Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, днес от OLX купих NEO TF-3205 32 инча за 110 лева. При купуването телевизора работеше и нямаше никакъв проблем. След 6-7 часа го включих във вкъщи и показва червено, зелено и синьо сменяйки цветовете. Нито меню може да се изкара нито нищо. Някакви идеи какво може да му има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купил си ТВ от OLX без гаранция??? Къде е тестван теоевизрът, че работи? По време на пренасянето да не е удрян, тръскан или изпускан?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключете го от контакта за 20-30мин ,като разкачите всичко свързано към момента с телевизора, ако не се оправи дефектирал main board /процесор, сервиз или нов телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато го купувахме, пред нас го включиха и всичко си работеше нормално. При пренасянето също не е имало проблеми, взех го от моя град именно за да избегна ЕКОНТ и доставки. Оставен е вкъщи за няколко часа и след което го включих и стана този проблем. До колкото разбирам матрицата нищо и няма щом си светва и изкарва цветове. Сега ще го изключа от контакта и ще го оставя да постои... По-принцип го взех да го използвам за монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой се е отървал от скапан телевизор, че и пари е получил в замяна... Пишете сега на продавача и се надявайте да ви върне парите ако е разбран.  Ако не е ще ви каже, че вие сте го повредили при транспортиране и ходи да доказваш, че не е така....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече говорих с продавача.... Точно така и каза.... По-принцип още в началото ми звучеше прекалено добре за да е истина. 110 лева за 32 инча LCD. Тъпото е че чисто нов телевизор гледах 30 минути по-рано за 220 лева 32 инча пак. Можеше да си спестя разходките по майстори... Реших да рискувам тей като ще се използва за наблюдателни камери и не ми трябва нищо особенно. Пък и в интерес на истината не съм попадал досега на кофти стока от нета и още повече когато я взимам лично. Очевидно си има първи път :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Teo Dor написа:

Вече говорих с продавача.... Точно така и каза.... По-принцип още в началото ми звучеше прекалено добре за да е истина. 110 лева за 32 инча LCD. Тъпото е че чисто нов телевизор гледах 30 минути по-рано за 220 лева 32 инча пак. Можеше да си спестя разходките по майстори... Реших да рискувам тей като ще се използва за наблюдателни камери и не ми трябва нищо особенно. Пък и в интерес на истината не съм попадал досега на кофти стока от нета и още повече когато я взимам лично. Очевидно си има първи път :D

Ами продавачът е прав. Там всичко е работило. Сега дали те е излъгал или дефектът се е появил в послествие може само да се гададе. Независимо откъде купуваш стока, ако е без гарацния винаги трябва да си готов, че може да си загубиш парите. Колкото до ремонт, никой няма да се занимава с този телевизор, щото не може да ти даде гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Ами продавачът е прав. Там всичко е работило. Сега дали те е излъгал или дефектът се е появил в послествие може само да се гададе. Независимо откъде купуваш стока, ако е без гарацния винаги трябва да си готов, че може да си загубиш парите. Колкото до ремонт, никой няма да се занимава с този телевизор, щото не може да ти даде гаранция.

е да го изхвърлям ли? Няма ли шанс за ремонт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Teo Dor написа:

е да го изхвърлям ли? Няма ли шанс за ремонт?

Ами пробвай се. По принцип тези модели трудно се ремонтират. Никой сервиз няма да си рискува репутацията. Да не говорим, че ремонтът може да излезе по-скъп отколкото струва самият телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитайте в някой сервиз колко ще струва ремонта и си преценете дали си струва. Естествено, че продавача няма да иска да ви върне парите. Нали си знае "стоката".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

части видях че се продават по 15-20 лева. Затова пуснах темата ако някой знай какво му има да го оправя. Ако е за смяна някой платка и сам ще се справя хич да не е...

https://drive.google.com/file/d/13zu3TzAQkz38vE81b-7HQMY6vsUkjbsH/view?usp=sharing

Ето видео какво точно прави телевизора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Teo Dor написа:

части видях че се продават по 15-20 лева. Затова пуснах темата ако някой знай какво му има да го оправя. Ако е за смяна някой платка и сам ще се справя хич да не е...

Не знам за какви части си гледал, но новите моделите представляват една мини платка ( всичко е сложено и запоено от компютър), която управлява всичко и от LSD матрица. Ако има повреден елемент от платката няма как да се поправи ( говорим да се разпои и смени с нов, чрез запояване), ако е повредена матрицата ситуацията е същата. Нова платка както и матрица, заедно с ремонта надвишават двойно цената за нов телевизор. Вариантът е да имаш два такива телевизора и да се надяваш от двата да събереш един. Както казах в сервиз няма да се занимават, защото нито могат да ти дадат гаранция, нито си струва трудът за ремонта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Teo Dor написа:

