Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

VecZen

От къде ще е най-добре да се пазарува за части в момента.

Препоръчан отговор

Гледам тук и там, и виждам че има доста различни сайтове за части, най-голямата купчина намирам във pazaruvaj.com . Обаче има и други сайтове които не са включени там като nikem.bg и vario.bg . Естествено единствената разлика за мен е в цената, но също така искам да знам за вашият опит със тези различни компании за части. Във момента имам купчина части които искам да купя, но не съм сигурен от къде ще е най-добре. От всичките сайтове които посетих във nikem ще ми излезе най-изгодно заради тяхната натрупваща се отстъпка, макар и да е общо около 30 лева. Но също така знам че, когато един мой приятел си купи цял компютър от там, на части, го бавиха известно време. А ако погледна към vario, ще получа същата цена, за същите части, макар и да трябва да разчитам на JarComputers за последните две, ще получа съвсем същата цена, но без отстъпката. Така че честно казано сега просто се чудя къде ще намеря колкото се може по-ниска цена, но и със добро обслужване. Знам че Jar ще са Ок, или Ardes, защото до сега със тях не съм имал проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се самоцитирам от една тема, която беше пусната преди няколко месеца - линк.

Като бих добавил - при Никем има отстъпка, но е малко особено с гаранциите, понеже не ги пишат на сайта, така че си искай гаранцията за всеки компонент поотделно. Сглабянето е безплатно за разлика от Варио (40лв беше последно). Мисля, че и Скай сглабят безплатно. Забавяне навсякъде може да се получи, ако даден компонент не е наличен и трябва да се чака доставка или зареждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, PANOV написа:

Ще се самоцитирам от една тема, която беше пусната преди няколко месеца - линк.

Като бих добавил - при Никем има отстъпка, но е малко особено с гаранциите, понеже не ги пишат на сайта, така че си искай гаранцията за всеки компонент поотделно. Сглабянето е безплатно за разлика от Варио (40лв беше последно). Мисля, че и Скай сглабят безплатно. Забавяне навсякъде може да се получи, ако даден компонент не е наличен и трябва да се чака доставка или зареждане.

Да, вече имам око на една друга опция която пак е същата цена, без отстъпката, и всичко е главно от един сайт, със доста добри мнения. Освен един компонент който, по някаква невъзможна за мен да разбера причина, не е безплатен за доставка със всички други компоненти, не, доставката е 14лв, което съвсем разваля ниската му цена. За сега гледам опцията където ще взема този последен компонент от друг сайт, със платена доставка, но само за 4лв. плюс че пише че ще бъде бърза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако не е тайна какво точно мислиш да закупиш?

Какъв бюджет гониш?

Малко си е тайнствено, щото така искам. Иначе не че не мога да си позволя всичките неща които искам, плюс тук там още някоя екстра, като нов монитор (говорим 1440п), просто съм малко скръндза. Иначе си е колкото мога да спестя от петте неща които ще си взимам, толкова по-добре. Пет неща са защото е подобрение към съществуваща система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, VecZen написа:

Да, вече имам око на една друга опция която пак е същата цена, без отстъпката, и всичко е главно от един сайт, със доста добри мнения. Освен един компонент който, по някаква невъзможна за мен да разбера причина, не е безплатен за доставка със всички други компоненти, не, доставката е 14лв, което съвсем разваля ниската му цена. За сега гледам опцията където ще взема този последен компонент от друг сайт, със платена доставка, но само за 4лв. плюс че пише че ще бъде бърза.

Кажи какво си набелязал или щом е такава мистерия, поне въпросния последен компонент, който те мъчи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, PANOV написа:

Кажи какво си набелязал или щом е такава мистерия, поне въпросния последен компонент, който те мъчи.

Просто кутията, Cougar MX310, знам че има някакъв нов модел който е 330 и е със стъклен панел, но този модел изглежда по-интересен. И да, знам че е малко нормално да се взимат кутии които са над 100лв, но за сега няма да пристъпя натам. Сегашната ми кутия е Segotep Gank II, ако сте ги потърсили ще видите към какво се стремя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Никем я има вписана с ограничено количество, иначе в Скай и Пласико е налична, изглежда. Не знам какво друго ще купуваш, че да се събере от едно място. Имай предвид, че MX310 идва с един вентилатор, а по мое мнение под 100лв има и други удачни кутии - виж няколко теми под твоята запитването за кутия и охладител от 70-130лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, PANOV написа:

В Никем я има вписана с ограничено количество, иначе в Скай и Пласико е налична, изглежда. Не знам какво друго ще купуваш, че да се събере от едно място. Имай предвид, че MX310 идва с един вентилатор, а по мое мнение под 100лв има и други удачни кутии - виж няколко теми под твоята запитването за кутия и охладител от 70-130лв.

