Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 6 минути, niam-niam написа:

Абе Валче, какъв е тоя фетиш към снимки? Християните имат към кости, ти към снимки.

Ооо, снимки на кокали да искаш  от различни краища на света ...обаче , са малко нелицеприятни за гледане и мисля, че не са по правилата на форума.

преди 7 минути, niam-niam написа:

Тука опитвам да намеря има ли нещо духовно в сатанистките представи за реда на света, според Анжелчо, ти ми показваш колекции на католици!?

сега ще те довърша ..:lol6:самият Главен католик и принцовете на Църквата...пресни, пресни от преди няколко месеца насред Ватикана.

Сегашния папа е много работлив. Тъкмо се беше върнал от Мадагаскар ...

]48996979361_eaff2160a1_z.jpg[

48997172457_144068ea77_z.jpg[

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, insec написа:

А това, може да го мисли само некое градско чадо, което е "общувало" с животни само по телевизора и в зоопарка.

Как ти хрумна това? Нищо не ти се разбира. Какво общо има отглеждането на добитък на село и правото базирано на емпатия? Да не кажете, че не съм толерантен, първо питам възпитано преди да започна да се присмивам на умствената слабост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, _ramus_ написа:

Темите-пързалки сред форума са с няколко цели, но повторителността им е - да се създават възможности за привиждане и проекции на приблизително едни и същи хора

еее, Рамусче, многооо си лош -някои се забавляваме пък, какво ?

Как я караш...нещо някакви нови практики в кашерния  кекс , революции, боб чорба, сланина, -или наблягаш на по-ценни чаркове :tongue2:

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

Тора с нейните 613 заповеди 

Сериозно ли твоя бог ти е заповядал 613 заповеди??

преди 29 минути, _ramus_ написа:

за кого  - кой е експериментатора, кой е обекта на експеримента...?

Значи... Все отнякъде ще излезе някой и ще започне да си разиграва коня, за да види до коя ливада ще го докара да пасе. Аз се раз-писах и Анжел си върна коня. Какво не е ясно?

преди 7 минути, valkiria1 написа:

Ооо, снимки на кокали да искаш  от различни краища на света ...обаче , са малко нелицеприятни за гледане и мисля, че не са по правилата на форума.

Защо? То плътта не е ли отделена? Аз съм гледал в Австрия. Леко криипи, ама голяма красота. Да ти се прииска да ходиш на църква. И роял натъпкан вътре - е как да откажеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, niam-niam написа:

Сериозно ли твоя бог ти е заповядал 613 заповеди??

Малко са ни даже.....само Той ни държи под контрол и само Той ни бере дерта.:lol6:Включително  държи под контрол и еврейската сексуалност...:lol6::lol6:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, valkiria1 написа:

Сегашния папа е много работлив.

Защо папата ти е важен. не разбирам. Съдейки по снимките, и за теб е това, което за по-голямата част от света - туристическа дестинация.

преди 3 минути, valkiria1 написа:

Малко са ни даже.....само Той ни държи под контрол и само Той ни бере дерта.:lol6:Включително  държи под контрол и еврейската сексуалност...:lol6::lol6:

Абе вие ще се окажете по-зле и от Anne. На нея ѝ липсва гаджето, дето я биел и ритал в корема, а вие доброволно си търсите Господар да ви диктува заповеди как да дишате и как до тоалетната да ходите.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде нещо за Анжелино и да не му отнемаме темата. И стига си го преследвал с камшика..много си гаден.Тоооо, поне да беше изкарал някой лев човека, ами то, разпънахте го на кръст само заради едното намерение.:lol6:

]48816325602_09b3c52689_z.jpg

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

само заради едното намерение

Само едно? 'ми, накъде само с него? Как ще застели пътя към Рая?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, valkiria1 написа:

И да... има запазени оригинали на някои писания. Намират се тук, ако знаеш за кои става въпрос , жокера в снимката е повече от ясен. Най-голямото археологическо съкровище на Исраел и най-пазеното :

