Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Христо Неделчев

Бащата на светлината за добрите и зли постъпки

Препоръчан отговор

За добрите и зли постъпки

О дете на Бащата на светлината сега ще ти разкажа за злото и мракът и доброто и светлината . Има добри и светли постъпки и мрачни и зли постъпки които ни формират като хора. Сега ще ти обясня по подробно Не e правилно да се конкретизира даден човек като добър или зъл само заради една единствена постъпка Дали тази постъпка е била добра и светла или мрачна и зла не бива заради една постъпка да конкретизираме даден човек като добър и светъл или като зъл и мрачен Има много добри и светли хора които в даден момент извършват зла и мрачна постъпка в момент на неосъзнатост и невежество Hо това не ги прави като цяло мрачни и зли хора просто дадената им постъпка за този момент е била зла и мрачна . Както и има зли и мрачни невежи и неосъзнати хора които също в даден момент могат да направят добра и светла постъпка  Ще ти дам един пример за да ме разбереш по добре Примерно един затворник Убиец излежава присъдата си за убийство Повечето хора от нас ще нарекат този човек с какви ли не епитети ще го нарекат зло ще кажат за него че е чисто зло чист мрак че е животно и какви ли не още обиди ще изсипят по негов адрес А всъщност това изобщо няма да е вярно .Сега ще ти обясня о дете на Бащата на светлината Дадената постъпка която е извършил нашият затворник тя е била зло тя е била чист мрак тя е била животинска  А не самият той който я е извършил Този човек до преди извършването на тази постъпка която е извършил от неосъзнатост и невежество До преди това негово деяние този човек можи би е бил съвсем обикновен човек като всички нас  дори и след извършването на тази зла и мрачна постъпка този човек си остава пак обикновен човек като всички нас .Този човек като цяло не  е лош и зъл а постъпката му е била лоша и зла  Всъщност този човек през повечето си живот сигурно е бил добър  и е правил добро и светлина  Може да е бил градинар или музикант със сигурност не е бил чисто зло и мрак със сигурност не е правил през целият си живот само мрак и зло.Не че не съществуват и такива неосъзнати и невежи мрачни и зли хора които през повечето си живот правят повече зло и мрак от колкото добро и светлина но тук говорим за конкретната по стъпка на  даден човек Една зла и мрачна постъпка  или една добра и светла постъпка не ни правят за винаги добри или зли .Искам от теб да си вземеш поука от казаното до тук Искам да не гледаш и не мериш добрите и светли постъпки и мрачните и лошите постъпки в другите деца на Бащата на светлината  защото един човек може през целият си живот да е вършил добри и светли постъпки Може за целият си живот да е извършил деветдесет и девет добри и светли постъпки а да е извършил една мрачна и зла постъпка Никога о дете на бащата на светлината не се хващай за тази една мрачна и зла постъпка за да наречеш някой лош и зъл Сега ще ти дам още един пример за да ме разбереш напълно Един учител по математика написал на дъската десет задачи девет били вярно решени а десетата била сгрешена Неговите учениците веднага видели сгрешената задача и започнали да говорят за техния учител че е неук че не е добър в работата си започнали веднага да дигат рака  за да му покажат че има грешка  Но за тяхно учудване учителят им казал че нарочно бил сгрешил едната задача той им обяснил че задачата е нарочно сгрешена  Вие ученици мои обърнал се той към тях както повечето хора веднага видяхте  и ме упрекнахте за едната ми сгрешена задача а не обърнахте внимание и не видяхте че другите ми девет задачи са вярно написани Вместо да ме похвалите че съм решил цели девет задачи вярно вие ме укорихте и упрекнахте  за едната сгрешена Така е и с повечето хора като учениците на този учител не виждат повечето добри и светли постъпки на хората а виждат малкото зли и мрачни постъпки и се хващат за тях О дете на бащата на светлината опитай се да виждаш повечето добро  и светлина А не малкото зло и мрак Това което прави хората добри и зли това са техните постъпки Няма човек който се е родил зъл както и няма човек който се е родил добър .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...