Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте имам проблем с този модел  hikvision ds-2cd2643g0-izs играх си в настройките натиснах някъде и останах офлайн поне 10 пъти съм сядал да намеря някаква информация в ютуб  и в гугъл но точно за този модел не намерих нищо за други подобни да но настройките са различни от тази камера направих нов  профил нови пароли и нищо сигурно е нещо просто но като не го знам деинсталирах инсталирах на ново и пак нищо някой наясно ли е с камерите за наблюдение да помогне този  който ми я инсталира го мързи да дойде все е зает въпреки че му бях дал 20 евро за 5 минути

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да се гадае,къде си натиснал,за да ти се отговори.Трябва  да имаш инструкция за настройване на устройството,която да следваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ръководството чете ли? Безжични настройки пипа ли (стр.65)? Отметката за enable wireless dial махна ли я?

преди 1 час, Aleksandar Asenov написа:

бях дал 20 евро за 5 минути

Знанията са скъпи!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с приложение от телефона да сканирате кода.

IiLMfYR.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Aleksandar Asenov написа:

и останах офлайн

Какво точно искаш да кажеш с това?

Камерата взема ли си коректно IP от рутера?

преди 3 часа, Aleksandar Asenov написа:

деинсталирах инсталирах на ново

Какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, street racer написа:

Камерата взема ли си коректно IP от рутера?

Мисля си, че е със SIM карта.

преди 30 минути, Gangosa написа:

Пробвайте с приложение от телефона да сканирате кода.

И как точно предлагаш да стане промяната на настройката на камерата, при положение, че той има достъп до нея, но не знае какво е майсторил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Няма слот за SIM - класическа IP камера с моторизиран обектив - варио-фокална. Има слот за SD карта, мисля до 128 GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заблуди ме ръководството за камерата - кой да види, че 3G/4G функционалността е в някои модели.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, DarkEdge написа:

И как точно предлагаш да стане промяната на настройката на камерата, при положение, че той има достъп до нея, но не знае какво е майсторил.

Ще видим какво ще стане с приложението . Не съм го правил никога . Просто четох.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да провериш дали е включена UPnP - на 57 стр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок де стигнах до тук намерих в ютуб за ivms 4200 инструкции  абсолютно точни направих каквото правят и те но при тях веднага става онлайн зелено при мене си остава офлайн та се питам кой ип адрес да въведа и дали има значение  на компа ми е 192.168.1.2 на котията на камерата пише 192.168.1.64 а когато потърсих в гугъл кой е моя ип адрес излезе съвсем различно число ето и снимки ако това ще помогне малко

DSC_5778.jpg

DSC_5782.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е IP по подразбиране! При теб, може да е сменено, както сигурно е сменен и порта/овете. Виж в рутера дали я има тази камера. Би трябвало, когато е настройвана IP адреса да е резервиран. Никой не може да гадае ти къде и какво си бутал в настройките

В краен случай - разглобяваш камерата - на платката има малко бутонче "reset". Ресетваш до фабрични настройки и я конфигурираш наново, спрямо ситуацията в твоята LAN мрежа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

айс тига ве само това ще е както на рутера от време на време му правя ресет когато зацикли интернета браво дано да е това ще пиша пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Aleksandar Asenov написа:

айс тига ве само това ще е както на рутера от време на време му правя ресет когато зацикли интернета браво дано да е това ще пиша пак

Рутера не се ресетва в такива случаи, а се рестартира! IP адреса, който си взема камерата, трябва да се резервира по МАС адрес, за да не се променя при всеки рестарт. Не на последно място, не се знае как е конфигурацията на камерата - по DHCP или със статични настройки.....

Може да ползваш (внимателно) SADP инструмента на Hikvision за повече информация - естествено,  ако камерата е в същия субнет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все едно говориш на китайски  чакай първо да намеря ключ защото беше неделя  а стария съм го загубил утре като купя и развия да вида ко има вътре да направя ресет после ще мисля други неща едно по едно не ги разбирам и не се обиждай така си говоря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Aleksandar Asenov написа:

все едно говориш на китайски  чакай първо да намеря ключ защото беше неделя  а стария съм го загубил утре като купя и развия да вида ко има вътре да направя ресет после ще мисля други неща едно по едно не ги разбирам и не се обиждай така си говоря

И ти не се обиждай, но с нулеви познания за компютърните мрежи, едва ли ще се справиш сам. Има настройки, както в камерата, така и в рутера. Да не гоеорим, ако искаш да виждаш камерата и отдалечено...

Едва ли в твоя град има само един щовек, който рсзбира малко...

И наистина, работата понякога е за 5-10 мин, но тсрифите са такива...40-50 лв на започнат час...особено, ако трябва да бършеш след някого :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, ако можеш да дадеш адекватна информация за ситуацията...може и да се справим :)

До тук е ясно, че рутера ти, раздава адреси в . ...1.х мрежа и неговия адрес е 192.168.1.1

Компа взема следващия ..1.2

ама кви си ги творил по камерата...поне не помниш ли в кой раздел от нсстройките си бърникал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чакай ся няма да стане благодаря за помощта направих ресет на камерата и на следващия ден забелязах че гнездото не свети както преди  / я виж това 2те снимки ще ти пратя  май нещо е изгоряло

DSC_5790.jpg

DSC_5794.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да разбера от тези снимки? Опиши топологията на мрежата и марките/моделите на устройствата - DSL модема и суича....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Aleksandar Asenov написа:

гнездото със жълтия кабел светеше преди сега не да не е игоряло нещо

Това кабела от модема ли е (жълтия)? На кой порт в суича е включена камерата (синия кабел ли)? Точен модел на суича!!!! Какво пише на порта където си го свързал този кабел? Нещо има объркано май....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

жълтия идва от модема и влиза в up link там онуй за тока за камерата синия от phone2 отива в ipc1

те са до 8 за 8 камери дава ток

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как телефонния кабел от модема (RJ11) да отива в суича!!!! Не виждам къде е включена камерата в суича.....

Премести кабела (жълтия) в модема на LAN2 за проба...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...