Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

16 gb ram 2400 video Nvidia 1070ti  mb b250 gaming 120 gb ssd i5-7400 мисля да сменям дъно и процесор дъно б450 а процесор ryzen7 3600x или ,i7-7700k

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На цената на I7 7700K ще си вземеш ново дъно+Ryzen 5 3600, мислиш ли, че си струва? Ryzen 5 3600 без Х ще ти е напълно достатъчен, дори и Ryzen 5 2600 и ще ти останат пари ако си ползваш сегашната RAM памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 28 минути, Raze написа:

На цената на I7 7700K ще си вземеш ново дъно+Ryzen 5 3600, мислиш ли, че си струва? Ryzen 5 3600 без Х ще ти е напълно достатъчен, дори и Ryzen 5 2600 и ще ти останат пари ако си ползваш сегашната RAM памет.

А ти мислиш ли, че е реалистично да гледаш цената на нов i7-7700K?

За B250 чипсет не е задължително да е отключен процесор. Не разбрах точния модел на дъното, но втора ръка i7-7700(K) - ако излезе около 200лв след продажбата на 7400 - може да не е най-лошо решение по 2 причини: 1) производителността в игри; 2) наличната памет. Другото, което бих направил с тези памети е комбинацията от i5-9400F и B365 дъно.

За Ryzen е ясно, че идва с повече ядра и по-актуална платформа, но ще трябва поне клок на паметите, ако не се сменят с по-бързи. За игри определено R5 3600 е за предпочитане пред R5 2600, а там разликата в цената е голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като гледам и в алиекспрес без К е 300+ лева, в нашите сайтове втора употреба още повече. Автора пита, отговарям му. Дори и с дъно до 150 лева и Ryzen 5 1600 ще има много по-добра производителност. Аз въобще не бих вземал вече стар процесор по-скъп от нов с повече ядра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Raze написа:

Аз като гледам и в алиекспрес без К е 300+ лева, в нашите сайтове втора употреба още повече. Автора пита, отговарям му. Дори и с дъно до 150 лева и Ryzen 5 1600 ще има много по-добра производителност. Аз въобще не бих вземал вече стар процесор по-скъп от нов с повече ядра.

Ясно ти е защо те цитирах - изкарваш 7700K на цената на R5 3600 + ново дъно. Нали така? Дали втора ръка 7700(K) е смислен вариант или не толкова, може да се обсъжда, но няма връзка с това, защо те цитирах. 

Принципно доста зависи от резолюцията, на която се играе, но не си мисли, че R5 1600 ще покаже по-добра гейминг производителност от 7700K.

Аз лично при текущото положение бих запазил паметите и бих взел 9400F с дъно и евентуално охладител. Стига конфигурацията да е основно за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не съм ли прав, особено ако става въпрос за нов I7 7700K:

http://nikem-bg.net/cart/61295p1r63091p1rf.html

https://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/intel/core-i7-7700k-quad-core-4-2ghz-lga1151-p355765065/

Втора употреба също не е по-евтин, намерих обява за 500 лева, при китайците е по-скъп дори. Да не говорим, че ще му трябва добро дъно, охлаждане и захранване, абсолютно безсмислена покупка. Варианта за интел 9400, който си предложил, също е добра алтернатива за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, Raze написа:

А не съм ли прав, особено ако става въпрос за нов I7 7700K:

http://nikem-bg.net/cart/61295p1r63091p1rf.html

https://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/intel/core-i7-7700k-quad-core-4-2ghz-lga1151-p355765065/

Втора употреба също не е по-евтин, намерих обява за 500 лева, при китайците е по-скъп дори. Да не говорим, че ще му трябва добро дъно, охлаждане и захранване, абсолютно безсмислена покупка. Варианта за интел 9400, който си предложил, също е добра алтернатива за игри.

Втори път ли ме караш да ти намекна - направо да си ти кажа - че е глупаво да ми линкваш цена на нов процесор, който в момента никой не би си купил нов. Особено при налично вече дъно. Това, че наистина струва толкова, няма абсолютно никакво значение.

Пак казвам - не знам точно каква е платката и дали има оферти за подобен процесор, но принципно го виждам да стъпи малко над 200лв след продажба на наличния. Евентуално ще трябва и охлаждане, ако е с K суфикс. Единственото, което може да се купи ново на тази цена, е R5 1600 + дъно при ползване на наличните памети. Следващата стъпка е R5 2600, което обяснява защо според мен 9400F при близка цена е удачно решение, когато си говорим за гейминг насочености. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PANOV написа:

Втори път ли ме караш да ти намекна - направо да си ти кажа - че е глупаво да ми линкваш цена на нов процесор, който в момента никой не би си купил нов. Особено при налично вече дъно. Това, че наистина струва толкова, няма абсолютно никакво значение.

Пак казвам - не знам точно каква е платката и дали има оферти за подобен процесор, но принципно го виждам да стъпи малко над 200лв след продажба на наличния. Евентуално ще трябва и охлаждане, ако е с K суфикс. Единственото, което може да се купи ново на тази цена, е R5 1600 + дъно при ползване на наличните памети. Следващата стъпка е R5 2600, което обяснява защо според мен 9400F при близка цена е удачно решение, когато си говорим за гейминг насочености. 

