Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

A.com

Прехвърляне или преинсталиране на Windows

Препоръчан отговор

Аз също нямах проблеми навремето да монтирам SSD диска от старата машина на новата преди две години и да заредя от него като основен системен диск на 8.1 x64 и вече две години системата е повече от стабилна. Има си занимавка по премахване на ghost устройствата и други неща, но не е невъзможно да се направи. Image се прави само ако ще клонираш диск или искаш да върнеш работещо състояние на системата в случай на проблеми. Не виждам причина да не се опита да се монтира диска. После все пак ако има проблем със зареждането може да се наложи да се проверят настройките на БИОС-а, някои други команди за презаписване на MBR и да се провери съдържанието на BCD, но в повечето случаи сработва. Windows 8.1 и 10 са достатъчно модерни за да си намерят повечето драйвери (поне basic версиите им на първо време) и да се обнови автоматично информацията за хардуера в HAL.dll.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Аз също нямах проблеми навремето да монтирам SSD диска от старата машина на новата преди две години и да заредя от него като основен системен диск на 8.1 x64 и вече две години системата е повече от стабилна. Има си занимавка по премахване на ghost устройствата и други неща, но не е невъзможно да се направи. Image се прави само ако ще клонираш диск или искаш да върнеш работещо състояние на системата в случай на проблеми. Не виждам причина да не се опита да се монтира диска. После все пак ако има проблем със зареждането може да се наложи да се проверят настройките на БИОС-а, някои други команди за презаписване на MBR и да се провери съдържанието на BCD, но в повечето случаи сработва. Windows 8.1 и 10 са достатъчно модерни за да си намерят повечето драйвери (поне basic версиите им на първо време) и да се обнови автоматично информацията за хардуера в HAL.dll.

Да беше направил едно "стъпка по стъпка" ръководство. :)

Спомняш ли си дали си премахнал драйверите за стария компютър преди да преместиш ССД-то на новия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все теми от преди 12-15 години. :)

Цитат

Говорите глупости :no:
Tова се прави със sysprep.exe, Майкрософтски инструмент за създаване на преинсталирана среда (така както идват уиндоусите на марковите машини), част е от пакета Deploy Tools.
Грубо стъпките са:
- Инсталира се Уиндоус
- Инсталира се нужния софтуер и се конфигурира
- Ако искаш може да направиш всичките настройки от акаунт който е администраторски, но не е Administrator и след това да копираш профила му върху Default Profile (вече от акаунт Administrator и то след рестарт).
- Пуска се sysprep с опция RESEAL
- Компа се шътдаунва сам
- Прави се имидж (аз лично ползвам Norton Ghost)

Особеното е, че на следващия старт машината си създава ново SID (Security ID) и ще те попита за нов сериен номер, име на компютъра и евентуално мрежови настройки. Също така ще трябва да го активираш наново. За сметка на това обаче за 5 минути имаш готов, инсталиран и работещ Уин ;)

Tова е, ако имаш въпроси - питай!

EDIT: Разбира се, ако имаш компютър с хардуер за когото Уиндоус няма драйвери ще трябва да ги инсталираш на ръка.

Може да стартираш sysprep с опция -pnp , така ще принудиш уиндоуса да направи рефреш на хардуера при следващия рестарт.

Значи, инсталирах имиджа на няколко различни машини и на едната не пожела да буутне.
Подмених hal.dll и ntoskrnl.exe с оригиналните от диска и всичко си тръгна. :D

Праймтайм, имаш половин бира от мен :beer:

Не се получи от първия път точно заради HAl и останалите разлики в хардуера, но има опции в sysrep.ini файла :
ако се добави
секцията:
[Sysprep]
BuildMassStorageSection = Yes
и
[SysprepMassStorage]

след изпълнението на sysrep -reseal се попълва [SysprepMassStorage] със всички възможни дискови контролери + писане и в регистрито и след това без проблем. Имиджа беше направен на П3 след това успешно ресторнат на П4 система.
атачвам sysprep.ini за любопитните. Имаше и някакъв втори вариант да се попълни секцията с [SysprepMassStorage] с командата sysprep [-bmsd] и след това да се трие това което не ни трябва.

Цитат

Инсталирам, настройвам, клонирам с Ghost.
На новия диск: fdisk /mbr (bye, bye , SID;) ).
Пробвано с 2к и ХР.

https://qzoreteam.ru/chto-budet-esli-pomenyat-materinskuyu-platu-perenos-windows-xp-na/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, A.com написа:

Щом ти се занимава с унифицирана ОС с използване на Sysprep.exe ето ти още инструкции:

https://www.sevenforums.com/tutorials/135077-windows-7-installation-transfer-new-computer.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е писнало от преинсталации, за удома съм си свалил уиндоус сървърче 2008 R2.
С WDS сървър, DHCP сървър, отделена лан мрежа за WDS DHCP, която се натва през моята лан мрежа за да имат хостовете които се деплойват в WDS нет и достъп до лана ми, натя само за да изолирам и спра DHCP конфликти и броадкаст стормове... За WDS ползвам отделен суич!
Сегментирал съм WDS услугата и физически и логически!

Направил съм си един автоматизирана инсталация без докосване!
Пипнал съм имидж на 10 1903 със офиси, пидиефи, ъпдейти, дори дигиталният активатор , сkрипта който имам от Дарк е вкаран, така всяка машина се деплойва активирана, с офис, с пдф, с ъпдейти, със 7 зип, сиспрепнат е, подходящ е за всеки хардуер поддържащ 10!
Остава само някой драйвер да се сложи, но дори и драйвери не слагам, 10 има навика при бизнес клас машини да разпознава всичко и да не се налага нищо!

Разглезих се с тази услуга :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На работа дори не се занимавам с уиндоуси, каките от сървис диска ползват WDS услугата .

Цели две години ръчни инсталациии................... на третата не издържах, тоца са стотици компютри.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти стигна един пост със самохвалство, че и втори изтипоса!

Нещо недооценен ли се чувстваш, или ти е кеф да се гледаш в огледалото и да си правиш вятър със сешуара на баба си ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Не ти стигна един пост със самохвалство, че и втори изтипоса!

Нещо недооценен ли се чувстваш, или ти е кеф да се гледаш в огледалото и да си правиш вятър със сешуара на баба си ?!

Ще ти открадна сешоара

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...