Знам за намерените край Мъртво море някакви частични ръкописи и че това са били уж най-древните запазени преписи на части от стария завет и това знам. Т.е. нещата не са в пълнота и няма доказателства, че днешните текстове и устни препредавания в цялост и напълно отговарят на оригиналите. Между  другото, свитъците от Мъртво море са оригинали на себе си, но не и оригинали на самите завети, тъй като макар и много стари, все пак са писани хилядолетия след събитията в заветите. Проблема  идва и от това, че днес просто няма как да се преведат и разберат  по начина, който в онези времена заветите са били предавани и приемани в съзнанието на хората(пък и самите ония времена, са продължили хилядолетия и през самите тях племената са се развивали и променяли). Различен кръгозор, различна понятийна база и дори днешните преводи да  изглеждат перфектни, не значи че един настоящ учен, занимаващ се и владеещ древен арамейски или юдейски, ако някак се пренесе(примерно с машина на времето) във Библейските времена, когато заветите са се случвали и са били описани за пръв път(в оригинал)  съм уверен, че не би могъл да се разбере с тогавашните хора. Поне не от първият път, в който се опита да ги заговори и ще се наложи да си сверява познанията, докато се опитва да проведе разговора с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запрете се, Анжел не може да вземе думата от вас и няма да ни научи как да отидем в Рая.

73148421_10215510118334024_3042085173517615104_n.thumb.jpg.b51e55ec25438d55a8ad1dd4117e1df9.jpg

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.10.2019 г. в 14:05, Anjel Dimitrov написа:

АЖЕМ в анжелизма- ажем -дума антоним на думата ,,грях"

Ажем е предимно ,когато правите добро.

Ажем е ,когато оказвате уважение на Господ Бог.

Ажем е ,когато признавате ,че нещо се е случило с Божията помощ.

Да допълня разяснения около ,,действието Ажем" -чрез Ажема вие се приближавате до Господ и печелите благословията Му.

Ажем е предимно ,когато правите добро.- За правенето на добро всеки си има критерии и възможности.

Ажем е ,когато оказвате уважение на Господ Бог.- Уважение на Господ може да се окаже по най-добър начин като отидете до някой храм,защото храма е един от най-големите символи на вяра и се счита за ,,дом на Господ".Отивайки до храм е все едно сте отишли на Господ на гости.За различните религии отдаването на уважение е по различен начин ,но общото между всички е ,,поклона на прага на храма" .Когато сте вътре в храма ,според Анжелизма ,трябва да се помолите като конструирате молитвата си така 1-Обръщение към Господ,2-молба към Господ,3-обешание да правите нещо ,или да направите,4 Да благодарите на Господ. :примерно ,,,,О мили Господи Боже Мой ,който сключи вечен завет сАвраам ,дай ми ......(едикакво си),обещавам да направя или правя ......(едикакво си) ,благодаря Ти Господи""    .Самото изпълнение на обещанието,което сте дали Господу пак е ,,Ажем".

Ажем е ,когато признавате ,че нещо се е случило с Божията помощ. - Примерно постигате някой успех и споменавате ,че сте го постигнали с помоща на Господ-примерно ,,това се случи с Божията помощ"

Допълнение :Изчетох всичко от снощи и днес ,дето сте писали в темата ,и осъзнах ,че конкуренцията е огромна,но всяко начало е трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Anjel Dimitrov написа:

Да допълня разяснения около ,,действието Ажем" -чрез Ажема вие се приближавате до Господ и печелите благословията Му.

Ажем е предимно ,когато правите добро.- За правенето на добро всеки си има критерии и възможности.

Ажем е ,когато оказвате уважение на Господ Бог.- Уважение на Господ може да се окаже по най-добър начин като отидете до някой храм,защото храма е един от най-големите символи на вяра и се счита за ,,дом на Господ".Отивайки до храм е все едно сте отишли на Господ на гости.За различните религии отдаването на уважение е по различен начин ,но общото между всички е ,,поклона на прага на храма" .Когато сте вътре в храма ,според Анжелизма ,трябва да се помолите като конструирате молитвата си така 1-Обръщение към Господ,2-молба към Господ,3-обешание да правите нещо ,или да направите,4 Да благодарите на Господ. :примерно ,,,,О мили Господи Боже Мой ,който сключи вечен завет сАвраам ,дай ми ......(едикакво си),обещавам да направя или правя ......(едикакво си) ,благодаря Ти Господи""    .Самото изпълнение на обещанието,което сте дали Господу пак е ,,Ажем".

