Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ресивърът ми (Denon AVR-X 1400H) поддържа Dolby Atmos. При възпроизвеждане на Dolby Atmos Trailer (свален на USB флаш) през Blu Ray player Sony UBP-X 800 системата 5.1.2 работи перфектно и ресивъра индикира Dolby Atmos на дисплеят си. Звукът е прекрасен, а тъкмо звукът ме интересува най-много, не картината...
В същото време на Netflix телевизорът ми Toshiba HD Smart и споменатият плейър НЕ поддържат Dolby Atmos.
Въпросът ми е следния: ако включа към съществуващата система един Apple TV 4K - ще имам ли гарантиран Dolby Atmos поне за материалите, озвучени с него (при платена съответната такса, разбира се)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, tristazora написа:

Ресивърът ми (Denon AVR-X 1400H) поддържа Dolby Atmos. При възпроизвеждане на Dolby Atmos Trailer (свален на USB флаш) през Blu Ray player Sony UBP-X 800 системата 5.1.2 работи перфектно и ресивъра индикира Dolby Atmos на дисплеят си. Звукът е прекрасен, а тъкмо звукът ме интересува най-много, не картината...
В същото време на Netflix телевизорът ми Toshiba HD Smart и споменатият плейър НЕ поддържат Dolby Atmos.
Въпросът ми е следния: ако включа към съществуващата система един Apple TV 4K - ще имам ли гарантиран Dolby Atmos поне за материалите, озвучени с него (при платена съответната такса, разбира се)?

Аз си плейвам 4к филмите през компа с пот плеър и нямам ядове с атмоса.Нетфликса ако го пускаш от твто най вероятно ТВ-то ти подкарва до DTS и DOLBY DIGITAL затова и не изкарваш атмос оттам :) гледам олед ТВтата с hdmi 2.1 и Earc  поддържат атмос звук :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общи линии устройството трябва да е сертифицирано, за да пуска Dolby Atmos от Netflix

По-новите телевизори на LG от 2017/2018 и на Sony от 2018/или по-нови и на Samsung с iTunse от 2019 ,

Като последните има вероятност да го поддържат. Но пак трябва да се провери съответния модел.

А устройствата сертифицирани (платили са си) за Atmos е  Apple 4k TV, от конзолите Xbox One.

Плана, който трябва да се заплати за да се отключи Atmos, трябва да е за 4К стриймване

Пълнатата статия тук.

Да не говорим, че при Netflix, до колкото ми е известно липсват българските субтитри.

Което по-себе си обезмисля цялата схема според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз от чисто любопитство да попитам,този 4к плеър сони чете ли филмите от флашка примерно ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам същия блурей плейър на Сони - UBP-X800, вързан към 7.2 ресивър Onkyo TX-RZ810. По принцип плейърът чете видео от флашки или външни хардове - ето форматите: Motion JPEG (.mov, .avi), MPEG-1 видео/PS (.mpg .MPEG, .mkv) .VOB, .VRO , MPEG-2 видео/PS, TS (.mpg.MPEG, .m2ts, .mts, .mkv) .VOB, .VRO , MPEG-4/AVC (.mov, 3gp, .3g2, .3gpp, .3gpp2, .flv), MPEG-4 AVC (.mkv, .mp4, .m4v, .m2ts, .mts), VC1 (.m2ts, .mts, .mkv), WMV9 (.wmv, .asf, .mkv), Xvid (.avi, .mkv)

Освен това възпроизвежда и SACD дискове с музика, което е важно за мене.

Естествено не възпроизвежда блурей ИСО  (BD ISO) образи т.е. файлове на блурей дискове, които са си чисто пиратски, както и SACD ISO образи на SACD ISO дискове. За такива образи (имиджи) си имам мултимедиен плейър Dune HD 4K Duo, който чете и възпроизвежда абсолютно всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Михайлов написа:

Аз имам същия блурей плейър на Сони - UBP-X800, вързан към 7.2 ресивър Onkyo TX-RZ810. По принцип плейърът чете видео от флашки или външни хардове - ето форматите: Motion JPEG (.mov, .avi), MPEG-1 видео/PS (.mpg .MPEG, .mkv) .VOB, .VRO , MPEG-2 видео/PS, TS (.mpg.MPEG, .m2ts, .mts, .mkv) .VOB, .VRO , MPEG-4/AVC (.mov, 3gp, .3g2, .3gpp, .3gpp2, .flv), MPEG-4 AVC (.mkv, .mp4, .m4v, .m2ts, .mts), VC1 (.m2ts, .mts, .mkv), WMV9 (.wmv, .asf, .mkv), Xvid (.avi, .mkv)

Освен това възпроизвежда и SACD дискове с музика, което е важно за мене.

Естествено не възпроизвежда блурей ИСО  (BD ISO) образи т.е. файлове на блурей дискове, които са си чисто пиратски, както и SACD ISO образи на SACD ISO дискове. За такива образи (имиджи) си имам мултимедиен плейър Dune HD 4K Duo, който чете и възпроизвежда абсолютно всичко.

значи реално някой който няма мощен комп(колкото да плейне филм с атмос и така) може да ползва такъв плеър ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не съм съвсем сигурен, защото аз не съм вързал Атмос колони, въпреки че ресивърът позволява примерно схема 5.2.2 - два фронт, център, два предни Атмос, два задни и плюс два събуфера. Имам схема 5.1, и често казано пускам филми от дъжд на вятър. Предимно слушам музика в режим стерео  (и то не през ресивъра). Т.е. не съм гледал спецификациите на плейъра по отношение на Долби Атмос. Най-вероятно може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...