Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Лаптопът на брат ми е вече почти счупен и си търси нещо евтино, основно за интернет и от време на време за някой филм. Бюджетът е до около 200 лева като се търси най-доброто до тези пари. Вероятно ще му инсталирам Windows 7. Всички линукс дистрибуции отпадат като вариант. Знам че парите са малко, но това е положението. Има вариант да му дам и аз около 50 лева, та е добре да се отчете и това. Беше си харесал от продавалника един за 200 лева, но му казах да изчака малко с купуването, за да видя какво е положението, но като гледам най-евтините, които горе-долу си заслужават, почват от около 250 лева. Та чакам предложения, без такива да се съберат още пари. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ncl написа:

Здравейте. Лаптопът на брат ми е вече почти счупен и си търси нещо евтино, основно за интернет и от време на време за някой филм. Бюджетът е до около 200 лева като се търси най-доброто до тези пари. Вероятно ще му инсталирам Windows 7. Всички линукс дистрибуции отпадат като вариант. Знам че парите са малко, но това е положението. Има вариант да му дам и аз около 50 лева, та е добре да се отчете и това. Беше си харесал от продавалника един за 200 лева, но му казах да изчака малко с купуването, за да видя какво е положението, но като гледам най-евтините, които горе-долу си заслужават, почват от около 250 лева. Та чакам предложения, без такива да се съберат още пари. Благодаря.

Ето ти една машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко по-евтино. Разликата е в марката, малко по-малък твърд диск, малко по-голям дисплей. Минус и на моето и на колегата предложения, са версиите на USB за включването на външни устройства, които са USB 2.0, което вече е тясно и образува нерви на по-нетърпеливите ползуватели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компромисно решение - лаптоп

HP ProBook 6470b - няма батерия!

Решете първо с какъв екран трябва да е лаптопа и на кое най-много се държи, след това разгледайте какво има при търговците, подберете вие няколко модела влизащи в цената и може да питате кой е най-добрия да се вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Компромисно решение - лаптоп

HP ProBook 6470b - няма батерия!

Решете първо с какъв екран трябва да е лаптопа и на кое най-много се държи, след това разгледайте какво има при търговците, подберете вие няколко модела влизащи в цената и може да питате кой е най-добрия да се вземе.

В козела, съвсем малко по-напред в листата като цена, има точно от същата серия, с мизерен селерон обаче и с ок батерия. Да се пробва дали няма да искат да я преместят в модела с Core i5, който препоръчваш, иначе и аз го видях и го разглеждам вече над 10 минути и се чудех дали да не го препоръчам. Защото си заслужава, определено. Ако се съгласят да му сложат батерията от модела със селерона и да е без съществено доплащане, все пак ок, не ок, батерията е употребявана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преместването на батерията няма да е проблем, въпроса е след това дали все още ще влиза в разширения бюджет - 250 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Преместването на батерията няма да е проблем, въпроса е след това дали все още ще влиза в разширения бюджет - 250 лв.

Въпрос на сделка, да решава автора на темата и да преговаря с търговеца. Машината е добра като за парите, които й искат и дори леко да прехвърли и разширеният бюджет, пак няма да изгуби, при положение, че без батерия ще трябва да я използува единствено като настолна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да потърси и колко струва чисто нов заместител и да го прецени:

- дали да вземе по-слаба машина с батерия сега

- дали да вземе по-силна машина и след месец два да добави батерия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, PANOV написа:

Нещо със SSD и USB 3.0 - E6330. За 260лв става с 8GB памет.

Алтернативно има японско Fujitsu S762 с твърд диск 500GB, както и 14-инчов Thinkpad T430.

Ох, до алфите не бях стигнал при онези коментари, а очевидно оттам е трябвало да почна....Те май бяха най-големият за БГ вносител на употребявана техника?

преди 45 минути, plamen_petrov_80 написа:

Може да потърси и колко струва чисто нов заместител и да го прецени:

- дали да вземе по-слаба машина с батерия сега

- дали да вземе по-силна машина и след месец два да добави батерия

При 239 лева цена без работеща батерия за бройката с core i5, не вярвам да струва повече от 30лв да преместят онази от бройката със селерона, в която сума да струва и батерията и работата по преместването й. Така че, максималният бюджет едва ли би бил прехвърлен с повече от 5% процента, което е приемливо. Разбира се, въпрос на договорка. Ако автора на темата не може да се  пазари, не му завиждам, може и да бъде набутан с повече пари. Би се получил след поставянето на батерията лаптоп от клас А(без минуси)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, sliderum написа:

Ох, до алфите не бях стигнал при онези коментари, а очевидно оттам е трябвало да почна....Те май бяха най-големият за БГ вносител на употребяване техника?

Това вече не мога да кажа, Квант Сервиз също са много големи. Алфаком са от много години на пазара и са сериозни, а офертите не са за подценяване. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PANOV написа:

Това вече не мога да кажа, Квант Сервиз също са много големи. Алфаком са от много години на пазара и са сериозни, а офертите не са за подценяване. :) 

Проблемът, е предлагането и филтрите в кванта, поне за обикновените нерегистрирани клиенти, посетители на сайта им, са с недостатъчно прецизни възможности.

ПС. Най-първо именно в кванта гледах и не видях нищо отговарящо, като изисквания/бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията. От алфаком съм доволен, от там ми е и последния компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...