Аз лично не бих отговорил на така зададен въпрос и тема. Неграмотно и неуважително към останалите.

Инак като се понапъне човек разбира, че наличните компоненти са: ''16 gb ram 2400 video Nvidia 1070ti  mb b250 gaming 120 gb ssd i5-7400''.:shock11:

П.П. 9400F идва лееко слаб за 1070Ti. И съответните алтернативи. Това само за протокола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Jorge написа:

П.П. 9400F идва лееко слаб за 1070Ti. И съответните алтернативи. Това само за протокола.

Ако говорим за гейминг  сигурно имаш предвид за някакъв изолиран случай. Дори в комбинация с 1080ти,  I5-9400F по нищо не отстъпва на заключения i7 8700. Разликата в комбинация с моята карта е от 0 до 2-3% на FHD / На тестваните от мен 7-8 заглавия на моя компютър/.  

Макар ,че като гледам автора на темата колко е активен , май му е все тая от нашето мнение 😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, pepy86 написа:

Ако говорим за гейминг  сигурно имаш предвид за някакъв изолиран случай. Дори в комбинация с 1080ти,  I5-9400F по нищо не отстъпва на заключения i7 8700. Разликата в комбинация с моята карта е от 0 до 2-3% на FHD / На тестваните от мен 7-8 заглавия на моя компютър/.  

Макар ,че като гледам автора на темата колко е активен , май му е все тая от нашето мнение 😁

За съжаление имах време да тествам само: Assassin's Creed Odyssey, Assassin's Creed Unity, WoW, Overwatch, Star Wars Battlefront II. При всичките игри процесорът се явяваше слабата брънка. Особено силно изразено при двата AC(CPU-100%, GPU-85/90). Това естествено на 1080p. всичко в дясно като графични настройки. И не навсякъде, но достатъчно. Убеден съм, че ако включа още 10 игри примерно процентите  ботълнек от 100 ще паднат на не по-малко от 90.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление при мен не помня какво беше положението при CPU -GPU  в % usage.

Ето поне малко резултати и от мен. Тъкмо да позапълним темата. На FHD сега позагледах отново резултатите , по-скоро процентите клонят към 5-6% изоставане , спрямо  8700 , ама предвид цената и на двата ,доста хора мисля, ще го преглътнат :)

Иначе пък на 2К ме учуди приятно това процесорче.

Иначе i7-8700  го ползвах с памет на 3866Мхц , а i5 9400F на 4133. Това гарантирам ,че не е повлияло на резултата.

Тест 1:

FAR CRY 5   (вградения в играта бенчмарк)

2K резолюция:

i7-8700 ram 3866Mhz    vs   i5-9400F ram 4133 , FTW3 1080Ti

Full HD резолюция:

i7-8700 ram 3866Mhz vs   i5-9400F ram 4133 , FTW3 1080Ti

---------------------------------------------------------------------------------------------

ТЕСТ 2:   

FAR CRY New Dawn   (вградения в играта бенчмарк)

2K резолюция:

i7-8700 ram 3866Mhz    i5-9400F ram 4133 , FTW3 1080Ti

Full HD резолюция:

-------------------------------------------------------------------------------------------------

ТЕСТ 3:   

FAR CRY PRIMAL   (вградения в играта бенчмарк)

2K резолюция:

i7-8700 ram 3866Mhz vs  i5-9400F ram 4133 , FTW3 1080Ti

Full HD резолюция:

i7-8700 ram 3866Mhz vs     i5-9400F ram 4133 , FTW3 1080Ti

-------------------------------------------------------------------------------------------------

ТЕСТ 4:   

METRO EXODUS   (вградения в играта бенчмарк)

2K резолюция  EXTREME Settings:

Full HD резолюция ULTRA Settings

i7-8700 ram 3866Mhz vs  i5-9400F ram 4133 , FTW3 1080Ti

ТЕСТ 5:   

Shadow of The Tomb Rider   (вградения в играта бенчмарк)

2K резолюция, къстъм настройки , всичко на максимални детайли:

i7-8700 ram 3866Mhz       i5-9400F ram 4133 , FTW3 1080Ti

ТЕСТ 6:   

FINAL FANTASY XV : (вградения в играта бенчмарк)

Full HD резолюция , HIGH QUALITY Settings:

i7-8700 ram 3866Mhz    vs   i5-9400F ram 4133 , FTW3 1080Ti  

-----------------------------------------------------------------------------------------

ТЕСТ 7:

Assassins Creed Odyssey

2K резолюция и Ultra High настройки:

i7-8700 ram 3866Mhz   i5-9400F ram 4133 , FTW3 1080Ti

FHD резолюция и Ultra High настройки:

i7-8700 ram 3866Mhz      vs    i5-9400F ram 4133 , FTW3 1080Ti

---------------------------------------------------------------------------------------------------

/Дано автора поне сподели на какво се е спрял/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, pepy86 написа:

За съжаление при мен не помня какво беше положението при CPU -GPU  в % usage.

