог изгонва тия народи от пред тебе.“

Едната божа заповед е грешно преведена ,другите съм за,никога не съм отричал всичките заповеди ,това са твои измислици и клевети.

Значи има и такива работи и някой трябва да се бори с тях.

И това от второзаконие дето си цитирал ,не го казва Господ ,а незнам си кой

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...