Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Юксел Мехмед

Как да инсталирам уиндолс 7 на лаптоп Asus TUF GAMING FX504 който е с уиндолс 10

Препоръчан отговор

Здравейте  как да инсталирам уйндолс 7  на ASUS TUF GAMING FX504

току-що, Юксел Мехмед написа:

казаха ми приятели,че това е невъзможно тъй като той не подъържа система за уйндолс 7 купих го чисто нов със уйндолс 10 и несъм никак доволен от смотания уйндолс 10.Ако реша да инсталирам игра свалена от руски сайт на самото меню вместо букви ми излизат йероглифи.

steamuserimages-a.akamaihd.jpg

както и тази грешка която виждате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Юксел Мехмед написа:

казаха ми приятели,че това е невъзможно тъй като той не подъържа система за уйндолс 7 купих го чисто нов със уйндолс 10 и несъм никак доволен от смотания уйндолс 10.Ако реша да инсталирам игра свалена от руски сайт на самото меню вместо букви ми излизат йероглифи.

Не можеш. Лапотъп е направен за Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създаваш бутваща флашка за Windows 7 с инструмента на Майкрософт. Слагаш флашката в USB порта и рестартираш компютъра. помпаш F2, Esc или Del /не знам кой бутон е при теб/ да се отвори boot менюто. Задаваш USB порта да е първо зареждащо устройство. Натискаш Save&Exit /запис, изход, най-често F10/. Компютърът ще зареди отново. Изчакваш да се появи надписа "Press any key to boot from USB" или нещо подобно. Натискаш произволен клавиш и се зарежда инсталационния файл от USB-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, andreygg написа:

Създаваш бутваща флашка за Windows 7 с инструмента на Майкрософт. Слагаш флашката в USB порта и рестартираш компютъра. помпаш F2, Esc или Del /не знам кой бутон е при теб/ да се отвори boot менюто. Задаваш USB порта да е първо зареждащо устройство. Натискаш Save&Exit /запис, изход, най-често F10/. Компютърът ще зареди отново. Изчакваш да се появи надписа "Press any key to boot from USB" или нещо подобно. Натискаш произволен клавиш и се зарежда инсталационния файл от USB-то.

Сериозно ли? И после какво ще прави с драйверите???? Да не говорим, че в bios даже няма да има опция за 7 и няма и да му разреши. Хайде да не пишем глупости наизуст.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да споря. Пита как да инсталира Win 7 и му отговарям. Не е невъзможно. Някои драйвери за 10-ка са съвместими и със 7.ца. Правил съм такива експерименти. Не знам при конкретния модел как е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, andreygg написа:

Не искам да споря. Пита как да инсталира Win 7 и му отговарям. Не е невъзможно. Някои драйвери за 10-ка са съвместими и със 7.ца. Правил съм такива експерименти. Не знам при конкретния модел как е.

Въобще нямаш право да спориш. На тази машина не може да се инсталира 7. Няма драйвери дори за 10. Направено е да му сложиш 10 и да го оставиш сам да си инсталираш всичко. Да не говорим, че си има друг проблем, който не е свързанс с ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Юксел Мехмед написа:

Караш ни са се взираме тука какво пише, имаш апарат научи се да снимаш!

Лаптопа от къде е закупен, OS-а на какъв език е, в регионалните настройки какво е зададено?

Игра свалена от руски сайт и игра на руски език са две различни неща, уточни кое е вярното.

А като цяло знаеш игри от къде се купуват легално и с тях проблеми не би трябвало да имаш, всичко друго не е за обсъждане тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Няма драйвери дори за 10.

Караш ме да влизам в излишен спор. Осведоми се малко. Поне влез в сайта на производителя. Това, какво е?

https://www.asus.com/Laptops/ASUS-TUF-Gaming-FX504/HelpDesk_Download/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, andreygg написа:

Караш ме да влизам в излишен спор. Осведоми се малко. Поне влез в сайта на производителя. Това, какво е?

https://www.asus.com/Laptops/ASUS-TUF-Gaming-FX504/HelpDesk_Download/

Интересно къде видя драйвери за 7????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Караш ни са се взираме тука какво пише, имаш апарат научи се да снимаш!

Лаптопа от къде е закупен, OS-а на какъв език е, в регионалните настройки какво е зададено?

Игра свалена от руски сайт и игра на руски език са две различни неща, уточни кое е вярното.

А като цяло знаеш игри от къде се купуват легално и с тях проблеми не би трябвало да имаш, всичко друго не е за обсъждане тук!

Пламен Петров моля за по добър тон а относно игрите такива няма от къде да ги купиш имам предвид Сталкер обединения пак 2.1  иди ми покажи къд е е магазина и дали го има и тогава ми говори.Аз просто попитах като възпитан човек за помощ пък то се оказа расизъм тук!Лаптопа е закупен от Шотландия.Който иска да ми помогне имам програма туйн вилър ще я вклуча и ще разгледа лаптопа аз ако мога няма да поставя този въпрос тук.