Ажем е ,когато признавате ,че нещо се е случило с Божията помощ. - Примерно постигате някой успех и споменавате ,че сте го постигнали с помоща на Господ-примерно ,,това се случи с Божията помощ"

Абе ти тея глупости записваш ли си ги? conf.png През ден ги постваш с копи-пейст:

на 6.11.2019 г. в 9:12, Anjel Dimitrov написа:

Ажем е ,когато признавате ,че нещо се е случило с Божията помощ. - Примерно постигате някой успех и споменавате ,че сте го постигнали с помоща на Господ-примерно ,,това се случи с Божията помощ" или по правилно ,,това се случи с помощта на Всевишния" 

И като сме почнали да се повтаряме... И какво от това? Сети се късно, че си избрал различно кофти име за сектата си ли?

Най ми е арно като те чета и срещна неща от рода "ажем-жотем-тотем, бла-бла-бла, е предимно, когато правите добро". С други думи се случва ажем (синоним за сектантско жумолене) да е и когато правиш зло. Евала, как го измисли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, sliderum написа:

Знам за намерените край Мъртво море някакви частични ръкописи и че това са били уж най-древните запазени преписи на части от стария завет и това знам. Т.е. нещата не са в пълнота и няма доказателства, че днешните текстове и устни препредавания в цялост и напълно отговарят на оригиналите. Между  другото, свитъците от Мъртво море са оригинали на себе си, но не и оригинали на самите завети, тъй като макар и много стари, все пак са писани хилядолетия след събитията в заветите. Проблема  идва и от това, че днес просто няма как да се преведат и разберат  по начина, който в онези времена заветите са били предавани и приемани в съзнанието на хората(пък и самите ония времена, са продължили хилядолетия и през самите тях племената са се развивали и променяли). Различен кръгозор, различна понятийна база и дори днешните преводи да  изглеждат перфектни, не значи че един настоящ учен, занимаващ се и владеещ древен арамейски или юдейски, ако някак се пренесе(примерно с машина на времето) във Библейските времена, когато заветите са се случвали и са били описани за пръв път(в оригинал)  съм уверен, че не би могъл да се разбере с тогавашните хора. Поне не от първият път, в който се опита да ги заговори и ще се наложи да си сверява познанията, докато се опитва да проведе разговора с тях.

Още в първото си изречение от горния пост си противоречиш. Малко преди него писа, че няма нито един запазен документ. Има и това,че ти не знаеш е твой минус ,поне що се отнася до това,че влизаш в дискусия за която не си подготвен. Иначе щеше да знаеш, че най-важните свидетели за оригиналния текст на СЗ се намират в еврейските ръкописи. Три са главните източници : Масоретският текст, който представлява еврейски текст, съхранен  от група иудейски учени, известни като масорети-500-1000 г, Самарянското Петокнижие и чак тогава идват ръкописите от района  на Мъртво море, открити в Иудейската пустиня край Кумран.Точно откритието  потвърждава верността на Масоретския текст. Всички тук до един, които пишете сте затворени и рамкирани като знания в повечето случаи взети от Гугъл. Колко от вас са посещавали синагогата в Кайро , където е открита тайна гениза в която са намерени оригинални документи касаещи СЗ. Аз съм я виждала с очите си. В това пътуване и Капитана   беше с мен и той може да потвърди думите ми. Генизата е открита в това помещение на каирската синагога:

]30239448357_c358d91688_z.jpg

]31304438158_b03156f0b4_z.jpg[

Други източници:Най-стария пълен текст  е така наречения Ленинградски В19а , защото се съхранява в библиотеката в Ленинград. Текста е послужил за основа на днешната Еврейска Библия. Сред всичките над 200 библейски ръкописа , открити между свитъците от Мъртво море , всяка книга на СЗ е представена цялостно или с фрагменти с изключение на книгата на Естир. Затова тези ръкописи са най-голямото национално археологическо съкровище на Исраел. И на фона на всичко това се явяваш ти и помпозно заявяваш :

преди 14 часа, sliderum написа:

. Т.е. нещата не са в пълнота и няма доказателства, че днешните текстове и устни препредавания в цялост и напълно отговарят на оригиналите. Между  другото, свитъците от Мъртво море са оригинали на себе си, но не и оригинали на самите завети, тъй като макар и много стари, все пак са писани хилядолетия след събитията в заветите.

