Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sliderum

Китай пусна най-голямата в света 5G мрежа

Препоръчан отговор

Цитат

ай-големите мобилни оператори в Китай днес пуснаха услуги от пето поколение - т.нар. 5G, предоха ТАСС и БТА, цитирайки агенция "Синхуа".

Съвместното изявление бе направено на церемония по откриването на международно изложение за телекомуникации в Китай. Планът бе това да се случи догодина, но заради напрежението със Съединените щати заради бойкота на китайско оборудване и открития конфликт с гиганта в бранша "Хуауей" процесът бе ускорен и Пекин реши да направи по-бързо скока към технологията, която се очаква да промени индустрията и начина на живот на милиони по света в следващите години.

Китай пуска най-голямата в света 5G мрежа, отбелязва "Блумбърг" в заглавие. Оценката всъщност е на Крис Лейн и анализатори от консултантската компания "Сандфорд Си Бърнстайн": "Макар някои други държави вече да пуснаха 5G услуги по-рано тази година, Китай ще има най-голямата действаща търговска 5G мрежа в света."

Трите държавни компании в сектора направиха дебют с мобилни телефонни услуги от пето поколение - преломен момент в усилията на страната да стане технологична сила, макар да е в търговска война със САЩ.

Най-големият оператор "Чайна мобайл" (China Mobile Ltd.) представи мрежата си в 50 града, сред които Пекин, Шанхай и Шънджън, с пакет от 128 юана (18 долара) на месец. Конкурентните "Чайна телеком" (China Telecom Corp.) и "Чайна юником Хонконг" (China Unicom Hong Kong Ltd.) също въведоха услугите си при подобни тарифи, посочва "Блумбърг".

Източник: Дневник

Първо си помислих да я пусна в подходяща техническа тема. Но пък има и политически и икономически и други  аспекти, така че си е просто новина и затова ще бъде тук.

За протокола 5G мрежи, има запуснати в максимум още две страни в света към момента, а в останалите още са на етап тестове, или въобще не са стигнали и до там дори. Включително и в САЩ все още няма 5G, само фейк от 1-2 от операторите. Живи и здрави, по план би трябвало да се пуснат първите истински 5G в САЩ през 2020 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, miro20 написа:

а гугъл, фейсбук, туитър кога ще пуснат китайците ? :) 

Тъпо, инджилере!

Мирча Кришан и Сорина Дан - Краставицата_(480p).mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, тъпо е да нямаш тези социални мрежи в днешно време. Но пък си имаш 6джи :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, miro20 написа:

Да, тъпо е да нямаш тези социални мрежи в днешно време.

Ако те срещна в реалния живот дали ще те позная, вземайки си пример как се представяш във виртуала. Тук си едва ли не батма-а на боко, сигурно в реала си няква мишка на герпава службица, безполезна, ако не и вредна за останалия народ.  Та дръж си ги ти тия социални мрежи за теб си, щото там си ...хм, някой. За цукербърка и другите притежатели на тия мрежи си едно нищо, просто колонка цифри на техните сървъри. Така че, ти всъщност ги нямаш тия мрежи, те не са твои, просто са те пуснали там по милост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Приятелю :)  именно че и в живота и тук говоря по един и същи начин, без обиди и "епитети" като вашите комплексарски нападки .

Много се съмнявам на някого на живо да си казвал наскоро "някаква вредна безполезна мишка" . Дори въобще да си казвал нещо подобно.  :) 

Но ви разбирам такива като теб . Понеже именно в живота са най мачкани и безгласни, то си изливат компексите виртуално .

Познай обаче - това не е мой проблем.  ето ти малко за домашно https://chetilishte.com/ако-често-се-гневите-вероятно-се-мисли/?fbclid=IwAR3j6G9aYNiDg2AKzZ5cun0kzkA54UeE5O6XEauoLI-Ofen6CaD11SDMkR0

За социалните мрежи и "милост за позлване" пак нещо не си наясно с нещата. Мен не ми пука какъв съм за Цукърбърг, нито искам да ПРИТЕЖАВАМ мрежи. 

