Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, Съфорумци!

Баща ми си взе телевизор Philips 49PUS8303/12 и се опитах да запиша един мач на флашката, но ми изписва да съм свържил хард диск минимум 250GB.

Поставих флашка с обем 8GB, ТВ-то тръгва да я форматира, след което флашката се запълва до половината, и като натисна опцията за запис ми изсписва, че диска е пълен, а по-горе на дисплея ми изписва, че няма диск.

Въобще може ли да се записва предаване на флашка на този телевизор или трябва наистина да купувам голям външен харддиск?

Извинявам се предварително, ако нещо съм оплескал по темата!

Моля модератор да ми пише на лично, ако трябва да направя някакви корекции по темата!

Благодаря на всеки, който откликне да ми помогне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че този телевизор не може да записва на флашка?

Благодаря за отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом телевизора ти е изкарал съобщение, че иска устройство с минимум 250 GB капацитет, за да записваш, как ще направиш това с USB памет с капацитет 8 GB? Купуваш диск или USB памет с искания капацитет и ще стане работата.

https://sofiacomputers.net/flash-pameti-usb-flashki.php?s=256GB

Друг вариант е външен диск или диск от лаптоп/SSD с USB кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорите  филипс ги купиха преди 15г. китайците. Това са  тв. ,които се произвеждат/ най-ниските серии/... в турция. Това не е лощо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лоша работа, къде по-стари телевизори записват на флашка, а този по-съвременен телевизор да не може да записва на флашка...жалка работа, как не питах преди да го вземем, ама как да предположа, че толкова нов и модерен телевизор няма да може да записва на флашка, че всеки друг го може...хич не предположих!

Благодаря , Ви момчета!

Много съм разочарован, но както казахте ще търся външен хард диск и тва е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде пък видя, че не може? Това, че има минимум за капацитет, не означава, че не може. Провери ли в настройките за запис дали може да се променя качеството, резолюцията и други неща? Купи си USB памет с нужния капацитет и ще стане, не е задължително да е HDD/SSD, дал съм ти връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, C.O.M.O.D.O написа:

Лоша работа, къде по-стари телевизори записват на флашка, а този по-съвременен телевизор да не може да записва на флашка...жалка работа, как не питах преди да го вземем, ама как да предположа, че толкова нов и модерен телевизор няма да може да записва на флашка, че всеки друг го може...хич не предположих!

Благодаря , Ви момчета!

Много съм разочарован, но както казахте ще търся външен хард диск и тва е!

Дано не те безпокоя, но още ще се разочароваш впоследствие. Сега, няма да споменавам нищо. Погледни, но и аз си спомням от моя, че пишеше за 250 гига диск(минимум) ако е по малък, ще ти дам 3,5 инча диск(160 гига), щото само такива са ми останали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, C.O.M.O.D.O написа:

опитах да запиша един мач на флашката

Другото което е че каквото и да запишеш можеш да го гледаш само на този телевизор. При Сони е така предполагам че и при Филипс щом телевизора форматира флашката/диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето записите са кодирани и не може да се гледат на компютър или друго устройство. Може би изключение е за същия модел. И пак не е сигурно защото половината от HDCP кодовете са записани в процесора. Направено е така заради авторските права.

Външно SSD с кутията е под 100 лв. По-добре е такова, за да не се претоварва захранването, особено в момента на развъртане. А има и 32GB флашки за  под 10 лв.

Доп: Колкото до 4GB - вероятно е ограничение от файловата система. Пробвай да я форматираш в друг формат., примерно NTFS или EXT. Все пак телевизорите работят с орязан Linux. Можеш да пробваш да пуснеш вече записаното на компютър или друго устройство дали е кодирано.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

Имам един въпрос - ако си купя хард диск 1Тв и телевизорът си го форматира, ще мога ли да инсталирам плеър или игра от Гугъл плей маркета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игра ще можеш да инсталираш във вътрешната памет и то игри, които са подходящи за TV с Android.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То трябва да има вграден, но пробвай MX player, на Sony с андроид работи, а има и други алтернативи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...