Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

spacer.png

Преди месец A1 обяви, че ще бъде първия оператор в страната, който ще предложи на своите клиенти eSIM, и в началото на последната седмица от месеца това вече е факт. От днес от новото поколение SIM карти, които са вградени в устройствата, могат да се възползват всички притежатели на iPhone XS Max, XS, XR, 11, 11 Pro и 11 Pro Max.

Поставянето на SIM карта се заменя със зареждане на eSIM профил в мобилното устройство чрез сканиране на QR код. Подобно на традиционната SIM карта, този профил съхранява необходимата за свързване и ползване на мобилната мрежа на оператора информация.

Клиентите на А1 с тези модели на iPhone могат да заменят своята SIM карта с eSIM или да ползват и двата вида карти. Във втория случай ще превърнат телефоните си в двусимови. Новите клиенти на оператора, които желаят да купят споменатите модели на iPhone, могат да активират мобилни услуги и само с вградената карта.
spacer.png

еSIM може да се ползва като единствена карта в телефона (без да се поставя Nano SIM), като втора карта с друг номер (в комбинация с Nano SIM) и като допълнителна карта със същия номер (Extra SIM) на друго устройство.

А1 планира да въведе еSIM и за смарт часовниците на Apple, Samsung и Huawei, което ще позволи на клиентите да използват една и съща мобилна услуга през телефона и носимото устройство. Часовникът ще разполага със собствен еSIM профил, в който е записана цялата информация за достъп и използване на мобилната мрежа на A1.

Така притежателите на часовници с eSIM ще могат да провеждат разговори, да ползват интернет, да изпращат съобщения, дори когато телефоните им не са с тях. Освен в iPhone Apple ползва eSIM още в Apple Watch Series 3 и Watch Series 4, както и в iPad Pro. Очаква се мобилни устройства с eSIM карти на Samsung и Huawei да навлязат на българския пазар през 2020.

В сайта на А1 има повече информация за технологията и отговори на най-честите въпроси за нея.

Източник

Разгеле, вярно чакаха самия край на месеца, за да пуснат услугата.
Аз лично утре активирам веднага и то с кеф  :)

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да си напрайш телефона от едносимов на двусимов, туй нещо друго прай ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Silvering написа:

Освен да си напрайш телефона от едносимов на двусимов, туй нещо друго прай ли?

В общи линии не.

https://www.a1.bg/esim

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма фъсня за нищо значи. Ама поне ще се наложи като стандарт и няма да местим карти по телефоните всяка година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Silvering написа:

Голяма фъсня за нищо значи. Ама поне ще се наложи като стандарт и няма да местим карти по телефоните всяка година.

Да, голяма глупост е. Вместо малоумните оператори да се стремят да си подобрят покритието и услугите ни надуват главите с 5G и с подобни простотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фъсня, глупост...

Това, че вие не ползвате този модел апарати прави нововъведенията фъсня и глупост?!?!

Е, щом казвате...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, algor написа:

Фъсня, глупост...

Това, че вие не ползвате този модел апарати прави нововъведенията фъсня и глупост?!?!

Е, щом казвате...

Алгор, нямам нищо против новите технологии и въведения, но хайде да си оправим основните проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

Алгор, нямам нищо против новите технологии и въведения, но хайде да си оправим основните проблеми. 

Ако оправянето на проблемите носеха печалба, нямаше да има проблеми.
Всичко се прави в интерес на печалбата, а не в интерес на хората.
Не искам да обръщам темата в политическа дискусия, но така стоят нещата.
Разбирам, твоят пост да го беше написал някой младеж, който тепърва навлиза в живота,
но ти не си младеж.
Сега, на Алгор, дето не си знае парите, не му пука за твоите и моите проблеми.
Ще му пука за нас, само ако има някакъв интерес от това.

пп

буквалистите у лево

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, дръндю написа:

По-голям интригант от теб няма! Що за гнусно твърдение?! И изобщо какво общо има с темата? 

Повръща ми се от такива като теб, честно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, дръндю написа:

ега, на Алгор, дето не си знае парите, не му пука за твоите и моите проблеми.

Човекът е написал материал , за да бъдем информирани по-добре-какви пари, какви проблеми? Да не би да ти продава нещо или да ти го дава насила? Само диваците реагират така на всичко , което не разбират... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, B3M2W0 написа:

Човекът е написал материал , за да бъдем информирани по-добре-какви пари, какви проблеми

отговорих на Емил, че всички проблеми се решават от нечии интереси

преди 32 минути, Madonna написа:

По-голям интригант от теб няма! Що за гнусно твърдение?! И изобщо какво общо има с темата? 

Повръща ми се от такива като теб, честно.

нещо... много буквално ги разбираш нещата
това беше само като пример
или трябваше да посоча некой като Бил Гейтс?
:no-no:
не напразно допълних поста, за да не разбирате нещата буквално, ама в тоя форум търсите под вола теле

пп

дадох пример с името (ник) Алгор, защото обръщението беше към него
ИЗВИНЯВАЙТЕ АКО СТЕ СЕ ПОЧУВСТВАЛИ ЗАСЕГНАТИ
МОЛЯ ДА БЪДАТ ИЗТРИТИ ПОСТОВЕТЕ, КОИТО СМЯТАТЕ ЗА НЕРЕДНИ
пп
или редктирайте поста, като сложите името (ник), Дръндю

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Полезно е за едносимови апарати с eSIM чип, и да не се джуркат карти при честа смяна на телефона. Толкоз. Пък Алгор чак да не си знае парите.. ся че съм му уредил едни 40 милиона иди ела, ама тоа харчи кат разпран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е-сим ще си взема, когато и аз стана виртуален. Докато съм с мръвки и картата ми ще е физическа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, дръндю написа:

Ако оправянето на проблемите носеха печалба, нямаше да има проблеми.
Всичко се прави в интерес на печалбата, а не в интерес на хората.
Не искам да обръщам темата в политическа дискусия, но така стоят нещата.
Разбирам, твоят пост да го беше написал някой младеж, който тепърва навлиза в живота,
но ти не си младеж.

пп

буквалистите у лево

Говоря за компаниите, не за мен или за теб. Про проблем спокритиети esim нищо не променя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Емил Костов написа:

Про проблем спокритиети esim нищо не променя.

разбира се, че нищо не променя
просто, в поднесената информация ни се казва, че за в бъдеще  физическите карти ще отпаднат
старото поколение, ползващо телефони с копчета отмира и идва младото поколение с телефони без физически симкарти
не мога да знам, колко време ще е преходът, но знам, че цените на мобилните планове, ще нараснат значително
дори сега не мога да си позволя план с днешни цени, а ползвам остъпката за инвалиди
аз съм от старото поколение, дето все още ползва телефона си само за разговори
подмятат се в къщи, некакви смартфони, дето аз не мога да се оправя с тях
преди 30-40 години, никой не е предполагал, че ще има микрокомпютри, вместо обикновените телефони
баси, одъртяваме вече и за нищо не ставаме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...