Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

grizly

Как да захраня марково дъно което има само 4 пинов и 8 пинови захранващи конектори?

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли по-някакъв начин да се захрани и пусне марково дъно което има само 4 пинов и 8 пинови захранващи конектори, няма стандартният 24 пинов?

Имам в предвид да се захрани без оригиналното му захранване с помощта на някакви преходници адаптери и стандартно захранване което има 24 пинова букса? 

Гледам че има в нета 24 към 8 пинови адаптери, с тях би ли било възможно или ще трябва и нещо допълнително?

Изобщо какви начините и възможностите за подобни дъна които нямат 24 пина а само 4 и 8?

Става въпрос за това дъно Dell 0V62H Optiplex 9020 SFF Motherboard.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-лесно ще е да намериш оригинално захранване. Те са със специфични размери и друго не може да се постави в кутията.  Не търси преходници, няма стандарт и ще оплескаш (изгориш) нещата. Ако оригиналното не работи се ремонтира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филипов, би ли погледнал тук за бързо и да си кажеш мнението:

https://www.dell.com/community/Desktops-General-Read-Only/Upgrading-GPU-and-PSU-for-Optiplex-9020-baffled-by-8-pin/td-p/4434910

понеже видях че има разногласия.

Нито знам как трябва да изглежда подобно оригинално захранване, нито къде да го потърся, а и се съмнявам че в България ще се намери същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, grizly написа:

https://www.dell.com/community/Desktops-General-Read-Only/Upgrading-GPU-and-PSU-for-Optiplex-9020-baffled-by-8-pin/td-p/4434910

Нито знам как трябва да изглежда подобно оригинално захранване, нито къде да го потърся, а и се съмнявам че в България ще се намери същото.

Има сигурно само стотина фирми занимаващи се да продават втора ръка компютри. Не всичките са вносители вероятно. На към такава бих се обърнал. Все ще имат настрана някое захранване от разкостена бройка, която е била с друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GUID-BE1B8E04-7172-4BCB-82DE-21734BE1A76F-low.jpg.a7412c6dc463526b835428fc7aa08850.jpg

преди 1 час, grizly написа:

Насочи се към фирми продаващи втора ръка компютри и ще намериш такова захранване. Пример: Alfacom. Най добрият начин е да се ремонтира старото. Там също могат да ти помогнат. Не е трудно да се ремонтира за тези, които разбират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, grizly написа:

...

Става въпрос за това дъно Dell 0V62H Optiplex 9020 SFF Motherboard.

Tози преходник може да го сложих в рамка и да го закачиш на стената на градския кенеф.

8-пиновият конектор на Dell е върхът на изгъзицата. В стандартното АТX има два специфични пина. Единият е на дежурното захранване, а другият подава сигнал OK нa bios, koето е флаг, че машината получава положените напрежения за работа.  Този Optiplex работи само на 12V, a това значи, че тази линия компенсира мощността на 5-волтовата и 3.3-волтовата линии. На дъното са организирани делители за 5 и 3.3 волта. Verstehst!

Зеленият кабел на Optiplex е познатия Power On на АТХ. Сивият е въпросния ОК, подобно в АТХ. Лилавият на Optiplex е 12V от дежурното напрежение. В АТХ е 5V. A! E те тука DELL цака умниците. Вдигни го на 12V и си ти.
Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснал си да кажеш само дъното ли имаш или целия компютър ? -Dell  9020 SFF

Aко имаш само дъно след главоблъсканицата със захранването ще дойде и тази с кутията, понеже това дъно сигурно не е ATX и ще се чудиш къде да го сложиш или ше дялкаш някаква модификация на кутия....Ако имаш целия компютър с кутията SFF - то друго захранване там трудно ще сложиш толкова дълго и тясно, ще тр. да е оригиналното...😉

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, N99 написа:

Пропуснал си да кажеш само дъното ли имаш или целия компютър ? -Dell  9020 SFF

Aко имаш само дъно след главоблъсканицата със захранването ще дойде и тази с кутията, понеже това дъно сигурно не е ATX и ще се чудиш къде да го сложиш или ше дялкаш някаква модификация на кутия....Ако имаш целия компютър с кутията SFF - то друго захранване там трудно ще сложиш толкова дълго и тясно, ще тр. да е оригиналното...😉

Принципно за сега все още нямам нищо, но мога да се сдобия с такова и подобни дето нямат 24 пинов конектор на смешно ниски цени и за това разучавам как могат да се захранят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената е такава, понеже не са с нормалния ATX стандарт особено SFF - и дъното и кутията, и захранването - трябва да мислиш напред как ще ги съчетаеш и трите....и задачата може да се окаже да речем сложна ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, grizly написа:

Принципно за сега все още нямам нищо, но мога да се сдобия с такова и подобни дето нямат 24 пинов конектор на смешно ниски цени и за това разучавам как могат да се захранят.

