Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Предстой ми да си закупя нов телевизор и понеже не съм много наясно с технологиите на телевизорите,бих искал ако може да дадете мнение 🙂 .

За сега съм се спрял на три телевизора, Сони,Самсунг и ЛГ, ако може да кажете нещо и за операционните системи (смартфона ми е с Андроид,ако има значение).

Ето ги и моделите на който съм се спрял:

https://www.technomarket.bg/televizor/sony-kd-49xf7596-baep-smart-uhd-led-tv-09165227

https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-49nu7172-uxxn-uhd-smart-tv-09164650

https://www.technomarket.bg/televizor/lg-49um7400-smart-uhd-led-tv-09174919

Приемам и други предложения ако има 🙂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марките и моделите се пишат в текстов вид за да ги намира търсачката. Като за начало има поне 50 теми по въпроса, ползвай я!

Ти телевизор ли ще купуваш или компютър за да те интересува ОС? И ако е телевизор с какъв източник на сигнал ще работи? Защото в голяма част от случаите се ползва само като монитор към външна цифрова кутия. Която няма и няма да има 4K съдържание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Radoslav Karacenov написа:

Здравейте! Предстой ми да си закупя нов телевизор и понеже не съм много наясно с технологиите на телевизорите,бих искал ако може да дадете мнение 🙂 .

За сега съм се спрял на три телевизора, Сони,Самсунг и ЛГ

Всичките са от ниския бюджетен клас.Но ако трябва да се подредят според качеството на картината,Сонито го слагаш последноно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Radoslav Karacenov написа:

tl;dr

В сайта има бутон за сравнение, защо просто не го използувате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Сонито го слагаш последноно място.

Да обясниш защо ?

преди 2 часа, Radoslav Karacenov написа:

ако може да кажете нещо и за операционните системи (смартфона ми е с Андроид,ако има значение).

Oт всички най големи възможности има Андроид, имаш свободата да си инсталираш каквото пожелаеш. Безплатна телевизия, Коди за филми от наште тракери, бараузър Google Chrome или друг, имаш избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Pig написа:

Да обясниш защо ?

Защото съм ги сравнявал от близо.Колко по-дълго се вглеждаш,все повече те привлича картината на Самсунга.Това дето казват,че Ел Джито,било по добро в черния цвят,в действителност не е така.При Самсунга черното е по-добро,по тъмно черно си е и с повече детайли в тъмните сцени,от колкото при Ел Джито.Сонито не го коментирам,защото пуснато успоредно с тях,бледнее по всички параграфи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.displayspecifications.com/bg/comparison/2310d8b2a

https://www.tomsguide.com/us/smartest-smart-tv,review-5986.html

Smart TV Scorecard

LG webOS            Samsung (Tizen)     Android TV    
Interface (20) 20                  20          8    
App Selection (20) 12                  16         20    
Voice Interaction (10) 10                    6         10    
Smart Home Integration (10) 8                   10          8    
Remote Control (10) 10                    8          4    
Performance (10) 10                    8           6    
Advertising (10) 8                    8         4    
Content Sharing (10) 8                    8        10    
Overall (100) 86                   84        70

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

Ти телевизор ли ще купуваш или компютър за да те интересува ОС? И ако е телевизор с какъв източник на сигнал ще работи? Защото в голяма част от случаите се ползва само като монитор към външна цифрова кутия. Която няма и няма да има 4K съдържание.

До сега не съм имал смарт тв и ме интересува коя ОС е най-добра.

Оператора към който съм предлага цифрова телевизия през едно устройство "Nexbox A95X"

Дори и да не предлагат 4К съдържание от доставчика,нищо не ми пречи да си пускам от компютъра филми/клипове с 4К.

преди 53 минути, sliderum написа:

В сайта има бутон за сравнение, защо просто не го използувате?

В тяхното сравнение разликите са в марката,ос и цвета на телевизора. Справям се и без тази тяхна опция.

преди 54 минути, Pig написа:

Oт всички най големи възможности има Андроид, имаш свободата да си инсталираш каквото пожелаеш. Безплатна телевизия, Коди за филми от наште тракери, бараузър Google Chrome или друг, имаш избор.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Димитър 59 написа:

Защото съм ги сравнявал от близо.Колко по-дълго се вглеждаш,все повече те привлича картината на Самсунга.Това дето казват,че Ел Джито,било по добро в черния цвят,в действителност не е така.При Самсунга черното е по-добро,по тъмно черно си е и с повече детайли в тъмните сцени,от колкото при Ел Джито.Сонито не го коментирам,защото пуснато успоредно с тях,бледнее по всички параграфи.

Стига с тия твойте лаишки общи обяснения. Ти заради общия рейтинг на марката Самсунг може да видиш и извънземни. Вече сме говорили с тебе и съм разбрал че си нямаш и понятие от телевизори.

SONY 90серия била с по лоша картина от Q7FN с Edge Led подсветката който имаш. 

