Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци,

преди 5-6 дни се сдобихме с нова пералня Gorenje WE72S3 - обикновена, без инверторен мотор, 7кг.

При пране се чува един много странен високочестотен зук при въртене на мотора - нещо като свирене на ремък, но малко по-различен тонално.

Интересно ми е този звук дали е нормален за чисто нова пералня с четков мотор и има ли някакви поводи за притеснение?

п.с.  Като се опитам да снимам клипче нищо не се разбира от звука - чува се само бученето и не знам дали ще е от полза да кача такова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освободена ли е от транспортните болтове? Нивелирана ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Magenta Riddim написа:

нещо като свирене на ремък

Електромоторът има радиален вентилатор с много ребра и те издават такъв звук, особено при по-големи обороти. Нищо тревожно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Magenta Riddim написа:

Здравейте съфорумци,

преди 5-6 дни се сдобихме с нова пералня Gorenje WE72S3 - обикновена, без инверторен мотор, 7кг.

При пране се чува един много странен високочестотен зук при въртене на мотора - нещо като свирене на ремък, но малко по-различен тонално.

Интересно ми е този звук дали е нормален за чисто нова пералня с четков мотор и има ли някакви поводи за притеснение?

п.с.  Като се опитам да снимам клипче нищо не се разбира от звука - чува се само бученето и не знам дали ще е от полза да кача такова

Ако още е в гаранция да не ви пука, използвайте и спете спокойно. Казвате , че е нова значи няма място за притеснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Освободена ли е от транспортните болтове? Нивелирана ли е?

Да, това беше първото, което направих.

Относно нивелацията - никакво клатене няма, нивелирът показва почти идеално нивелиране в на ширина, дълбощина и диагонал.

преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Електромоторът има радиален вентилатор с много ребра и те издават такъв звук, особено при по-големи обороти. Нищо тревожно.

Одеве забелязах, че при много ниски обороти го няма този звук. При нормални обороти за пране - свири. При центрофугиране е ясно, че щще е много шумна.

Започнах да се чудя, дали защото е slim не се товари повече електромотора (барабанът е плитък и с голям диаметър)..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така са и беко и уърлпул, а вероятно и останалите марки. Ще свикнеш 😀

За тези с инверторни мотори не - знам как е, ама съм скептично настроен. Ако някой ден, сред като се счупят сегашните ми перални, си купя такава с инверторен мотор, ще пиша дали е по-тиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам LG инвертор, вече е на почти 3 години, почти е безшумна, дори и при центрофуга, единствено се чува, когато фъска водата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Magenta Riddim написа:

Да, това беше първото, което направих.

Относно нивелацията - никакво клатене няма, нивелирът показва почти идеално нивелиране в на ширина, дълбощина и диагонал.

Одеве забелязах, че при много ниски обороти го няма този звук. При нормални обороти за пране - свири. При центрофугиране е ясно, че щще е много шумна.

Започнах да се чудя, дали защото е slim не се товари повече електромотора (барабанът е плитък и с голям диаметър)..

Няма нищо общо с това, че е слим. Има проблем. Няма как да се чува свистене. Възползвайте се от гаранцията на секундата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, тези дни бях малко зает и чак днес успях да хвърля едно око на пералнята.

Направи ми впечатление, че като завъртях на ръка барабана се чува същия звук. Радиално биене на барабана нямаше никакво, само се движеше по оста си. Почвам да си мисля, дали не е нормално това за тая пералня. 🙄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...