Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,имам проблем с мрежата за интернет.Правя връзка с медиини конвертори,1310,1550

Една от точките ми спира в определено време и забива още няколко точки в мрежата.Смених захранването на медиините конвертори(Импулсно)пак продължава,незнам какво е

медийните конвертори са гигабитови с SFP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Biser70 написа:

Здравейте,имам проблем с мрежата за интернет.Правя връзка с медиини конвертори,1310,1550

Една от точките ми спира в определено време и забива още няколко точки в мрежата.Смених захранването на медиините конвертори(Импулсно)пак продължава,незнам какво е

медийните конвертори са гигабитови с SFP

Я пак обясни какво правиш?? МК са просто устройства за пренос и нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един момент блокират няколко оптични точки,когато изключа само тази точка интернета тръгва навсякъде

После всичко е наред до следващо рестартиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Biser70 написа:

В един момент блокират няколко оптични точки,когато изключа само тази точка интернета тръгва навсякъде

После всичко е наред до следващо рестартиране

Как са направени тези точки? На един и същи доставчик ли са. Винаги ли връзката е чрез медиа конвертори? Каква грешка дава и какво блокира? Информацията ти е недосатъчна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В селото мрежата ми е изградена с оптика до всяка махала.30 точки медиини конвертори клас А и 30 клас Б

Проблема в момента ми е една точка от 30-е блокира,когато блокира докато не рестартирам тази точка блокират интернета на поне още 6 точки

сменил съм захранването на едната точка,която е на стълба,изкара 2 дена и пак започна да спира,явно е нещо друго

Или са SFP-тата или трябва да сменя медиините конвертори или нещо проблем с оптиката

Незнам

Доставчика е един.Връзката е с медиини конвертори и после наи много по един суич

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Biser70 написа:

В селото мрежата ми е изградена с оптика до всяка махала.30 точки медиини конвертори клас А и 30 клас Б

Проблема в момента ми е една точка от 30-е блокира,когато блокира докато не рестартирам тази точка блокират интернета на поне още 6 точки

сменил съм захранването на едната точка,която е на стълба,изкара 2 дена и пак започна да спира,явно е нещо друго

Или са SFP-тата или трябва да сменя медиините конвертори или нещо проблем с оптиката

Незнам

Доставчика е един.Връзката е с медиини конвертори и после наи много по един суич

Ами сменяш SFP и MK като за начало. Без да има грешка или без да знаеш дали има Loop в мрежата и ние от форума само ще гадаем. Като съвет виж след проблемния медия конвертор дали има сложени суичове, защото те правят основните проблеми с блокирането. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

медииният конвертор е с SFP и с 4бг RJ  за два суича и два клиента,по метода на изключването ,изключвам всички линии за да разбера дали е суич,не тръгва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Biser70 написа:

медииният конвертор е с SFP и с 4бг RJ  за два суича и два клиента,по метода на изключването ,изключвам всички линии за да разбера дали е суич,не тръгва

Суичът работи, но може да ти прави Loop в мрежата. Това е само предположение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

утре сменям суич и ще видя ако за няколко дена всичко е наред ще ти пиша и.....ще почерпя

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Biser70 написа:

утре сменям суич и ще видя ако за няколко дена всичко е наред ще ти пиша и.....ще почерпя

Благодаря!

Провери също в проблемната точка да не би да спира токът, защото ако има токови удари това може да блокира устройствата. Отново предположение. Друго, на което е хубаво да обърнеш внимание е да питаш достачика колко МАК адреса ти разрешава за дадена точка, защото ако ги надвишиш се включва защита и портът към дадения МК отдава административно.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

даже и незнам.че има значение колко мак адреса има след мк

Горе долу има 25 мак адреса

Как досега вече няколко години работи перфектно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Biser70 написа:

даже и незнам.че има значение колко мак адреса има след мк

Горе долу има 25 мак адреса

Как досега вече няколко години работи перфектно

Ако доставчикът ти прави филтрация по разрешени брой МАК адреси на порт и ти ги надвишиш в дадена точка се включва LOОP защита и портът към MK отпада. По принцип доставчикът трябва да те уведоми, но не е задължително да го направи. Просто ти спира връзаката. И пак ще кажа, че това е само предположение.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си я залупил тази мрежа ? Поне такива симптоми споменаваш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...