преди 34 минути, Димитър 59 написа:

Защото съм ги сравнявал от близо.Колко по-дълго се вглеждаш,все повече те привлича картината на Самсунга.

Нямаш си идея кой с кой модел се сравнява и т.н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коле добре че научи от мен за Displаye Specification та започна да го папагалстваш без да разбираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Radoslav Karacenov написа:

До сега не съм имал смарт тв и ме интересува коя ОС е най-добра

Всички смарт тв ползват Андройд ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

Всички смарт тв ползват Андройд ОС .

Откъде научи тази тайна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Pig написа:

Стига с тия твойте лаишки общи обяснения. Ти заради общия рейтинг на марката Самсунг може да видиш и извънземни. 

Ти какво всъщност искаш?Разтягане на локуми за това,кой по добър по рекламните им лъжливи харастеристики ли?Преди малко бях в Media  Markt.Винаги,когато ида там се отбивам да разледам телевизорите.Знам много добре,кои са новите модели.В Испания винаги ги пускат по-рано от колкото в България.Всеки път искам да харесам някой Сони,понеже са ми били любима марка,но за съжаление,обикновено  ме разочароват с нещо дребно.Всъщност повечето от най-новите модели вече всички имат много добра картина.Затова е трудно да се каже кой е по-добрият избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Димитър 59 написа:

Ти какво всъщност искаш?Разтягане на локуми за това,кой по добър по рекламните им лъжливи харастеристики ли?Преди малко бях в Media  Markt.Винаги,когато ида там се отбивам да разледам телевизорите.Знам много добре,кои са новите модели.В Испания винаги ги пускат по-рано от колкото в България.Всеки път искам да харесам някой Сони,понеже са ми били любима марка,но за съжаление,обикновено  ме разочароват с нещо дребно.Всъщност повечето от най-новите модели вече всички имат много добра картина.Затова е трудно да се каже кой е по-добрият избор.

Като не разбираш от нещо не се прави че разбираш.

Сравненията и разбиранията ти са ти като за лаптоп от 500лв. че е по добър от такъв за 1000лв. 

Ясно е на всички че твоя Q7 е по добър от всички телевизори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

Като не разбираш от нещо не се прави че разбираш.

Tелевизор се купува за да си го гледаш после,а не да се кефиш,че твоят имал някои по-добри характеристики,от този на комшията.Моите очи  виждат как предават последните модели Сони,в сравнение с такива от същия клас на Самсунг.Това ли ме прави неразбиращ?На такива като теб ли да вярвам или на това,което реално виждам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Димитър 59 написа:

Tелевизор се купува за да си го гледаш после,а не да се кефиш,че твоят имал някои по-добри характеристики,от този на комшията.Моите очи  виждат как предават последните модели Сони,в сравнение с такива от същия клас на Самсунг.Това ли ме прави неразбиращ?На такива като теб ли да вярвам или на това,което реално виждам?

Виждаш само общия рейтинг на Самсунг. Другото ти е тъмна Индия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Pig написа:

Коле добре че научи от мен за Displаye Specification та започна да го папагалстваш без да разбираш.

:lol6:Сайта си го ползвам от времето, когато ти си хвърляше играчките по дъртото сони на вашите!

Няма нужда да се включваш в теми в които се избира между сони и друго - отговорите ти винаги са четирибуквени - просто това е единственото останало burn in в мозъчето ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Joss Bomon написа:

:lol6:Сайта си го ползвам от времето, когато ти си хвърляше играчките по дъртото сони на вашите!

Няма нужда да се включваш в теми в които се избира между сони и друго - отговорите ти винаги са четирибуквени - просто това е единственото останало burn in в мозъчето ти.

"Сайта си го ползвам от времето" Lol15

Коле много дребни познания имаш както винаги даже и в елементарните ти лъжи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Pig написа:

Коле много дребни познания имаш както винаги даже и в елементрните ти лъжи.

Горкичкият ти - само да мернеш някъде изписано Sony и си навирваш зурличката и започваш да махаш щастливо с опашка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Горкичкия ти - само да мернеш някъде изписано Sony и си навирваш зурличката и започваш да махаш щастливо с опашка...

Коле темите за телевизори както и доста други теми не са за тебе. 

Не ми се изброяват бисерите ти последните от които е че Филипс 32инчов бил ДАЖЕ с 8 битова матрица, дефакто само той е с такава и т.н. и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махай си с опашка в "празни приказки и забава" - там ти е мястото, при безсмислените лакардии!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Joss Bomon написа:

Махай си с опашка в "празни приказки и забава" - там ти е мястото, при безсмислените лакардии!

Видяха се знанията ти, които са нула. Типично поведение на форумен философ имаш.

На едно ниво сте с колегата ти, за който всички смарт телевизори са с андроид  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Pig отново си превърнал темата в кочина без да напишеш нищо смислено по нея!

преди 6 часа, Radoslav Karacenov написа:

За сега съм се спрял на три телевизора, Сони,Самсунг и ЛГ, ако може да кажете нещо и за операционните системи (смартфона ми е с Андроид,ако има значение).