За охлаждане не ми е проблем, тъй като ще използвам няколко вентилатора от предната ми кутия, тъй като вече имам допълнително закупени, единият от който е на Noctua, а другият от охлаждането ми на BeQuiet!. Ще е супер ако знаех обаче колко от златистите болтове, или както се наричаха, има за да знам дали трябва да си взема още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да си има всички необходичи пънчета за монтаж на дънна платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, PANOV написа:

Би трябвало да си има всички необходичи пънчета за монтаж на дънна платка.

Нормално е да, но за сегашната ми кутия бяха мисля 6. А платката която гледам й трябват 8. Малко ми е странно тъй като купих сегашната си кутия през 2017 и тогава струваше около 60 лева, а сега я намирам за около 70-80 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали не са 9? :) 

И с 6 може да минеш по тъча за нормално ATX дъно или съвсем по правилата за mATX, но ако си нямал други в комплекта е странно. Макар че за евтина кутия едва ли е толкова странно. MX310 трябва да има 9 за стандартна платка, но си порови из Мрежата за ръководство или подробен преглед на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На отговор по темата. Цените се следят постоянно. Няма най-добро място "в момента". А в момента, в който ще се купува. Постоянно се пускат промоции на различни чаркове, в различните сайтове, по-големи по размер(за размера на отстъпките  имам предвид, не за размера на сайтовете) или не толкова големи. Човек трябва да е наблюдавал поне два-три месеца цените, за да е уверен, че има реални отстъпки, а не са "коледни" намаления, от изкуствено надути месец преди това цени и така. В сайтовете за сравнения у нас и не само у нас,  не присъстват, поради една или друга причина, цените на всичките фирми за хардуер. Ако някой се интересува достатъчно да си намери най-добрата цена, респективно е добре, освен класирането в пазарувай, ръчно да претърсва и сайтовете, които не се индексират там. Освен това съм наблюдавал разминавания в цените в пазарувай и след като последвам до магазина предлагащ стоката. Рядко, факт, но се е случвало. Не знам през колко време се обновяват цените на офертите на фирмите индексирани в пазарувай.ком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, PANOV написа:

Дали не са 9? :) 

И с 6 може да минеш по тъча за нормално ATX дъно или съвсем по правилата за mATX, но ако си нямал други в комплекта е странно. Макар че за евтина кутия едва ли е толкова странно. MX310 трябва да има 9 за стандартна платка, но си порови из Мрежата за ръководство или подробен преглед на кутията.

Наистина си беше доста странно, изтърсих кутията на кутията, даже и на платката за да съм сигурен но не намерих достатъчно, и да знам че не ми трябват всичките, но допълнителната стабилност никога не е зле. Ще видя някое видео за отваряне на MX310 за сега. Разгледах всичките кутии които си предложил на другия пост и трябва да кажа че само половината стават и само една ми е във ценовата зона която мисля да използвам и беше тази на DeepCool Проблема й е че просто не ми харесва. Тези които ми харесаха бяха на Fractal, които вече бях поразгледал и преди това, и на Phanteks. Но за съжаление, не ми се харчат още пари макар и да са добри опции.

Интересно нещо, цената на кутията падна с един лев докато си чатихме. . . и туко-що пак се вдигна.
Друго нещо което забелязах е че общата цена на количката в Никем със всички продукти във момента спада, първо си помислих че ми се преструва защото стана на кръгло число, но сега цената падна с още 2 лева. Което ме кара да мисля че може и да трябва да изчакам и може цената да спадне сравнително, ако съм оптимистичен. Но може и да се вдигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, VecZen написа:

Интересно нещо, цената на кутията падна с един лев докато си чатихме. . . и туко-що пак се вдигна.
Друго нещо което забелязах е че общата цена на количката в Никем със всички продукти във момента спада, първо си помислих че ми се преструва защото стана на кръгло число, но сега цената падна с още 2 лева. Което ме кара да мисля че може и да трябва да изчакам и може цената да спадне сравнително, ако съм оптимистичен. Но може и да се вдигне.

