Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър ден на всички. 

Имам леко странен казус. Получавам интернета си в къщи от един доставчик на услуги. Да го наречем Х. Инсталирали са ми и рутер, през който се свързвам с мобилния телефон, таблета ( по -рядко го ползвам) и единия телевизор ( защото е смарт и има подобна екстра ). Както и да е. На този рутер има свободни дупки и вчера свързах с лан кабел още един настолен компютър. Стана учудващо лесно. Просто уеднаквих Мак адресите на двата домашни компютъра. Двата компютъра спокойно си работят едновременно в интернет и единственото неудобство е, че скоростта на връзката се разделя. Всъщност тя си е висока и по принцип  и затова дори наполовина се сърфира спокойно. Чудя се дали не трябваше да питам доставчика и тази моя волност води ли се нарушение? Макар че като се замисля аз през Wifi-то мога да свържа доста хора, ако махна паролата например ( точно под прозореца ми има кафене) и доставчика копче не може да ми каже. Все пак питам как стоят нещата, за да нямам проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще накарам врачката да хвърли боб и  да прочете телепатично, или телекинетично, какво пише в договорът Ви с  доставчикът Ви.  Изчакайте включване, Вашето мнение, е важно за нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакво нарушение - зад рутъра може да има и 10 машини, телефони, таблети, стига рутърът да може да ги управлява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivov написа:

Добър ден на всички. 

Имам леко странен казус. Получавам интернета си в къщи от един доставчик на услуги. Да го наречем Х. Инсталирали са ми и рутер, през който се свързвам с мобилния телефон, таблета ( по -рядко го ползвам) и единия телевизор ( защото е смарт и има подобна екстра ). Както и да е. На този рутер има свободни дупки и вчера свързах с лан кабел още един настолен компютър. Стана учудващо лесно. Просто уеднаквих Мак адресите на двата домашни компютъра. Двата компютъра спокойно си работят едновременно в интернет и единственото неудобство е, че скоростта на връзката се разделя. Всъщност тя си е висока и по принцип  и затова дори наполовина се сърфира спокойно. Чудя се дали не трябваше да питам доставчика и тази моя волност води ли се нарушение? Макар че като се замисля аз през Wifi-то мога да свържа доста хора, ако махна паролата например ( точно под прозореца ми има кафене) и доставчика копче не може да ми каже. Все пак питам как стоят нещата, за да нямам проблеми.

Кажи, кой е доставчикът и модела на рутера и не пиши глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече писане  по темата е безсмислено, щото DarkEdge отговори кратко и точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lupis написа:

Повече писане  по темата е безсмислено, щото DarkEdge отговори кратко и точно.

DarkEdge винаги отговаря така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, sliderum написа:

Ще накарам врачката да хвърли боб и  да прочете телепатично, или телекинетично, какво пише в договорът Ви с  доставчикът Ви.  Изчакайте включване, Вашето мнение, е важно за нас.

Ами самият договор е една страница и в него няма да намерим конкретика около моя казус. Всичко важно се съдържа в приложенията, но и там има само  опция  за два и повече телевизора. За интернета не е оказано нищо по отношение на брой компютри. На времето преди много години май не даваха сам да си добавяш устройства. Но тогава идваше един лан кабел и нещата бяха други.

преди 7 часа, DarkEdge написа:

Няма никакво нарушение - зад рутъра може да има и 10 машини, телефони, таблети, стига рутърът да може да ги управлява.

Ей това исках да чуя и друго не ми трябва. Благодарско! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ivov написа:

Ами самият договор е една страница и в него няма да намерим конкретика около моя казус. Всичко важно се съдържа в приложенията, но и там има само  опция  за два и повече телевизора. За интернета не е оказано нищо по отношение на брой компютри. На времето преди много години май не даваха сам да си добавяш устройства. Но тогава идваше един лан кабел и нещата бяха други.

Ей това исках да чуя и друго не ми трябва. Благодарско! 

Само не ми стана ясно , защо си клонирал МАК адреси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, sliderum написа:

Ти друго освен това няма ли с какво друго да помогнеш освен да се заядеж по български тъп форумски човеко .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, ivov написа:

друго не ми трябва.

Трябва ти-да се обадиш на доставчика си и да му кажеш колко IP адреса ти трябват, за да ти ги разрешат и да имаш възможност едновременно да работиш с повече устройства. Става дума за вътрешни -след рутера.

преди 6 минути, adersa написа:

човеко .

Не човек, а желязо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, B3M2W0 написа:

колко IP адреса ти трябват

А за каво са му повече от един IP адреси? Не е казал, че ще пуска сървъри, стриймове и други таакива.
Човекът в прав текст е написал - има ли право да ползва повече от едно устройство.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, B3M2W0 написа:

Трябва ти-да се обадиш на доставчика си и да му кажеш колко IP адреса ти трябват, за да ти ги разрешат и да имаш възможност едновременно да работиш с повече устройства. Става дума за вътрешни -след рутера.

Не човек, а желязо...

Сиктир ламарина - комунист....на чист български у Факултето!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

да ползва повече от едно устройство.

