Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DO y0u smell ?!

Свързване на два роутер/модема - bridgemode,switchmode,accesspoint,repeater и т.н.т

Препоръчан отговор

Здравейте ! Ситуацията е следната :  - Разполагам с  два рутера/модема  на  Х*йвей[ (Huawei ) . Единият е  Huawei HG630V2 Home ,  а другият е Huawei HG532e.  Internet доставчикът е Виваком ест. Скоростта е 75 Mbps.

Main рутерът който е свързан в момента към интернет е първия 630V2. Разполагам с дефоултни потребилско име и парола за него,но нямам достъп до него чрез тях, докато е свързан с интернет.

При резетване се логва с дефолтните,но при закачане с интернета чрез протоколища  паролите се сменят и виваком си слагат собствена до която нямаш достъп ест.

Дават ти да си конфигурираш мрежата единствено от my.contact.bg. Имам потребителско и парола за my.contact.bg , влизам си но не ми вършат работа.

Резетнал съм 2рият рутер HG532e с default-nite  user & password , и съм си сложил свои.

Искам да ползвам  Network приоритизацията  на втория   QoS и да променя bandwidth.

Възможно ли е да свържа двата рутера чрез Ethernet кабел или Wi-fi безжично и ако ( Да ), кой би бил най-оптималният начин да го направя ?

Моля за полезни препоръки и съвети , без излишно "чешене на езици"и упреквания😀 Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш! Това са модеми, а не рутери. WAN портовете са за телефонна линия и са RJ-11. Модемите нямат стандартни user//pass както при по-старите модеми, които използваше Виваком. 

Ако ще си правиш някакви настройки си купуваш един рутер под твое менажиране и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото нещо, което може би е възможно, но не е сигурно, е да го използваш за точка за достъп и/или да "разшири" сигнала. Свързваш и двата в ЛАН портовете с кабел. На второто устройство спираш DHCP сървъра, слагаш му различно от на първия в съответната маска. Ако първото е 192.168.1.1, на второто слагаш 192.168.1.2 примерно. За безжичната мрежа, същите настройки като на първото устройство, но с различен номер на канала. А може и с различно име и парола, зависи от теб. И аз имам 3 излишни модема/рутери и мислех да ги хвърля, но ще купя кабел и ще пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...