Ето ги и моделите на който съм се спрял:

https://www.technomarket.bg/televizor/sony-kd-49xf7596-baep-smart-uhd-led-tv-09165227

https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-49nu7172-uxxn-uhd-smart-tv-09164650

https://www.technomarket.bg/televizor/lg-49um7400-smart-uhd-led-tv-09174919

Приемам и други предложения ако има 🙂

Телевизор не се избира по форуми, тъй като ще се гледа от вас вие трябва да изберете този който най ви допада като картина, избирате си магазин и сравнявате  на място моделите вписващи се в бюджета. Колкото до ОС, разбира се че Андроид е плюс, но в ниския си клас няма много смисъл от него. Нещата са както при телефоните с Андройд, за да работи всичко гладко си иска приличен хардуер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

отново си превърнал темата в кочина без да напишеш нищо смислено по нея!

Не се набутвай по теми където те няма. Но той алкохола не ти прощава. Натягането за табела върви ли? 

преди 8 минути, AAUUXX написа:

Телевизор не се избира по форуми, тъй като ще се гледа от вас вие трябва да изберете този който най ви допада като картина, избирате си магазин и сравнявате  на място моделите вписващи се в бюджета. Колкото до ОС, разбира се че Андроид е плюс, но в ниския си клас няма много смисъл от него. Нещата са както при телефоните с Андройд, за да работи всичко гладко си иска приличен хардуер. 

Това ли е порредния ти "смислен" съвет ? Като всички останали!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Х. Трифонова
      Атака на социалните служби от София  дошли в Плевен- на тема осиновяване пример дават с норвежци холандци американци защитават циганите и джендърството пазят си работните места и изпълняват поръки срещу българските деца и нация
    • от илия кочев
      Здравейте!!!!!!!!
      Имам нужда от помощ!!!!
      Имам лаптоп Sony Vaio VPCEJ2Z1E.
      Купен е втора употреба.
      Характеристики
      intel core i5 2430m
      Nvidia 410M 1GB
      8GB Ram
      1TB hard disk
      Windows 7 ultimate 64 bit
      Проблема е следния понякога когато сърфирам из интернет или играя някоя игра (cs go) Лаптопа ми замръзва (екран,светлини) и за да го оправя трябва да задържа бутона за изключване или пък става черен екрана.
      Рамта е тествана нищо и няма - Процесора е тестван нищо му няма - Видеото е тествано нищо му няма - Хард диска е купен наскоро и нищо му няма.
      Предложения на какво може да се дължи това ?
      Благодаря за вниманието!!!!!!!

• от silfidan
      Здравейте. 
      Пратиха ми снимка през Скайп и сега тази снимка не мога да я изтрия от галерията ми в телефона. 
      Изтривам я. Тя изчезва и след секунди пак се появява в телефона ми на същото място в Галерия.
       Каква е причината? Как да я изтрия? Възможно ли е да е някаква скрита проследяваща програма или нещо подобно? Взех да се притеснявам...не е нормално да се изтрива и пак да се появява.
      Ще прикача какво пише в Подробности на снимката, които се появяват след като плъзна снимката нагоре....

• от Boycho Atanasov
      Здравейте колеги, за първи път пиша тук с надежда за помощ... 
      Проблема е следния:
      Имам доста добър смарт тв Самсунг фул ейч ди 4К който е вързан за саундбар чрез оптичен кабел. 
      Връзвам си писито към телевизора чрез hdmi to dvi кабел, пускам филм но няма звук, всички индикатори реагират но звук няма... 
      Къде бъркам според вас... 🤔
    • от Dani 01
      Здравейте! Обмислям скоро да закупя телевизор, но понеже не съм много запознат с важните неща на които трябва да се обърне внимание реших да потърся вашата помощ. Телевизора ще е до 32 инча. Държа да има поне един HDMI port понеже мисля да закупя Chromecast с HDMI чрез който да предавам екрана от телефона/лаптопа на телевизора. Та въпроса ми е струва ли си и има ли други подобни устройства за тази цел? Бях го видял някъде за 30лв. Chromecast-а и цената ме устройва. 
      Понеже няма да сключвам договор за кабелна телевизия бих искал телевизора да има вграден тунер и посредством стайна антена да гледам свободните телевизии. Чрез вгадения тунер искам да избегна покупкатя на DVB-T приемник (декодер). Бях чел и за някакви джаджи, които често закупуват от Aliexpress и нещо свързано с KODI.... Чрез тази приставка хващат ли се други телевизизии освен свободните и има ли на българския онлайн пазар такава приставка на достъпна цена?
      Телевизора няма да е за стена... 
      Забравих да спомена че бюджета ми за телевизора е около 300лв.
      Спрял съм се на този - https://www.technomarket.bg/televizor/philips-24pfs5303-fhd-led-tv-09164399
      Какво мислите? 
      Съжалявам за многото въпроси! 
      Благодаря предварително! 
  • Дарение

• Добави ново...