Грамада на фъфлещо незнание  лесно се разпознава в един разговор. Нищо лично, просто очевиден факт.

Ето ти един бонус от мен. Да видиш пещерите, където са намерени делвите със свитъците.

]24090138567_0c19f373a2_z.jpg[

]38238885094_e63e9a1455_z.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че се намесвам, ама... ако допуснем, че тези свитъци са написани на връх рождения ден на Христос, с какво това доказва, че той е заченат непорочно от Бог?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valkiria1 написа:

Още в първото си изречение от горния пост си противоречиш. Малко преди него писа, че няма нито един запазен документ. Има и това,че ти не знаеш е твой минус ,поне що се отнася до това,че влизаш в дискусия за която не си подготвен. Иначе щеше да знаеш, че най-важните свидетели за оригиналния текст на СЗ се намират в еврейските ръкописи. Три са главните източници : Масоретският текст, който представлява еврейски текс,т съхранен  от група иудейски учени, известни като масорети-500-1000 г, Самарянското Петокнижие и чак тогава идват ръкописите от района  на мъртво море, открити в Иудейската пустиня край Кумран.Точно откритието в Наг Хамади потвърждава верността на Масоретския текст. Всички тук до един, които пишете сте затворени и рамкирани като знания в повечето случаи взети от Гугъл. Колко от вас са посещавали синагогата в Кайро , където е открита тайна гениза в която са намерени оригинални документи касаещи СЗ. Аз съм я виждала с очите си. В това пътуване и Капитана   беше с мен и той може да потвърди думите ми. Генизата е открита в това помещение на каирската синагога:

Гениза от иврит - скрито. Обикновено това е място където се пазят старите свещени книги. Защото свещените книги не се унищожават, те се погребват или прибират в подобни скрити места. И синагогата в Кайро е запазена и за нея се полагат сериозни грижи. Имате предвид че в Кайро има регистрирани трима евреи, но синагогата е храм божи и поради този факт никой не мисли да й посяга и тя е (заедно с православни, католически, т.н. църквите) под охраната на специално полицейско подразделение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, niam-niam написа:

Не, че се намесвам, ама... ако допуснем, че тези свитъци са написани на връх рождения ден на Христос, с какво това доказва, че той е заченат непорочно от Бог?

Ориентирай се да ти обясни това, някой , който поддържа тази теза. Мисля,че по въпроса за тринитрито са водени доста разговори тук. Днес е доказано, че евангелските разкази от НЗ не са точни репортажи от мястото на събитието, а по-късни истории, написани от вярващи, чиито твърдения са продиктувани от запазването на собствените интереси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, valkiria1 написа:

Днес е доказано, че евангелските разкази от НЗ не са точни репортажи от мястото на събитието, а по-късни истории, написани от вярващи, чиито твърдения са продиктувани от запазването на собствените интереси.

Пак ли ще бягаш от диалога и ще рецитираш назубреното за своята религия?

преди 21 часа, valkiria1 написа:

Не съм намерила нищо, което е достатъчно сериозно за да ги обори.

преди 18 часа, niam-niam написа:

А откри ли нещо, което да ги подкрепи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, niam-niam написа:

Пак ли ще бягаш от диалога и ще рецитираш назубреното за своята религия?

преди 29 минути, niam-niam написа:

Не мога да доказвам нещо, което не съм твърдяла.След като ти допускаш това нещо би трябвало, ти да го докажеш. Нещо не схващаш разликата или си правиш словесни шпагати. Исус като бог и като част от някаква Троица,  е християнска доктрина. Затова те насочих да ползваш обясненията на някой , който поддържа тази теза. Изповядващите Иудаизъм и Ислям са твърди монотеисти и дори допускането или коментирането на това, което ти питаш е неприемливо, да не кажа грях. Смятам, че бях ясна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бе, ти написа, че не си открила нещо, което да те разубеди от вярата ти. Перифразирано. И аз съответно си правя извода, че за тоя зор, дето си даваш, трябва да има нещо, което да я е подкрепило тая вяра. И те питам какво е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, niam-niam написа:

Не бе, ти написа, че не си открила нещо, което да те разубеди от вярата ти.

