Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войсмил

Искам да започна от начало! Но как да си намеря нова среда?

Препоръчан отговор

Здравейте, Колеги! Първо, искам да ви призная че сайта ми харесва, и големи благодарности на хората които отделят време за да влязат тук, и да отговарят, както и да помагат със съвети на останалите потребители които отварят теми! А най важното е че, не го правите за някоя важна личност, а сигурно и не ви плащат за това, а ето че аз взимам пример от вас и ще направя същото и ще бъда редовен потребител, защото ми харесва, а желанието го придобих от вас!     Да говорим по темата вече!

Младеж съм, преди 6 години завърших, не се хваля със много приятели, на брой са малко и истински, имам повече познати, но някак си не се чувствам във правилната среда, и стигнах до решението да започна от начало, но за целта трябва да си намеря нова среда. Да, искам нови запознанства и приятели, и мнението на моите приятели е повече общуване и излизане, да, ама не! Въпросът ми е как да се запозная със нови хора за да направя общуване и излизане? Работя, на работа има по възрастни, семейни вече, там изключвам варианта! Излизам да се разхождам на центъра, действа ми разтоварващо, но не става просто да се размина със някой и да му кажа хайде да се запознаем, нали? А не става само със разходки по центъра, може би трябва да се включвам във повече събития, да намеря някакви причини за да се запозная със нови хора, било то разходки, в мола, или пък един много добър пример, а именно, в библиотеката съм редовен клиент, но като вляза, има хора, но не стигаме до запознаване, всеки си отива целенасочено там, взима книга и излиза. Минавало ми е през акъла, например басейн или танци... Не съм затворен човек, но искам да започна от начало. Представете си, все едно отивате в нов град, където не познавате никой, а трябва да си намерите нови приятели или познати за да не сте сам.  Разликата е че аз искам да го направя в настоящия ми град, в който съм от години, дайте някакъв съвет, примери, подходи! Вие как се справяте? Разкажете някоя случка със случайни запознавания!  Моля не ме обвинявайте за глупавия пост предвид възрастта ми, просто съм силно, разочарован от хората покрай моята среда. Искам нови запознанства, но не знам как да ги създам!  Не приемайте темата като точен въпрос, как да се запозная със хора?  Просто ви разказвам кратка настояща ситуация и приемам различни съвети!
Да, на кратко, може и да не става въпрос за нови запознанства, обаче ми трябва някаква промяна в живота, че в момента освен с работата си, не се занимавам със нищо друго, а живота ми е скучен, а приятелите с които общувам в момента ги отписвам, но няма да коментирам защо! За да имам нова среда, може би трябва и да тръгна от нови хора, освен ако не греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходи на повече културни мероприятия, кино, театър, концерти, та дори и на опера ако искаш.

Там много лесно се завързва и разговор с хора дори и непознати (поне при мен е така) но все пак от човека си зависи много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, grizly написа:

Ходи на повече културни мероприятия, кино, театър, концерти, та дори и на опера ако искаш.

Там много лесно се завързва и разговор с хора дори и непознати (поне при мен е така) но все пак от човека си зависи много.

Аз следя за събития, отивам, попринцип съм общителен човек и в повечето случаи когато се запозная със някого, съм харесван! Работата е там че когато отида на събитие, няма причина да завържа разговор! Отивам сам, и всеки друг си отива и гледа работата, и как да завържа разговор, просто не намирам причина да започнем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

приятелите са загуба на време

почти всеки човек има някакъв порок

което го прави безперспективен

освен това от време на време се създават проблеми и ще те търсят да им ги решаваш

да местите хладилници  за пари заеми и тнт

което естествено има 90 % шанс да не ти ги върнат

да им ставаш порачител 

в никакъв случай не ставай поръчетел на никого 

и аз като цяло имам проблем  със запознанствата

малко мизантроп си падам поради горните причини

също така  и не ме взимат на сериозно

трябва да бия някой  за да ме уважава

и като се мине време забрави че съм го бил и се разглези и разлигави  и пак трябва да го бия 

затова избягвам запознанствата с нови хора

единствено нещо по работа 

не ми преча и да помогна на някой

но ако  съм близък с 200 човека

цялата година ще ми е заета  хладилници да им местя и да им давам заеми понеже го закъсал изпил си парите или земал бързи кредити или по някъкъв  друг тъпоумен начин си е загубил парите за 1 ден където е работил цял месец

много от хората са финансово неграмотни около 70 % 

не могат да си направят разчет приходи разходи и колко трябва да харчат максимално на ден  ако  месечната заплата им еди колко  си .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Войсмил написа:

Здравейте, Колеги! Първо, искам да ви призная че сайта ми харесва, и големи благодарности на хората които отделят време за да влязат тук, и да отговарят, както и да помагат със съвети на останалите потребители които отварят теми! А най важното е че, не го правите за някоя важна личност, а сигурно и не ви плащат за това, а ето че аз взимам пример от вас и ще направя същото и ще бъда редовен потребител, защото ми харесва, а желанието го придобих от вас!     Да говорим по темата вече!