Става дума за адресите 192.168.1х 2х 3х, колко уреда може да се включат след рутера зависи от това. Аз имах такива случаи-след включване на трети уред не ставаше-след обаждане отпуснаха до 5 адреса и всичко тръгна. Така ,че освен права трябва да има и възможности...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зад рутъра (зависи от товароносимостта на модела) могат да се закачат жично и безжично до 254 устройства в една мрежа без подмрежа(и). При теб не зная каква е била ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Само не ми стана ясно , защо си клонирал МАК адреси?

Защото знам, че интернет доставчикът прави проверка за Мак адреса. Имах подобен случай, когато си купих нов компютър преди години и не ми тръгна интернета, а уж всичко беше ок. Обадих се на доставчика и те казаха: "Ааа, вие сте с друг Мак адрес и затова не тръгва. Сега ще въведем новия и ще тръгне." Нямам идея дали вече се правят подобни проверки и спирки, но не ми е проблем да сменя един мак адрес за по-лесно и по-бързо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ivov написа:

Нямам идея дали вече се правят подобни проверки и спирки

Да, много от доставчиците идентифицират потребтели по мак адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

Става дума за адресите 192.168.1х 2х 3х, колко уреда може да се включат след рутера зависи от това. Аз имах такива случаи-след включване на трети уред не ставаше-след обаждане отпуснаха до 5 адреса и всичко тръгна. Така ,че освен права трябва да има и възможности...

Абе да ти кажа май си прав за бройката. Този рутер има 4 гнезда. На едното е цифровата телевизия, на второто  е единия компютър,  а на третото сложих втория комп. Реших да пробвам четвъртото дали работи и преместих там единия компютър. Мига си лампичката лан 4, но не подкарва интернета ( неиндит. мрежа ). Или в настройките на рутера е зададено за втори телевизор или има нещо друго? Не ми трябва, но просто го пробвах за обща култура. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама те не гледат ли мак адреса на рутера

Какво значение имат компютрите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, bornofash написа:

Ама те не гледат ли мак адреса на рутера

Какво значение имат компютрите

Ти да видиш, че ме подсети, че аз имам още един рутер. Остана ми подарък от предишния ми доставчик. Хванах някаква промоция, но на практика не съм го ползвал, защото тогава нямах още таблет, а мобилния ми беше от балканската война и без интернет, разбира се. Марката е ТП-линк или нещо подобно. Много симпатично машинарийче. Досвидя ми се да го изхвърля. Аз иначе всичко, което не ползвам го пращам по кофите, за да имам място за новите натории.  😎

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ivov написа:

Защото знам, че интернет доставчикът прави проверка за Мак адреса. Имах подобен случай, когато си купих нов компютър преди години и не ми тръгна интернета, а уж всичко беше ок. Обадих се на доставчика и те казаха: "Ааа, вие сте с друг Мак адрес и затова не тръгва. Сега ще въведем новия и ще тръгне." Нямам идея дали вече се правят подобни проверки и спирки, но не ми е проблем да сменя един мак адрес за по-лесно и по-бързо. 

Щом си след рутер няма никакъв смисъл да клонираш МАК адреси. И сега има доставчици, които правят оторизация по МАК адрес. Такива са Оптиспринт и Виваком. Включвай си спокойно устройства след рутера. Помолих те да кажеш и какъв му е моделът.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ivov написа:

Абе да ти кажа май си прав за бройката. Този рутер има 4 гнезда. На едното е цифровата телевизия, на второто  е единия компютър,  а на третото сложих втория комп. Реших да пробвам четвъртото дали работи и преместих там единия компютър. Мига си лампичката лан 4, но не подкарва интернета ( неиндит. мрежа ). Или в настройките на рутера е зададено за втори телевизор или има нещо друго? Не ми трябва, но просто го пробвах за обща култура. 

Причините може да са 1001 да не тръгне нет.. А и така ръгащна късет е леко смешно/несериозно.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои доставчици филтрират мак адреса на WAN порта. Така че е било излишно клонирането на LAN порта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Щом си след рутер няма никакъв смисъл да клонираш МАК адреси. И сега има доставчици, които правят оторизация по МАК адрес. Такива са Оптиспринт и Виваком. Включвай си спокойно устройства след рутера. Помолих те да кажеш и какъв му е моделът.

huawei h35m8245heu4 му е модела. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Ма верно ли ? Ако доставчика регистрира МАК адреса - то това е този на рутера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, ivov написа:

huawei h35m8245heu4 му е модела. 

Това доколкото виждам е комбинирано ONT. До теб идва оптика. Имаш портове за телефония, за интернет, дори USB. Спокойно може да си включваш каквито устройства искаш. И не клонирай МАК адреси.

преди 9 минути, nikssi написа:

Ма верно ли ? Ако доставчика регистрира МАК адреса - то това е този на рутера. 

Най-вероятно колегата се бърка. Навремето беше така при Виваком. След АДСЛ модема по договор трябваше да има само 1 компютър. Маската на модема умишлено беше сложена 252. Това беше за обикновените клиенти, После като се видя, че всеки може да си скожи рутер, се отказаха от това нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...