Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търсещ истини

"Самоубийството" в Кардам. Самоубиха се деца или юристи?

Препоръчан отговор

Изумен съм от версията на разследващите и наблюдаващия прокурор

https://www.standartnews.com/index.php/balgariya-krimi/prva-versiya-samoubiystvo-v-kardam-405381.html

Дали майката, приготвила храна на децата и казала им "Яжте", а те казали "Не искаме", след което я послушали, натровили се и това било акт на самоубийство?

Аз смятам, че това е самоубийство на българското правораздаване. Толкова са невежи, че чак абсурдни.

Цитат

Чл. 127. (1) Който по какъвто и да е начин подпомогне или склони другиго към самоубийство и последва такова или само опит, се наказва с лишаване от свобода до три години.
(2) За същото престъпление, извършено спрямо непълнолетно лице или спрямо лице, за което виновният знае, че е неспособно да ръководи постъпките си или че не разбира свойството или значението на извършеното, наказанието е лиша ване от свобода от три до десет години.
(3) Който чрез жестоко отнася не или системно унизяване на достойнството на лице, намиращо се в материална или друга зависимост от него, го доведе до самоубийство или до опит за самоубийство, като е допущал това, се наказава с лишаване от свобода от две до осем години.
(4) Ако деянието по предходната алинея е извършено по непредпазливост, наказанието е лишаване от свобода до три години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окръжният прокурор на Добрич Златко Тодоров дава разяснения

Казал бил, че текстът за склоняване към самоубийство е тривиален за образуване на досъдебно производство при смърт "но  никой не е казал, че някой е склонил децата към самоубийство" Вж.https://www.segabg.com/node/102213  

Възмутен съм от компетентността на прокурорите. Щом окръжен прокурор казва, че започва досъдебно производство по нещо, което никой не бил казал, че е, това е ... нямам думи.

Аз съм обикновен гражданин. Не правист, но бих търсил за смъртта непредумишлена постъпка на родител, лекар или друго лице, нещо свързано със семейния кодекс или професионалната етика... 

Да не би тия да не искат да си товарят статистиката ЧРЕЗ ЛЪЖИ?

Измислици от рода на тази показват, че ВИНАГИ МОЖЕ ДА СЕ ОБРАЗУВА ДОСЪДЕБНА ПРОВЕРКА И БЕЗ ПРЕСТЪПНО ДЕЯНИЕ, ПРОСТО ТАКА...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...