Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте проблем ли е да свържа ups които са за компютър към помпата на камината ?
Помпата е Grundfos upbasic 25-4 180 с максимална мощност 90 w . Максималното време което евентуално  би ми било нужно да захранва помпата до 1 час .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има специализирани UPS за тази работа. Компютърните не са подходящи. Важното - евтините не са със синусоидален изход и захранване с правоъгълни или други форми не е подходящо за двигатели поради хармоничните. Освен това двигателят е доста индуктивен товар.

Другото е режимът - направени са за кратковременна работа до 5 - 10 минути колкото да си запишеш работата и изключиш компютъра. Нямат подходящо охлаждане на елементите за час, а и имат вътрешна автоматика за исключване на това време. Също и акумулаторите им са с капацитет за подобна работа. Специализираните в повечето случаи са направени да работят с външен автомобилен доста часове. И вътрешното зарядно е съобразено със съответния необходим ток. По някои села се случва да прекъсне електрозахранването и повече от денонощие.

Можеш да се пробваш. Примерно синусоидални са HP L600. Свързваш му нормална лампа с нажежаема жичка 75W и пробваш колко време ще изкара без да изключи. Поне за него знам че радиаторите на транзистоприте са прилични, само не съм засичал за колко изключва.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.emag.bg/ups-njoy-ares-700-700va-500w-chista-sinusoida-1-kontakt-schuko-avt-regulirane-na-naprezhenieto-pwup-of070ar-az01b/pd/DTZXY3BBM/?ref=

Цената е без акумулатора, трябва да си купиш и автомобилен акумулатор за него, по-възможност да не е стартов, а тягов за захранване на каравани.

По-скъпи са но издържат повече цикли на разреждане/зареждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нужда от чак толкова скъп . Десет сезона бях с такъв 100 VA UPS  с външен стар акумулатор от кола но изгоря . Мисля да си взема този UPS UNITRAF Т 100 изглежда ми по -добър от стария ми  а и е по - малък .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, тоя стремеж за евтина пръдня. Като видиш из характеристиките модифицирана синусоида бягай далеч. Вземи си другия модел с чиста синусоида.  Цената им е почти еднаква и най-много 20 лв отгоре. И по принцип неработещо устройство се ремонтира, а не се купува съмнително друго (изхвърлено, за без пари) и подобни.  По принцип тези имат вграден около 7Ah акумулатор и изводи за външен. Ако му трябва повече време ще добави и такъв. По принцип вътрешните капсуловани изкаряват 2 - 3 години и се сменят. Около 25 - 30 лв.Има и по-евтини боклуци естествено за сметка на качеството. Ако искаш да разчиташ слагаш нов автомобилен с гаранция. 45 - 50 Ah от най-малките е достатъчен и може дасе намери за около 80 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.10.2019 г. в 17:53, Филипов написа:

Ех, тоя стремеж за евтина пръдня. Като видиш из характеристиките модифицирана синусоида бягай далеч. Вземи си другия модел с чиста синусоида.  Цената им е почти еднаква и най-много 20 лв отгоре. И по принцип неработещо устройство се ремонтира, а не се купува съмнително друго (изхвърлено, за без пари) и подобни.  По принцип тези имат вграден около 7Ah акумулатор и изводи за външен. Ако му трябва повече време ще добави и такъв. По принцип вътрешните капсуловани изкаряват 2 - 3 години и се сменят. Около 25 - 30 лв.Има и по-евтини боклуци естествено за сметка на качеството. Ако искаш да разчиташ слагаш нов автомобилен с гаранция. 45 - 50 Ah от най-малките е достатъчен и може дасе намери за около 80 лв

Чак пък евтина пръдня

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...