модела е 2007ма година. https://bazar.bg/obiava-23742033/neo-tf-3205-na-chasti

110 лева си дал за лсд тв, направо вместо да се занимаваш телевизорът е на 7 години не се знае животът на матрицата колко още ще е, направо си купуваш нов и не се занимаваш, тия части втора ръка може да не ти помогнат сумата ще ти скача нагоре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

Не знам за какви части си гледал, но новите моделите представляват една мини платка ( всичко е сложено и запоено от компютър), която управлява всичко и от LSD матрица. Ако има повреден елемент от платката няма как да се поправи ( говорим да се разпои и смени с нов, чрез запояване), ако е повредена матрицата ситуацията е същата. Нова платка както и матрица, заедно с ремонта надвишават двойно цената за нов телевизор. Вариантът е да имаш два такива телевизора и да се надяваш от двата да събереш един. Както казах в сервиз няма да се занимават, защото нито могат да ти дадат гаранция, нито си струва трудът за ремонта.

Айде бе!Не се занимавам с ремонт на телевизори!Ама много пъти съм казвал, че няма невъзможни неща, има неплатежоспособни клиенти!

Носи се техниката в сервиз и там ще кажат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ivan_pop написа:

Айде бе!Не се занимавам с ремонт на телевизори!Ама много пъти съм казвал, че няма невъзможни неща, има неплатежоспособни клиенти!

Носи се техниката в сервиз и там ще кажат!

Покажи ми един сервиз, който ще прави ремонт на този дарак, който струва 100 лева. Веднага ще кажат, че не си струва. Залагам си репутацията. И ми е интересно ако ти си сервиз дали ще решиш да правиш ремонт и как ще дадеш гаранция на клиента, че всичко ще работи.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Емил Костов написа:

LSD матрица. 

LSD не е като LCD :D 

Нека да не се бърза, да се види в сервиз какъв е проблема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Покажи ми един сервиз, който ще прави ремонт на този дарак, който струва 100 лева. Веднага ще кажат, че не си струва. Залагам си репутацията. И ми е интересно ако ти си сервиз дали ще решиш да правиш ремонт и как ще дадеш гаранция на клиента, че всичко ще работи.

Колко струва знам аз и колко съм бил готов да платя. Обикновенно, дават гаранция за часта коята са сменили. Аз също мисля, че ще са малко хората които биха се хванали да го оправят. И все пак... предпочитам да опитам да го оправя отколкото да го изхвърля на казана или да го подаря на някого за части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Teo Dor написа:

модела е 2007ма година. https://bazar.bg/obiava-23742033/neo-tf-3205-na-chasti

. Tурско/Китайски сбирток поръчка на Технополис.

Зимай нещо друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Pig написа:

. Tурско/Китайски сбирток поръчка на Технополис.

Зимай нещо друго

БРАВО! Виждам, че мислиш, макар че понякога се правиш на .....! Прави си, но вече постващият е сбъркал!  То е достатъчно, че моделът е на 12 години. 

преди 3 минути, AAUUXX написа:

LSD не е като LCD :D 

Нека да не се бърза, да се види в сервиз какъв е проблема. 

Е печатна грешка. Добре, че нямаш гилотина или не си полицай, че изгорях!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

И ми е интересно ако ти си сервиз дали ще решиш да правиш ремонт и как ще дадеш гаранция на клиента, че всичко ще работи.

Типично Българска логика!Аз съм сервиз на други неща.Като направя ремонт, давам гаранция само на моята работа, не на цялото устройство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Teo Dor написа:

Колко струва знам аз и колко съм бил готов да платя. Обикновенно, дават гаранция за часта коята са сменили. Аз също мисля, че ще са малко хората които биха се хванали да го оправят. И все пак... предпочитам да опитам да го оправя отколкото да го изхвърля на казана или да го подаря на някого за части.

Ами пробвай се, ама да не стане така, че да дадеш още 100 лева и да се появи или същият дефект или друг. Ти си решаваш сам! Тук даваме просто мнения или съвети, а ти не си ДЛЪЖЕН да ги следваш, спазваш и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

БРАВО! Виждам, че мислиш, макар че понякога се правиш на .....! Прави си, но вече постващият е сбъркал!

Айде не на мен тия думички, БРАВО ВИЖДАМ и т.н. 

Щото аз те знам колко ти не разбираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ivan_pop написа:

Типично Българска логика!Аз съм сервиз на други неща.Като направя ремонт, давам гаранция само на моята работа, не на цялото устройство!

Типично не си сервиз и не си работил в такъв. Тогава щеше да знаеш, че нещо което е старо и е еднодневка и не подлежи на ремонт, не се ремонтира.

току-що, Pig написа:

Айде не на мен тия думички, БРАВО ВИЖДАМ и т.н. 

Щото аз те знам колко ти не разбираш.

Ти и от комплимент не разбираш, но както и да е. Тук съм съгласен с теб, а ти каквото искаш си мисли за мен. Твое право е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Типично не си сервиз и не си работил в такъв.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...