току-що, Емил Костов написа:

Интересно къде видя драйвери за 7????????????????????????????????????????????????????????????????????????

никъде не съм видял приятелю драйвъри  за седмица просто ми писна от този буклук 10-ката и за това искам ако е възможно нещо да се преправи тоя пустиняк и да му сложа уйндолс -7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Юксел Мехмед написа:

Пламен Петров моля за по добър тон а относно игрите такива няма от къде да ги купиш имам предвид Сталкер обединения пак 2.1  иди ми покажи къд е е магазина и дали го има и тогава ми говори.Аз просто попитах като възпитан човек за помощ пък то се оказа расизъм тук!Лаптопа е закупен от Шотландия.Който иска да ми помогне имам програма туйн вилър ще я вклуча и ще разгледа лаптопа аз ако мога няма да поставя този въпрос тук.

никъде не съм видял приятелю драйвъри  за седмица просто ми писна от този буклук 10-ката и за това искам ако е възможно нещо да се преправи тоя пустиняк и да му сложа уйндолс -7

Съжалявам, но ще трябва да свикнеш с него. Машината е направена единстрвено за 10.  Нямаш шанс за 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Юксел Мехмед написа:

Тона си ми е нормален!

Ти четеш ли нормално всичко от тази снимка?

Щом лаптопа е закупен от Шотландия е нормално да не вижда кирилица, а ти къде видя расизъм ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Цитирал съм те, че няма драйвери дори за 10-ка. А в по-горен пост съм споменал, че някои драйвери за Win 10 са съвместими с Win 7. Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, andreygg написа:

Цитирал съм те, че няма драйвери дори за 10-ка. А в по-горен пост съм споменал, че някои драйвери за Win 10 са съвместими с Win 7. Лека вечер.

Тези драйвери няма да станат с последната версия за 10. Сигурен съм в това щото преди 2 седмици ядох точно ....я с подобна машина. Със 7 това нещо няма да работи. Лека и от мен,.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Съжалявам, но ще трябва да свикнеш с него. Машината е направена единстрвено за 10.  Нямаш шанс за 7.

Е това не е никак справедливо от страна на майкрософт да карат хората на сила щеш не щеш да купуваш боклук с уйндолс 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Юксел Мехмед написа:

Е това не е никак справедливо от страна на майкрософт да карат хората на сила щеш не щеш да купуваш боклук с уйндолс 10.

Е това и аз го рева вече няколко години, но от МС не се интересуват от потребителите. Аз също ненавижам 10 поради ред причини, но ръцете ни са извити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Юксел Мехмед написа:

вместо букви ми излизат йероглифи

Най-вероятно не е настроена поддръжка на кирилица.
Синият екран може да се дължи на счупен драйвър, може да се дължи на счупена ОС, може да са много неща. Каква е версията на Windows 10? Home, Pro?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не разтягаме темата безкрайно, достатъчно е да се прочете същата дискусия тук -> https://www.sevenforums.com/general-discussion/416394-reverting-windows-7-windows-10-new-machine.html?s=7f93d8cefec6141c7e70c42dda894cc4

Реално, не е невъзможно да се подкара 7, но основния проблем е с драйверите /за поддръжката въпроса няма да коментирам/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето трябва да се справи с редактиране на inf файлове, да прави разни други врътки със съмнителен изход...
И защо е нужен този мазохизъм?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

И защо е нужен този мазохизъм?

преди 14 часа, Юксел Мехмед написа:

несъм никак доволен от смотания уйндолс 10

Примерно. Или пък, защото е адски дразнещо да правиш M$ доволни, но не и те теб. Знам го от личен опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Юксел Мехмед написа:

руски сайт на самото меню вместо букви ми излизат йероглифи

Това е расизъм.Подайте оплакване към шотландските власти...😉

Пускайте ги тия грешки от сините екрани в гугъл и вижте какво ще намерите "Stop code CRITICAL_ PROCESS_DIED"

Не може само DarkEdge да го прави вместо вас :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле народът накупувал машини с UEFI биоси и иска windows 7 да подкара. :D :D Хора, хубаво сте оптимисти, ама кога ще спрете да пренебрегвате тоя простичък факт, че windows 7 на чист UEFI просто НЕ ЗАРЕЖДА? Няма го стария графичен компонент, който windows 7 ползва. Тук сме на graphics output protocol. Windows 7 не знае що е тва. Няма заобикаляне и точка по въпроса. Научавате се да инсталирате и малтретирате windows 10 като хората(или лекувате LTSC изданието ;) ) и карате. Сори-мотори, за нови машини никой не ви зори.

Тва вече не знам в колко теми го папагаля, дерзайте малко в тоя гугъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...