Младеж съм, преди 6 години завърших, не се хваля със много приятели, на брой са малко и истински, имам повече познати, но някак си не се чувствам във правилната среда, и стигнах до решението да започна от начало, но за целта трябва да си намеря нова среда. Да, искам нови запознанства и приятели, и мнението на моите приятели е повече общуване и излизане, да, ама не! Въпросът ми е как да се запозная със нови хора за да направя общуване и излизане? Работя, на работа има по възрастни, семейни вече, там изключвам варианта! Излизам да се разхождам на центъра, действа ми разтоварващо, но не става просто да се размина със някой и да му кажа хайде да се запознаем, нали? А не става само със разходки по центъра, може би трябва да се включвам във повече събития, да намеря някакви причини за да се запозная със нови хора, било то разходки, в мола, или пък един много добър пример, а именно, в библиотеката съм редовен клиент, но като вляза, има хора, но не стигаме до запознаване, всеки си отива целенасочено там, взима книга и излиза. Минавало ми е през акъла, например басейн или танци... Не съм затворен човек, но искам да започна от начало. Представете си, все едно отивате в нов град, където не познавате никой, а трябва да си намерите нови приятели или познати за да не сте сам.  Разликата е че аз искам да го направя в настоящия ми град, в който съм от години, дайте някакъв съвет, примери, подходи! Вие как се справяте? Разкажете някоя случка със случайни запознавания!  Моля не ме обвинявайте за глупавия пост предвид възрастта ми, просто съм силно, разочарован от хората покрай моята среда. Искам нови запознанства, но не знам как да ги създам!  Не приемайте темата като точен въпрос, как да се запозная със хора?  Просто ви разказвам кратка настояща ситуация и приемам различни съвети!
Да, на кратко, може и да не става въпрос за нови запознанства, обаче ми трябва някаква промяна в живота, че в момента освен с работата си, не се занимавам със нищо друго, а живота ми е скучен, а приятелите с които общувам в момента ги отписвам, но няма да коментирам защо! За да имам нова среда, може би трябва и да тръгна от нови хора, освен ако не греша.

Ами първо разбери каква нова среда искаш да имаш и тогава ще разбереш как да намериш и такива хора.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Войсмил написа:

Уточни за себе си, какво не ти харесва в сегашния ти живот и какъв искаш да бъде. Постави си ясни цели и работи за постигането им.

От поста ти се разбира, че живота ти бил скучен, ама никой няма да ти направи живота забавен, ако ти сам не го направиш такъв. Намери си някакви занимания - спортове, коли, танци. Това ще те постави в някаква общност и ще се срещаш с нови хора с които имате общи интереси и теми за разговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи се ожени и си направи няколко дечица, пък да видим дали ще имаш време да мислиш за егоистични глупости...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Joss Bomon написа:

Вземи се ожени и си направи няколко дечица, пък да видим дали ще имаш време да мислиш за егоистични глупости...

Първо си хвани приятелка - определено ще получиш нова среда и има голям шанс да покрай това да разкараш наличните приятели.

Ако отново ти стане скучно - смени приятелката, ожени се за някоя, направи и дете ... да не продължавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах предвид за приятелка и женена, макар че имам нужда от половинка, но все и не срещам подходящото момиче, каквито са Кур*и!  Но в това отношение ще се справя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, baitexpo написа:

От поста ти се разбира, че живота ти бил скучен, ама никой няма да ти направи живота забавен, ако ти сам не го направиш такъв. Намери си някакви занимания - спортове, коли, танци. Това ще те постави в някаква общност и ще се срещаш с нови хора с които имате общи интереси и теми за разговор.

Човекът се опитва да придаде смисъл на живота си, не да се забавлява.

преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако отново ти стане скучно - смени приятелката, ожени се за някоя, направи и дете ... да не продължавам.

Мисли се с горната глава, не с долната! Едва ли осъзнаваш каква глупост си написал(а). Да направиш дете, значи да поемеш голяма отговорност - не само пред теб, но и пред него!!! Добре, че не си продължил!!!

@Войсмил

За да придадеш смисъл на живота ти си постави цели, предизвикателства, които са по-трудно постижими. Следвайки пътя към тях ще видиш дали достигантото те задоволява и дали е това, което търсиш. Нова среда, нови познати се достъпват от общи интереси.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, zdravkos написа:

Човекът се опитва да придаде смисъл на живота си, не да се забавлява.

Мисли се с горната глава, не с долната! Едва ли осъзнаваш каква глупост си написал(а). Да направиш дете, значи да поемеш голяма отговорност - не само пред теб, но и пред него!!! Добре, че не си продължил!!!

@Войсмил

За да придадеш смисъл на живота ти си постави цели, предизвикателства, които са по-трудно постижими. Следвайки пътя към тях ще видиш дали достигантото те задоволява и дали е това, което търсиш. Нова среда, нови познати се достъпват от общи интереси.