За да направиш релевантен тест не се ползват вградените такива. При това се предполага, че 9400F ще оперира с нативно поддържани памети и заключено дъно. Моите тестове са именно такива.

П.П. Това, което съм написал:

на 31.10.2019 г. в 21:08, Jorge написа:

е абсолютно вярно и няма смисъл да разтягаме темата. А този Н. Димитър въобще не ме интересува дали ще се включи. Пояснил съм го по-горе. Публикацията бе насочена към Панов, който в този раздел пише доста голям процент верни неща.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Jorge написа:

За да направиш релевантен тест не се ползват вградените такива.

Засичал съм FPS-a  и с вградения в msi АB benchmark на една и съща сцена с двата процесора. Пускам дадена игра от определен сейф и цъкам 20-30мин. Повтарям същото и с 2-то цпу.  Изключително трудно ми е било / в някои случай е невъзможно/  да направя сравнение на една съща сцена по време на гейминг при еднакви условия и с двата процесора. Точно за това смятам ,че дори вградените тестове да не са напълно точни , то те  дават доста близки до действителните резултати. Това се показва и на бенча на MSI AB и данните от него.

преди 36 минути, Jorge написа:

При това се предполага, че 9400F ще оперира с нативно поддържани памети и заключено дъно

Тука две мнения няма. Сигурно не ме разбра каква ми беше идеята. Понеже има някои заглавия , които се влияят от честотата на паметта малко или много, за това исках да не ограничавам в това отношение i5-цата в моя тест.  Разбира се ,че няма вариант , в който някой луд ще реши да си купи отключено дъно с памет на 4000мхц и ще му забоде този бюджетен процесор . 

Както и да е. Поне се радвам ,че дискутирахме с някого .

Лека вечер от мен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, pepy86 написа:

Засичал съм FPS-a  и с вградения в msi АB benchmark на една и съща сцена с двата процесора. Пускам дадена игра от определен сейф и цъкам 20-30мин. Повтарям същото и с 2-то цпу.  Изключително трудно ми е било / в някои случай е невъзможно/  да направя сравнение на една съща сцена по време на гейминг при еднакви условия и с двата процесора. Точно за това смятам ,че дори вградените тестове да не са напълно точни , то те  дават доста близки до действителните резултати. Това се показва и на бенча на MSI AB и данните от него.

Тука две мнения няма. Сигурно не ме разбра каква ми беше идеята. Понеже има някои заглавия , които се влияят от честотата на паметта малко или много, за това исках да не ограничавам в това отношение i5-цата в моя тест.  Разбира се ,че няма вариант , в който някой луд ще реши да си купи отключено дъно с памет на 4000мхц и ще му забоде този бюджетен процесор . 

Както и да е. Поне се радвам ,че дискутирахме с някого .

Лека вечер от мен !

Дискусия ли бе? Или монолог?

Лека и от мен!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При теб често е монолог . Рядко приемаш чуждите мнения . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги ги приемам. Стига да са верни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така го казваш все едно съм манипулирал тестовете с цел да изкарам i5-цата равна на i7-8700 :) . Аз пък никога не съм считал за коректни сравненията на два процесора използвани с различни по честота памети. 

Ако ти остане време сподели поне резултатите при теб какви са . Ще е интересно да ги разгледам. Другия път ще тествам и по твоя вариант , независимо, че не го одобрявам по мои субективни причини .

Ставам , че твърде късно стана . Лека и мека .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.11.2019 г. в 11:58, pepy86 написа:

Какво да кажа като повечето пъти като пиша и се започва спор чета само какво се пише 

В момента имам 48-49% bottleneck по някой път е ужас играя доста игри и като цяло за stream ще ми трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой хора много държат да се изпъчат като всезнаещи и често се случва да се "усере" дадена тема .  

на 31.10.2019 г. в 19:07, PANOV написа:

Следващата стъпка е R5 2600, което обяснява защо според мен 9400F при близка цена е удачно решение, когато си говорим за гейминг насочености. 

Аз лично споделям мнението на колегата и също бих те насочил към един от двата процесора Ако пък финансите позволяват директно към 3600 .  По горе сам виждаш ,че ако интела  (9400F) не е скопен с памет на ниска честота  дори с 1080ти се държи много адекватно.  

И все пак , на кой вариант се спря ти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип съм голям фен на интел но много се замислям за ryzen7 3600x просто ме влече тоя процесор понеже ако го сложа няма да ми трябва скоро да сменям понеже пак казвам в момента не се трае 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Н. Димитър написа:

ryzen7 3600x

Може би имаш предвид ryzen 5 3600X ?  Или говориш за 8-ядрения 3700Х ?  Малко се обърках :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.11.2019 г. в 18:30, pepy86 написа:

Може би имаш предвид ryzen 5 3600X ?  Или говориш за 8-ядрения 3700Х ?  Малко се обърках :)

3700x извинявай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...