Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Нормални ли са тези температури 65-70 градуса за CSGO и не само и за други игри ,като fps-а е над 100..

В кутията имам два вентилатори които вкарват въздух към видео картата и 1 които изкарва общо(3) монитора ми е 60hz като играя игри и си ги сетна на 60fps изобщо не се вдигат такива градуси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че я има тази команда но ми е интересно защо при повече fps прави градусите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някаква информация за хардуера и охлаждането? % на натоварване на процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой и къде ще заминава? Нито е ясно кое е това, което вдига 70 градуса, нито нищо. А и такива градуси са абсолютно нормални, дори ниски за видеокарта, процесор и всеки друг компонент (с изключение на HDD). Все пак това са температурите в ядрото на процесора, извън него са в пъти по-ниски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах къде са лагерите в ядрото на процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси логиката! Ако измериш такава температура покрай или във вентилатора, аз си режа главата публично!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И процесора ми се товари малко повече 60-70% и до 60-63 градуса най-много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не го бях сетнал unlimited беше 

Причината да искам висок fps e защото като е 60 и явно са малко кадрите в секунда и минават някакви линии 

Все едно гледаш снимки 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрахме , с какви компоненти разполагате "железа"

Не ясно също скоро почиствал ли си компютъра от прахоляка.

П.П. За справка процесора от подписа на CS GO, температурата е около 60 градуса, при температура в стаята около 25.

Това преди да съм му направил есенната профилактика (почистване на прахоляка и прочие).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисти са компонентите нямат прах и да в стаята е между 20-25 градуса предполагам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20+ поста в темата и още не е ясно кой с какви части разполага(точни модели). Авторът мята две думи и си плю ена петите.

При тва положение отговорът е лесен - температурата е нормална, лягай си и спи покойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата е повече от перфектна за видеокарта. Моята GTX 970 Asus Strix със сменена термопаста минава 80 градуса при игри и няма никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тя си е на над 3 и половина години вече, температурата не е била по-различна, въпреки че не играя много често. Мисля, че още поне толкова ще изкара, ако не я сменя скоро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играй си без притеснения. Нито видеокартата е скъпа, нито температурите ти са високи (то тази видеокарта няма особени варианти да вдигне кой знае какви температури).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От ЛС, ще отговоря тук, понеже си е свързано с темата и не виждам смисъл да се пише на лично:

Цитат

И казвая че играеш игри при температура 80 градуса ?

На мен тук един човек от форума ми каза че не е добре високата температура за видео карта заради рамта и тъй като се е разлепвали чипове поне така си спомням че нещо ми беше казал

Както обясних и по-горе, това са температури в ядрото на процесора на видеокартата, температурите на околоните компоненти са много по-ниски. Сместа, която се използва за запояване на процесора към платката е олово+калай, чиято температура на топене е над 200 градуса/целзий. Както се казва, няма нищо вечно, но съвременните процесори на видеокарти и CPU могат да издържат продължително време температури от 90+ градуса, без да се повредят. Моята видеокарта си изкара 3 годишната гаранция, реално всеки ден/месец, който изкара над това, си е бонус. Процесора ми е втора употреба, като при мен е достигал също температури понякога от 75-80 градуса, дори понякога и малко повече и е работил така с часове, и все още си работи без проблеми - модел от преди 7+ години. Проблема с разлепянето на чиповете на видеокартите го имаше преди около 12 години за 8800 GT сериите главно, което го оправиха при 9800 GT и следващите модели. Разбира се, сега има изключения, което си зависи и от бройката и от производителя, но общо взето се среща много по-рядко. По същия начин е и лаптопа ми от подписа Asus G551JM. Нормалната работна честота на процесора е 60+ градуса, дори в момента докато пиша във форума, а е върху охлаждаща подложка. При натоварване спокойно минава 80-85 градуса (въпреки че рядко го ползвам), но все още си работи перфектно, само от време на време го почиствам и му сменям термопастата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...