Не пречи да си поговорите относно отстъпката, с представителя на фирмата, с който се свържете. Цените не са като едно време 100% твърдо установени, отстъпките също. Въпреки че е магазин, може да се пазарите в някакви разумни граници. Примерно като посочвате, че дадени компоненти, на други места сте намерил на по-добри цени, с примери, може да се вземе предвид и да допринесе за допълнителни отстъпки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За хората които се чудеха какво толкова щях да си взема ето ми го целия нов компютър:
Case: Cougar Turret Mesh
Motherboard: MSi X570-A Pro
CPU: Ryzen 7 3700X
Cooler: BeQuiet! Pure Rock (Noctua NF-F12) (Купени предварително) (Thermal Grizzly Kryonaut)
RAM: Corsair Vengeance DDR4 16Gb 3200Mhz
GPU: AMD Radeon RX 580 8Gb Sapphire Nitro+ (Закупена доста предварително) (Thermal Grizzly Kryonaut)
PSU: Corsair RMX750 (Купен предварително)
SSD: A-DATA XPG GAMMIX S11Pro 512Gb M.2
HDD: Seagate Barracuda 2Tb (Купен предварително)
Сегашната ми покупка излезе около 1460 лева, така че не беше много зле. Доволен съм общо взето, като се има предвид че сменям от FX-8300. А бързата памет, освен за операционната система е и за двете ми Skyrim игри, едната е 32 бита другата 64 бита, за съжаление 64-те бита се възползват доста по-добре от скоростта. И ако мислите че е малко странна конфигурация, ами така е, но Skyrim 64 бита вече ми взима почти всичките 8 гигабайта видео памет и нормално използвам над половината си рам памет. Така че за сега всичко е екстра.

Ето и малка екстра за любителите на махане на покривалния пласт, от стъкленият ми панел . . . и за други странни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам опит със Жар и с Никем. С първите от много години. Само два пъти са ме бавили за гаранционен компонент повече от няколко дни.

С Никем първият ми опит беше и последен. Купих от човек дъно с гаранция към Никем, но дъното имаше проблем. Когато направих рекламация разбрах защо човека е продал дъното. Сагата продължи месец и половина. По телефона нямаше никакъв резултат. При ходене на място имаше някакви обещания без покритие.

Н последните две ходения настоях да ми дадат телефона на отговорното лице, което може да им разреши да ми върнат парите или да направят замяната. Отказаха ми телефона.

На най-последното ми ходене поисках да ми покажат някои неща. Казах им че искам да купя още нещо, но първо трябва да приключим с рекламацията.

Накрая им заявих, че или ще ми сменят дъното, или ще ми върнат парите, или просто ще си тръгна с нещо от нещата, които ми показаха, и че имат 3 минути да си изберат кой вариант ще бъде.

Без да се обаждат на никого преизчислиха остатъчната гаранция и ми върнаха парите. Казаха ми че това дъно вече гоняма на българския пазар.

Как я преизчислиха? Дъното беше с 36 месеца гаранция. Разделиха цената на 36 и я умножиха по оставащите месеци. Месецът и половината дето ме бавиха не ми ги отчетоха. Четирите ходения до тях и изхарчения бензин не го включиха в сметката.

Дъното беше на 3 или 4 месеца от покупката когато го взех.

От тях отидох директно в Жар и си купих същия модел дъно на момента. Също с 36 месеца гаранция.

Не виждам причина да премълчавам тази ситуация. Достатъчно гнусно се почувствах от всичко това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от thundar
      Здравейте  , 
      видях , че има подобни теми но все пак в една конфигурация е чисто индивидуална според нуждите и желанията на човек . Компютърът ще се използва най вече за игри . Харесах си няколко неща и ще се радвам да ми помогнете със съвети. 
      RYZEN 5 2600x
      ASROCK FATAL1TY B450 GAMING K4  или
      ASUS TUF B450-PRO GAMING   приемам и други предложения за дъно .чел съм различни мнения че дори най евтиното   x470 е много по добро от най скъпото b450 до колко е така  не знам 
       G.SKILL RIPJAWS V DIMM KIT 16GB F4-3200C16D-16GVKB 
      SEAGATE BARRACUDA COMPUTE 1TB
      256GB SSD ADATA XPG GAMMIX
      Кутия NZXT S340 Elite
      за захранване също се колебая дали да е 
      CORSAIR RMX SERIES RM650X  или SEASONIC FOCUS PLUS GOLD 650W   по желание да е по тихо 
      за видео карта MSI GeForce GTX 1070 Ti 8GB Gaming 
      а за монитор 21.5" ASUS VZ229H  за по голям мисля че ще ми дразни очите ..
      Благодаря Предварително 

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от monster951
      Здравйте,
      Наскоро си направих експеримент, сложих процесор АМД атлон 64 х2 5200+ на дъно Asrock K7S8XE. Тъй като процесора е за АМ2 слот а реално съм го сложил на слот Socket A (Socket 462) , ми отчита процесора като Amd athlon XP 1700+ ( не очаквах изобщо да тръгне). Въпроса ми е мога ли да накарам това дъно да разпознае реално процесора или поне да активирам и двете ядра както и SSE2 функцията на процесора ми. До тук опитах с ъпдейт на БИОС-а понеже добавя подръжката на още процесори, но без късмет.

• от Кристиян Кръстев
      Така колебая се да си купа процесор между fx 4300 с 4gb ddr3 1600mhz за 210лв или да си купя intel g4560 с 4gb ddr4 2133mhz и дъно за 290лв ???  
  • Дарение

• Добави ново...