Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

4 гб рам са му предостатъчни за ежедневна употреба ,2-3 таба в браузър и прочие .......при мен също има замисляне 1-2 секудни докато отвори програма или браузър .СТига сте търсили проблеми дето ги няма там .Накачулил си ми 64 битова ос вероятно с тежка графична среда и искаш да върви добре ,тази машинка е за 32 битова ОС със лека графика от сорта на xfce или lxde .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, kre10 написа:

AAUUXX, Това е добро предположение. Бях попаднал на тази ОС преди време. Ще пробвам как се държи.

Друго което може да пробвате е да инсталирате Opera браузър който мисля че е по - лек от останалите и ще работи машината по - добре, освен това има вграден рекламен блокер което ще спести не малко процесорна мощ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е така със 4 таба в хромиума ..............с 2 гб рам и 64 битова ОС 

Снимка на 2019-10-17 21-42-56.png

преди 1 минута, AAUUXX написа:

Друго което може да пробвате е да инсталирате Opera браузър който мисля че е по - лек от останалите и ще работи машината по - добре, освен това има вграден рекламен блокер което ще спести не малко процесорна мощ. 

Ха ха хахахахахаха Операта и лек браузър 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Brave всъщност върши отлична работа. Но бих пробвал друг браузър, както и друга ОС. Благодая ви!

Ако мога да попитам, ако не е проблем с правилата на форума, какъв лаптоп бихте ми препоръчали - с добър процесор? Жената гледа телевизия и филми, браузва и работи от него(през браузъра). 

Ивайло, това прилича много на Mint Mate. Там имах огромни проблеми, колкото и да е странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

:offtopic_s:

Няма да го вдигаш браузъра, а ще го инсталираш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитирам "Друго което може да пробвате е да инсталирате Opera браузър който мисля че е по - лек"...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, kre10 написа:

Ако мога да попитам, ако не е проблем с правилата на форума, какъв лаптоп бихте ми препоръчали - с добър процесор? Жената гледа телевизия и филми, браузва и работи от него(през браузъра). 

Според бюджета с процесор core i3 или по - висок. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая лига на легендите треа се редуцира :) .......мноо легенди станахте зехте си пречите ,кой по акълия и начетен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ивайло Димов написа:

Цитирам "Друго което може да пробвате е да инсталирате Opera браузър който мисля че е по - лек"...........

Абсолютно е така, написал съм го на база лично впечатление и сравнение на една и съща подобно на тази слаба машина, пробва и решава дали е така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, kre10 написа:

Brave всъщност върши отлична работа. Но бих пробвал друг браузър, както и друга ОС. Благодая ви!

Ивайло, това прилича много на Mint Mate. Там имах огромни проблеми, колкото и да е странно.

Това е Арч Мате и нема никви проблеми :) ................Последното хубаво и читаво Минт Мате беше Мая 13 .

Абсолютно е така, написал съм го на база лично впечатление и сравнение на една и съща подобно на тази слаба машина, пробва и решава дали е така. 

Щото не си ползвал Фалкон ,Пале Моон И ПРОЧИЙЕ неща дето не ги знаете :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Ивайло Димов написа:

Иво, ама много си прав
аз се отказах от този браузър, щот лаптопа стана на котлон

https://www.kaldata.com/forums/topic/94232-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-google-chrome-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B0/page/98/?tab=comments#comment-4393742

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автура да даде бюджетъ да му изберем една убава машинъ 2-ра ръка и да не си арчи парити за баклюци като горния кенеф дето даже процесора му е запоен за дъноту !

Аз никугиш не съм прав ,у тоа форум саму лИгендите са прави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

Щото не си ползвал Фалкон ,Пале Моон И ПРОЧИЙЕ неща дето не ги знаете :) 

Pale moon е Firefox базиран и? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

Автура да даде бюджетъ да му изберем една убава машинъ 2-ра ръка и да не си арчи парити за баклюци като горния кенеф дето даже процесора му е запоен за дъноту !

Аз никугиш не съм прав ,у тоа форум саму лИгендите са прави :)

Първо кажи дали има смисъл да инвестирам в още една плочка 4ГБ. Ще помогне ли? 

За бюджета - 400-500лв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, AAUUXX написа:

Pale moon е Firefox базиран и? 

не съвсем
българския интерфейс, трябва допълнително да го инсталираш
по подразбиране е с английски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

На всички нови лаптопи процесора е запоен на дъното, какво ще препоръчаш, втора ръка на 10г машина ли за да може да си сменя процесора ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

не съвсем
българския интерфейс, трябва допълнително да го инсталираш
по подразбиране е с английски

Тва е мноо сложна пруцедура изискваща инжинерно образуванйе 

На всички нови лаптопи процесора е запоен на дъното, какво ще препоръчаш, втора ръка на 10г машина ли за да може да си сменя процесора ? 

За него ше е на 9 години ку можи ,кът не разбирате що съ обаждате ве Легенди :) 

преди 3 минути, kre10 написа:

Първо кажи дали има смисъл да инвестирам в още една плочка 4ГБ. Ще помогне ли? 

За бюджета - 400-500лв 

Твърдо не ,не наливай повече пара в тази барака умрела ве !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, kre10 написа:

За бюджета - 400-500лв 

За този бюджет ще вземете същия като този лаптоп, нов. Ако не е приоритет преносимост си сглобете настолен компютър, ако се търси задължително лаптоп трябва да увечилите бюджета до около 800-1000лв за бюджетна но прилична машина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече RAM памет принципно винаги ще помогне, освен ако не можеш да използваш наличната на 100%. За 4 GB не мисля, че инвестицията е кой знае колко голяма - вземи нещо втора употреба, като задължително искаш тест в офиса на куриера - отиваш с лаптопа, монтираш и тестваш. Може да пробваш и в някоя фирма за компютри, най-добре където продават лаптопи втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛИНК

Това е твоята мъшина ,на сайта има опции да избираш с колко РАМ да е и да има ли ССД !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, Ивайло Димов написа:

Тва е мноо сложна пруцедура изискваща инжинерно образуванйе 

ами не е като другите браузъри

първо му качваш език, а после му качваш добавка за превключване на интерфейса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръндююююю ората кацнаха на луната преди 60 години ма ти за идин браузър са къхъриш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Ивайло Димов написа:

Дръндююююю ората кацнаха на луната преди 60 години ма ти за идин браузър са къхъриш :)

добре де, ама наистина е много лек браузър
само дето не можах да му намеря ефективен блокер
начи, пусна си кино онлайн, а той мъ праща при ония от 7777 или бет365

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кой браузър не блокер ве дръндю...............?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

За кой браузър не блокер ве дръндю...............?

нали за луната ставаше въпрос ве

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...