Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, nick_dimitrov написа:

За мен това все още не значи много,тъй като при
 ldd /usr/bin/dpkg
 излиза тази информация,поне това се вижда
 /usr/bin/dpkg: /lib/arm-linux-gnueabihf/libc.so.6: version `GLIBC_2.28' not found (required by /usr/bin/dpkg)
 това е конкретно към dpkg и означава,че dpkg не функционира
 или в bin файловете е проблема или в .so библиотеки,които генерира ldd

Разбира се може да се пробва чрез разархивирания dpkg
 ,който се намира в /tmp/usr/bin да инсталира изтегления dpkg_1.18.25_armhf.deb
,който се намира в /tmp
и по този начин да го замести,без зависимостите .

sudo ./dpkg -i /tmp/dpkg_1.18.25_armhf.deb
sudo apt-get install -f

или

sudo dpkg-reconfigure mariadb-server-10.1
sudo apt-get install -f

но не знам версията на mariadb-server
и резултата от ldd
нямам и под ръка raspberry pi ,за да тествам

Най-добре е преди това да се направи някакъв бекъп.

Ами според мен е мазал стрич джеси и уизки и за тва го е счупил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам точно как е,но dpkg е съществен за Линукс и без него не става.Дори при опит за деинсталирането му, системата отказва да го направи.

Друг е въпроса,че в опциите си dpkg поддържа remove-essential,което изобщо не е препоръчително.

dpkg --force-help

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, според мен, това животно може да има и synaptic. И когато се "стабилизират" хранилищата "видимо" да се тръгне на поправяне на зависимостите. Обачеее за да има толкова "цветни хранилища" значи, че ако стане, "нещо друго" ще спре да работи/изгърми със зависимости. Дебиан+Пи си е пак Дебиан и там пише нещо такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, бат'начо написа:

Значи, според мен, това животно може да има и synaptic. И когато се "стабилизират" хранилищата "видимо" да се тръгне на поправяне на зависимостите. Обачеее за да има толкова "цветни хранилища" значи, че ако стане, "нещо друго" ще спре да работи/изгърми със зависимости. Дебиан+Пи си е пак Дебиан и там пише нещо такова.

Да то си е Дебиан 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би могло да се направи проверка,върху библиотеките генерирани от резулта ldd /usr/bin/dpkg в raspberry pi

ldd /usr/lib/uv4l/uv4lext/armv6l/libuv4lext.so /usr/lib/arm-linux-gnueabihf/libarmmem.so /lib/arm-linux-gnueabihf/libselinux.so.1 /lib/arm-linux-gnueabihf/libc.so.6 /lib/arm-linux-gnueabihf/libdl.so.2 /lib/arm-linux-gnueabihf/librt.so.1 /usr/lib/arm-linux-gnueabihf/libstdc++.so.6  /lib/arm-linux-gnueabihf/libm.so.6 /lib/arm-linux-gnueabihf/libgcc_s.so.1 /lib/arm-linux-gnueabihf/libpcre.so.3 /lib/arm-linux-gnueabihf/libpthread.so.0   

Как би реагирал изтегления,разархивиран dpkg_1.18.25_armhf.deb,когато се опита да вземе инициативата.
cd /tmp/usr/bin
sudo ./dpkg -- configure -a

В Linux динамично свързаните изпълними файлове (ELF) използват интерпретатор,който трябва да настрои средата и след това да изпълни основния двоичен файл.
Ядрото зарежда интерпретатора,интерпретатора зарежда изпълнимия файл, заедно с всички негови динамично свързани библиотеки.
Това е казано и в description имплементацията на PatchELF.
https://nixos.org/patchelf.html
Винаги присъства в изхода генериран от ldd.
ldd /bin/bash
За да се види.
В терминала:
readelf -p .interp /bin/bash
или
readelf -l /usr/bin/dpkg | grep interpreter
също
readelf --headers /bin/bash
до INTERP
отговора:
[Requesting program interpreter: .................................
readelf е част от binutils,което идва инсталирано по подразбиране в повечето Линукс дистрибуции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...