Като си правите сделката с търгаша, що не се разберете по въпроса. Той има интерес да си я продаде, вие да си я купите, разменете инфо за чарковете, пък и подобни машини, макар втора ръка, имат по 6, или дори 12 месеца гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sliderum написа:

Като си правите сделката с търгаша, що не се разберете по въпроса. Той има интерес да си я продаде, вие да си я купите, разменете инфо за чарковете, пък и подобни машини, макар втора ръка, имат по 6, или дори 12 месеца гаранция.

За съжаление продавача хал хабер си няма от дъна и компютри, и не разбира абсолютно нищичко, той ги продава просто, и да наистина в негов интерес е да си продаде стоката и парите в джоба да си сложи.

Но до тук само е той. От там нататък аз се оправям както намеря за добре и мен ме устройва. Още повече че гаранция не може да ми даде изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, grizly написа:

За съжаление продавача хал хабер си няма от дъна и компютри, и не разбира абсолютно нищичко, той ги продава просто, и да наистина в негов интерес е да си продаде стоката и парите в джоба да си сложи.

Но до тук само е той. От там нататък аз се оправям както намеря за добре и мен ме устройва. Още повече че гаранция не може да ми даде изобщо.

Значи не купувате от нормален магазин, а от някакъв, който разчиства  в охлюва, или на друг базар. Ами просто го заевете като бял човек и си намерете друга сделка, в място където такива неща не биха се случили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Profruit написа:

Зеленият кабел на Optiplex е познатия Power On на АТХ. Сивият е въпросния ОК, подобно в АТХ. Лилавият на Optiplex е 12V от дежурното напрежение. В АТХ е 5V. A! E те тука DELL цака умниците. Вдигни го на 12V и си ти.

Бих помолил тези които са комптентни с по-прости  думи това дето го е написал по-горе Profruit да обясните какво по-точно трябва да направя, примерно имам нормално стандартно ATX захранване с 20 + 4 пинова букса и дъното, нещо друго  ще ми трябва ли?

Трябва ли да се правят някакви модификации на нормалното стандартно ATX захранване което има 20 + 4 пинова букса и ако да - какви?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо ти обясни какво имаш и какво искаш.

Примерно: имаш дъно, кутия, захранване. Оригинални или не. Работещи или не.

На въпроса на темата - може, но защо трябва да се прави? Ако е да се пробва дали работи платката е едно. Ако е да се възстанови и заработи компютъра - ремонтира се. Захранването или каквото трябва.

Прочетох, нищо нямаш и мислиш да си купиш евтино скрап на килограм.

Тези SFF са стабилни машини за офисна работа, ориентирани за голвми серии и намалена консумация и място. Минимални възможности за разширяване на конфигурацията и упгрейди. Захранването е колкото трябва и никакви спрямо масово продаваните 500 - 1000W. Не са пригодени за мощни видеокарти и гейминг. Просто са направени тихи, защото са наблъскани десетки и стотици служители на 2 метра един от друг.

Ако ти трябва компютър за копане или игри - има други начини. Друга кутия, видеокарта и захранване със съответно охлаждане и периферни устройства. Дънната платка към това е почти нищо от стойността.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си направя една такава машина за лично ползване просто, но да се захранва с нормално стандартно АТX захранване.

И не мисля че всички такива дъна са сървърни. Виждал съм много такива маркови дъна някои не са АТX, други са, това означава че се събират и в нормална АТX права кутия.

Всъщност не съм геймър и игри не играя почти, само много стари. Видеокарта външна не мисля че някога през живота си ще помисля да използвам - вградените в процесорите графики покриват абсолютно всички мои изисквания и ме задоволяват напълно. И освен това не ми трябва някакъв супер прекалено мощен и бърз процесор - една i5 ца с каквато съм и в момента ме задоволява също.

Това означава че няма да се стремя към върхови и безсмислени и скъпо струващи за мен ъпгрейди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цял i5 втора употреба с гаранция е малко над 200лв. Предполагам че из целия скра можеш да си намериш каквото търсиш. Дори и i3 ще ти е достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...