"Бе", ти ми "говориш " на "бе" ? Нали се сещаш, че имам много  разпознаваем словесен стил и  арсенал с който мога да те поставя на място и въпреки всичко, както виждаш досега спазвам коректен тон на общуване.

преди 28 минути, niam-niam написа:

И аз съответно си правя извода, че за тоя зор, дето си даваш, трябва да има нещо, което да я е подкрепило тая вяра. И те питам какво е.

Когато един човек, който ти обръща внимание , ти каже "до тук" с дискусията по някои въпроси и не те пуска вече в лични граници, ще се научиш ,че това е края на дискусията по въпроса.Какви изводи си правиш си е твоя работа, но не ми ги натрапвай като  избелели кръпки на твоята фантазия. До тук!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, valkiria1 написа:

Нали се сещаш, че имам много  разпознаваем словесен стил и  арсенал с който мога да те поставя на място

Това не ми бе известно. Да идем в друга тема да ме поставиш на място, без лоши чувства от моя страна. Такова самочувствие е винаги изкушаващо да се тества love.png Даже сегинка ще създам тема, защото очаквам оправдания, които даже нямам нерви да разписвам. Понякога усилието да опишеш защо нещо не си направил са повече, отколкото биха били, ако просто го направиш.

"Бе"-то не го ползвам като обида. Нещо като възклицание ми е, като "бре", "а бе". Но ако искаш да го приемеш като обида, нямам нищо против.

Ей:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valkiria1 написа:

Малко преди него писа, че няма нито един запазен документ.

Няма нито един запазен оригинал, такъв, който е писан от ръката на тези, които са ги писали ветхите първоначално. Понимаеш, или ще си четеш, написаното от мен както ти е удобно. Ония намерени преписи, които са стотици и дори хиляди години след събитията в заветите, са оригинали на себе си, но едва ли са оригиналите написани първоначално и още по-малко на действителните събития, макар че вероятно те в основата си поне като описания на местности и населени места, са все пак относително точни. Първо е играл счупеният телефон от устното препредаване, после кой знае колко пъти, е преписвано, докато се стигне до онези свитъци и там в преписите съм убеден, че е бърникано също. Колкото и да се пънеш, религията е фалш и е нагласявана и продължава и сега да се нагласява, по начин да е най-удобна на поповете, управляващите и на чорбаджиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Anjel Dimitrov написа:

Допълнение :Изчетох всичко от снощи и днес ,дето сте писали в темата ,и осъзнах ,че конкуренцията е огромна,но всяко начало е трудно.

Изобщо не се притеснявай. Продължавай , както си знаеш. Един ден, ако реализираш замисленото , рано или късно ще работиш за евреите. Те прилапаха банката на Ватикана, та  с теб ще се церемонят. Ще си плащаш 10-тъка, като едното нищо.:lol6::lol6:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, valkiria1 написа:

"Бе", ти ми "говориш " на "бе" ?

Офф, аз помислих, че нещо си искала да кажеш, ама само докато погледна като отговор на какво го пишеш. Питам те за втори път къде откриваш упования във вярата си и се убеждавам, че те е страх до мозъка на костите си да говориш за чупливата си рахатична крепост наречена убеденост. Убеден съм и че няма да влезеш в отделната тема, която посветих на самочувствието ти да поставяш на място, за да не се спами настоящата. Ти си спамърка, независимо, че може да цитираш назубрени глупотевини. Ти си само спамърка и не си способна да водиш диалог. Ти си превърнала в изкуство да го избягваш.

Мир вам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niam-niam написа:

Офф, аз помислих, че нещо си искала да кажеш, ама само докато погледна като отговор на какво го пишеш. Питам те за втори път къде откриваш упования във вярата си и се убеждавам, че те е страх до мозъка на костите си да говориш за чупливата си рахатична крепост наречена убеденост. Убеден съм и че няма да влезеш в отделната тема, която посветих на самочувствието ти да поставяш на място, за да не се спами настоящата. Ти си спамърка, независимо, че може да цитираш назубрени глупотевини. Ти си само спамърка и не си способна да водиш диалог. Ти си превърнала в изкуство да го избягваш.

Мир вам.

Връзката с темата на този пост нещо ми убягва.Подобни  "диалози" са нежелани..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...