Успех

Благодаря ти много за отговора, прав си и ще се слушам в съвета ти :)

Друг е въпросът че се опитвам, но не успявам. Въпреки че го знам теоретично, а практически се провалям, но сякаш намирам мир, понеже знам че се боря и не се предавам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, zdravkos написа:

Хайде да ми обясниш каква глупост точно съм казал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да смениш средата, първо трябва да смениш мястото където живееш в момента, даже и работата.Понеже със старите приятели ще се засичате, и трудно ще се откъснеш от тях.Да ходиш по мироприярия сам като муха без глава, и да търсиш там нови запознанства няма да стане, защото там  по принцип ходят хора или в компания или по двойки мъж и жена и да се натресеш като някакъв навлек между тях не става...  Най-сигурния път към нови запознанства е работата.И то работа, с която се срещаш с много хора на ден.Примерно мойта работа е такава и  познавам лично всякакви хора, с които си имам приказка.От банкери и висши полицаи, до бездомници и бандити.Но нито един от тях не ми е приятел.Деня много бързо и интересно ми минава и определено не ми е скучно.В днешните консуматорски времена няма приятели  , а само интереси.Хората, които си мислех, че са ми приятели, те ме търсят, когато им трябвам за нещо, пък те реално на среща нищо не могат да дадат освен голи приказки на маса и най-много да те черпят едно пиене в града.Такива отдавна съм ги разкарал.Предпочитам около себе си, хора с положение и принципи.Ама и там трябва да имаме общи интереси.Да знам, звучи грубо и меркантилно, но такъв е живота за съжеление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, franchesko написа:

За да смениш средата, първо трябва да смениш мястото където живееш в момента, даже и работата.Понеже със старите приятели ще се засичате, и трудно ще се откъснеш от тях.Да ходиш по мироприярия сам като муха без глава, и да търсиш там нови запознанства няма да стане, защото там  по принцип ходят хора или в компания или по двойки мъж и жена и да се натресеш като някакъв навлек между тях не става...  Най-сигурния път към нови запознанства е работата.И то работа, с която се срещаш с много хора на ден.Примерно мойта работа е такава и  познавам лично всякакви хора, с които си имам приказка.От банкери и висши полицаи, до бездомници и бандити.Но нито един от тях не ми е приятел.Деня много бързо и интересно ми минава и определено не ми е скучно.В днешните консуматорски времена няма приятели  , а само интереси.Хората, които си мислех, че са ми приятели, те ме търсят, когато им трябвам за нещо, пък те реално на среща нищо не могат да дадат освен голи приказки на маса и най-много да те черпят едно пиене в града.Такива отдавна съм ги разкарал.Предпочитам около себе си, хора с положение и принципи.Ама и там трябва да имаме общи интереси.Да знам, звучи грубо и меркантилно, но такъв е живота за съжеление.

Баш до там не искам да стигам, да сменям града, работата може. Със старите приятели може да се засичам и ще го приема, а някои от тях ще приемам като познати, а малкото стари приятели са истински все още, не интерес, а истински! Но броят е малък, разбира се, повече познати. За Мероприятията си прав, сам като муха без глава, и накрая нищо, точно това става покрай мен. Трябва ми нещо причинно и смислено, но въпросът е как да го направя, точно както казваш, където и да отида, хората са с компания или по двойки, аз обаче съм сам. Как да създам или направя истинска причина. Чел съм че има хора които привличат внимание, много общитетлни и веднага се сприятеляват и намират хора, мен не ме е срам, но като не знам как да завържа разговор или да отворя причина за такъв. Работата я отписвам, поне в моя случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели и съмишленици най-добре се намират покрай общи интереси. И услуги. Като гледаш да не се окаже, че ще да бъдеш използван.
И не става въпрос обезателно за меркантилни интереси. А да харесвате подобни неща и да споделяте някакви общи идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общи интереси е много ...Общо.

Спорт, хоби или както сам е предложил "танци". С танците ще може и ще има достъп и до нежната част от човечеството (да се надяваме НЕК*рви). Курс по някакъв чужд език или от някакъв купон, макар и да е от сегашни или бивши познати, да се сближи все пак с хора, които се поотпускат по такива места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия неща, точна формула няма.Примерно две плюс две минус корен от шест.Това не са точни науки.Точна формула за тия неща, ги има само по книгите за ,,Личностно развитие,, примерно  ,,Как да правим приятели,,  ,,Как да станем богати,,  ,,Как се свалят жени,,  Примерно отиди еди къдеси,направи едикакво си.С някой или ти тръгва приказката или не ти тръгва.Нямали спойка от първата приказка,нещата остават на база ,,познати,,   ,,Здравей Здрасти,, Вече, ако евентуално при други осбтоятелства продължаваш да се виждаш с този човек, примерно по работа, може нещата да прераснат в повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...