Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,
От вчера компютъра след игра за около 10-15 минути започна да крашва. Първо ми извади син екран с грешка netio.sys, после с dxgkrnl.sys и последния път с dxgmms2.sys. По-рано през деня си бях играл с клоковете на видеото и процесора, но рамта не съм я пипал. В момента на крашовете нищо не беше овърклокнато, а в таск мениджъра изкарваше, че натоварването върху захранването е много високо. Първо си помислих, че може да се е омазал уиндоуса или директХ, но после пуснах memtest(изкарах само 3/4 pases, нямах време да го чакам още) и имаше около 9000 грешки. Ето го и репорта:

CJQYIzj.thumb.png.4e92e6d4f5099ebc454a46b22d535fa8.png

Има ли нещо, което мога да направя, освен да я пратя обратно в магазина? Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отменете всякакви промени върнете настройките по дефолт, и опитайте отново като за начало!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра почистван ли е скоро! Какъв е? Лаптоп или Десктоп компютър?

https://www.drivereasy.com/knowledge/how-to-fix-netio-sys-blue-screen-errors-on-windows/

https://www.thewindowsclub.com/dxgkrnl-sys-blue-screen-death-error

https://www.thewindowsclub.com/fix-dxgmms2-sys-bsod-error-on-windows-computer

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Лаптоп или Десктоп компютър?

Предположи на база снимката!

Проблема явно вече е открит и решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е съвсем нов настолен с последно поколение Райзен процесор. Изчакайте да видят темата колеги, които знаят какво гледат.

ПС. Писал съм заедно с Пламен и не оставям на колежката право и време да мисли. Явно не й е в областта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BatGeorgi написа:

Здравейте,
От вчера компютъра след игра за около 10-15 минути започна да крашва. Първо ми извади син екран с грешка netio.sys, после с dxgkrnl.sys и последния път с dxgmms2.sys. По-рано през деня си бях играл с клоковете на видеото и процесора, но рамта не съм я пипал. В момента на крашовете нищо не беше овърклокнато, а в таск мениджъра изкарваше, че натоварването върху захранването е много високо. Първо си помислих, че може да се е омазал уиндоуса или директХ, но после пуснах memtest(изкарах само 3/4 pases, нямах време да го чакам още) и имаше около 9000 грешки. Ето го и репорта:

Има ли нещо, което мога да направя, освен да я пратя обратно в магазина? Благодаря.

По въпроса със синия екран вижте тук за решение. Мисля си, че има проблем с мрежов драйвер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да извадиш и върнеш на място втория модул памет. Ако не помогне, пробвай без него да поработи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставил съм рамта на 3200, а напрежението съм и го сложил на дефолт, което е 1.2в. Като го пуснах на 1.35 и пуснах мемтест-нямаше повече грешки. Уж ги бях върнал всичко на фабричните. Сега ще пробвам в игра как е. Благодаря за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, BatGeorgi написа:

Оставил съм рамта на 3200, а напрежението съм и го сложил на дефолт, което е 1.2в. Като го пуснах на 1.35 и пуснах мемтест-нямаше повече грешки. Уж ги бях върнал всичко на фабричните. Сега ще пробвам в игра как е. Благодаря за отговорите.

Радвам се, че сте намерил проблема, който няма как да се види на приложената снимка, където си показва 1.35 волта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си и показва 3000мхз, но като я пусна по дифолт си тръгва на 2666. Надявам се, вече да не излзизат проблеми, че от както съм го взел само ядове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора , давайте по някоя снимка от  Hwinfo - sensor only , предоставя далеч по-обстоен мониторинг на цялата система. Рам памет стабилна на 1.2V и 3000МХц  е невъзможно да докараш. 1.35V са задължителни , както и четен тайминг отпред + 1T Command rate за Ryzen специално.  Когато клокваш системата , започни първо само с единия компонент (да кажем с паметта). След като си убеден ,че е стабилна , тогава започвай по стъпки да си играеш с процесор , видео .  Специално при райзен все още дори с новото поколение процесори , се изисква на някои дъна и биоси ръчна заигравка с тайминги и волтажи при паметите. Процесора какво точно си опитвал да му клокваш ?  Той е изцеден буквално на максимум. Задай му само PBO - enable + High Perf power plan за да може да буустват с малко-висока честота отделните ядра и си готов.   Може след това да пробваш PBO + допълнителни 100-200 Мхц дали ще подобриш още малко бууста , но от личен опит с моя 3600Х ти казвам ,че резултата буквално неоправдан (2-3%). Освен да видиш малко по-висок волтаж , друго осезаемо няма да е на лице като перформънс. Чак когато си достигнал стабилност на процесор и рам памет , едва тогава мисли за клок на видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...