Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

musicmania

Помощ за избор на колони за ТВ

Препоръчан отговор

Edifier S2000 Pro, са предназначени основно за слушане качествена на музика. И имат съответно по-висок клас елементи вътре.

Това са активни монитори които възпроизвеждат точно музиката, без да я "оцветяват" (в честотния диапазон)

Могат да се използват за студийни монитори ( за създаване на музика) за близко слушане.

И баса им не" пада" ниско ,само до 48 Hz.

Което за филмите е от значение.

Докато Edifier S350DB 2.1 са предназначени основно за потребителя с цел забавление. Било то за слушане на музика, или гледане на филми (което им е по силната страна, до 40 Hz).

Ако имаш възможност отиди и прослушай двата модела с твоя музика да си направиш сравнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

S2000 Pro са качествени колони за парите си, но няма да покрият изискването за як бас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, oic написа:

Edifier S2000 Pro, са предназначени основно за слушане качествена на музика. И имат съответно по-висок клас елементи вътре.

Това са активни монитори които възпроизвеждат точно музиката, без да я "оцветяват" (в честотния диапазон)

Могат да се използват за студийни монитори ( за създаване на музика) за близко слушане.

И баса им не" пада" ниско ,само до 48 Hz.

Което за филмите е от значение.

Докато Edifier S350DB 2.1 са предназначени основно за потребителя с цел забавление. Било то за слушане на музика, или гледане на филми (което им е по силната страна, до 40 Hz).

Ако имаш възможност отиди и прослушай двата модела с твоя музика да си направиш сравнение.

Не знам в София къде ги има по магазините, ще погледна. Говорих и с приятелката ми за да обсъдим покупката, тъй като под нас има и малко дете и субуфера на пода, може да си имаме проблеми, колкото и да обичам да слушам силно и затова се зачудих за S2000 Pro. Нямат буфер, ама имат сигурно приличен бас, който ще свърши работа за филми и музика, запалихте ме за по високия клас, затова попитах каква е разликата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Google пише, че Ozone.bg  имат офис, но дали е магазин нямам престава.

Съответно предлагат доста модели на Edifier, но S2000 Pro , го нямат наличен. По малкият модел и по-големият от серията ги  имат.

Но пък ще имат Edifier S351DB 2.1

Ако искаш се обади и ги попитай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, мисля, че физически магазин нямат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/microlab/solo-7-2-0-p26909956/

Преди няколко месеца си купих тези активни стерео 2.0 тонколони. Към 270 лв. от Jarcomputers с безплатна доставка. За съжаление обаче са спрели да ги продават там, а на другите места са с по 60 лв. отгоре.

Със сигурност има и по-добри варианти, ама удря повече в джоба. Аз съм напълно доволен от тези колони и ги препоръчвам. Не съм някакъв аудиофил маниак. Звучат меко, ниските и високите не са натрапчиви и дразнещи ухото. Свързал съм ги към компютъра и ги ползвам за всичко - музика, филми, игри и т.н. Има опции сила на звука, тонкорекции (ниски и високи тонове), два входа с чинчове, дистанционно управление и цифров дисплей. Само едната колона тежи към 10-11 кг. Габаритите могат да се видят в линка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Скараб написа:

https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/microlab/solo-7-2-0-p26909956/

Преди няколко месеца си купих тези активни стерео 2.0 тонколони. Към 270 лв. 

Колоните не са лоши, но не се вписват в изискването от автора на темата с тези 55Hz долна граница на ниския. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, AAUUXX написа:

Колоните не са лоши, но не се вписват в изискването от автора на темата с тези 55Hz долна граница на ниския. 

Извинявам се, не бях обърнал внимание, че се търси бас. В такъв случай нека се насочи към система със субуфер. За филми може и домашно кино да се вземе, ама те са малко по-скъпички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...