Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

wendigo

Galaxy S6 надува батериите

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам едно Galaxy S6, което съм командировал в шкафа единствено, защото вече 3 батерии му купувам от магазин, скъпи, евтини какви ли не и след около 2-3 месеца започва да ги издува, разбира се ми разлепя задния панел и реших да се спра с наливането на парички, колкото и да ми харесва телефона. Някой има ли идея какво му се случва и дали е поправимо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, wendigo написа:

Здравейте! Имам едно Galaxy S6, което съм командировал в шкафа единствено, защото вече 3 батерии му купувам от магазин, скъпи, евтини какви ли не и след около 2-3 месеца започва да ги издува, разбира се ми разлепя задния панел и реших да се спра с наливането на парички, колкото и да ми харесва телефона. Някой има ли идея какво му се случва и дали е поправимо?

Не, няма как да се поправи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или батериите са менте или зарядното с което зареждате телефона, зареждайте телефона с класическо 1A зарядно вместо Fast Charger и мисля че няма да има този проблем с батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Емил Костов написа:

Какво е според Вас? Дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да има проблем с платката, която отговаря за зареждането. Най-добре замери зарядното дали всичко е наред, след това телефона в сервиз за диагностика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, AAUUXX написа:

Или батериите са менте или зарядното с което зареждате телефона, зареждайте телефона с класическо 1A зарядно вместо Fast Charger и мисля че няма да има този проблем с батерията.

Е 3 батерии от различни места...ако ще са менте, няма ли просто да карат по-малко като часове... Зарядното си е оригиналното, не съм чул някой да си вземе Samsung, да си хвърли зарядното и да започне с по-слабо. Доста хора с такива телефони познавам, никой няма подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

начи, само като идея
пробва зареждане само от USB на компютър, лаптоп...и ако всичко е наред, да фърля зарядното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, wendigo написа:

Е 3 батерии от различни места...ако ще са менте, няма ли просто да карат по-малко като часове... Зарядното си е оригиналното, не съм чул някой да си вземе Samsung, да си хвърли зарядното и да започне с по-слабо. Доста хора с такива телефони познавам, никой няма подобен проблем.

Какво пречи да се купят 3 батерии от различни места и те да са менте ? Възможен е проблем с power chip но малко вероятно щом зарежда, другата електроника която отговаря за заряда на батерията е в самата батерия. Написах съвет в по -горния си пост който ще даде положителен резултат ,дали ще го пробвате е личен избор. Друг фактор за надуване на батерията е ,ако се ползва телефона в натоварен режим по време на зареждане, като да се играят игри например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, wendigo написа:

Какво е според Вас? Дъното?

Нормално ли се зареждат сменените батерии и колко бързо им пада зарядът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

преди 1 час, AAUUXX написа:

Какво пречи да се купят 3 батерии от различни места и те да са менте ? Възможен е проблем с power chip но малко вероятно щом зарежда, другата електроника която отговаря за заряда на батерията е в самата батерия. Написах съвет в по -горния си пост който ще даде положителен резултат ,дали ще го пробвате е личен избор. Друг фактор за надуване на батерията е ,ако се ползва телефона в натоварен режим по време на зареждане, като да се играят игри например.

Благодаря!

преди 1 час, Емил Костов написа:

Нормално ли се зареждат сменените батерии и колко бързо им пада зарядът?

Нормално се зареждат, 1 ден спокойно държаха, но като се надуят започват ядовете. На зареден телефон като изключа зарядното и веднага изписва от 100% на 98 и след това доста бързичко пада..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, wendigo написа:

Благодаря!

Благодаря!

Нормално се зареждат, 1 ден спокойно държаха, но като се надуят започват ядовете. На зареден телефон като изключа зарядното и веднага изписва от 100% на 98 и след това доста бързичко пада..

То като се надуят нормално. Питането ми беше затова, защото ако батериите падат бързо може да има оттечка и това да ги изтощава. А как стоят нещата с температурите. Телефонът ти грее ли постоянно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

То като се надуят нормално. Питането ми беше затова, защото ако батериите падат бързо може да има оттечка и това да ги изтощава. А как стоят нещата с температурите. Телефонът ти грее ли постоянно?

Не, не грее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, wendigo написа:

Не, не грее.

Ами остава вариант да го занесеш в сервиз, да му направят диагностика и вече ако се разбере какво му е, да се види дали има смисъл от ремонт.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същия проблем имаше брат ми на Samsung galaxy S5. Реши да смени батерията която се беше издула но беше късно разлепи се задния панел и колкото и батерии да сменяше след малко youtube телефона се рестартираше. Оказа се, че са се отлепили някви важни неща не обясни с точност какви и ремонта е 50/50. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Всяка техника може да се ремонтира. Въпросът е че понякога е икономически неизгодно.

Начинът е в сервиз. Измерва се зарядното напрежение и ток и съответните датчици. Не се занимавам с телефони, но някои са с датчик на температурата и зареждат до съответно загряване. решения бол. Не се знае какво менте слагаш вътре. Най-лесно е да се пробват батериите в друг телефон.

Техника се ремонтира с измерване, а не с врачуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, wendigo написа:

Дай си телефона в оторизиран сервиз на Самсунг като "Сръчко" и подобни. Само по такива сервизи са гарантирани оригиналните батерии както и това че батериите не са стари. Ше му няправят диагностика и каквото е необходимо на телефона с гаранция че след това ще работи.

Ако не ти се занимава или не ти се дават пари го мятай в кофата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Ще дам да го погледнат, просто исках да видя дали някой е имал подобен проблем и евентуални насоки. Благодаря още веднъж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...