А това да МОГА да избирам кое да ползвам или да не ползвам.

Това което намекнах е за цензурата в Китай. Те нямат избор.

Както и форума тук. Ти имаш възможност да плюеш който искаш политик, и никой не ти пречи на това, дори управляващите и така омразния ББ.

Ползваш и форума като социален "отдушник" за това.

Те /в Китай/  обаче не могат да критикуват. Колкото и мобилни технологии да имат .

Ама де толкова акъл да осмислиш. :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

.... именно че и в живота и тук говоря по един и същи начин, без обиди и "епитети" като вашите комплексарски нападки .

Много се съмнявам на някого на живо да си казвал наскоро "някаква вредна безполезна мишка" . Дори въобще да си казвал нещо подобно.  :) 

Но ви разбирам такива като теб . Понеже именно в живота са най мачкани и безгласни, то си изливат компексите виртуално .

Ейййй ! Най-после и аз да разбера нещо ! :lol6:

Чрез "цоциализъм " , " Путлер " и други подобни по-сложни образувания си избиваш комплексите ! :lol6:

Простено да ти е от Бог ! Чрез негативна реклама промиваш очите на слепите , куците прохождат , болните оздравяват ....:nono:

`Ма като един Исус Христос си ! Месия !  ....Той си "чука" Магдалина , пък проповядва въздържание....:lol6:

преди 16 часа, miro20 написа:

а гугъл, фейсбук, туитър кога ще пуснат китайците ? :) 

Всяко нещо по реда си....!

Почвай да учиш китайски , че иначе китайците не се церемонят много с такива като теб....тоталитаризъм  ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цоциализъм, Путлер и др. не са лични квалификации и обиди.
Нито ще ме видиш някога да се обидя на думи като Боко тиквоча, Плевню и др.
Ама де у теб акъл да осмислиш каква е разликата .

Простено да ти е....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, miro20 написа:

Цоциализъм, Путлер и др. не са лични квалификации и обиди.
Нито ще ме видиш някога да се обидя на думи като Боко тиквоча, Плевню и др.
Ама де у теб акъл да осмислиш каква е разликата .

Простено да ти е.... emoji16.png

Цоциализъм, Путлер и др. не са лични квалификации и обиди. Защо тогава ги употребяваш - по задължение, или че много ти харесват?

Нито ще ме видиш някога да се обидя на думи като Боко тиквоча, Плевню и др. Това  показва, че не ти пука за тях, или че няма за какво да се противопоставиш на това. Но за настоящия президент на България не спираш да сипеш обиди.

Вероятно го правиш, защото си много умен!

Ха-ха-ха!

Развеселявам се, като те чета! Виж, ако ми паднеш в ръцете, ще те накажа по един весел начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, dedidi написа:

Защо тогава ги употребяваш

Защото това което бе у  нас "недоносчето" както казваше един ваш идол, бе именно цоциализъм.

А за един чужд държавник-мафиот като Путлер  ми е много странно как ревете на "лична основа" .

Сравнението го казах , но ще ти го припомня отново . Когато някой ползва методите на Хилтлер, пропагандата на Хитлер, дори речите му копира,  аз го наричам Путлер.

:)

преди 11 часа, dedidi написа:

Това  показва, че не ти пука за тях, или че няма за какво да се противопоставиш на това.

Не другарю , защото за мен политик не е някой на който да се кланям или заради когото да се обиждам.

Политика трябва да служи на теб /нас/ а не ние на него . Ние трябва да критикуваме и ИЗИСКВАМЕ от политиците.

Промити от цоциализма мозъци дето само си търсят идоли на които безпрекословно да се кланят, не можете да го разберете това !

За пРезидента всичк окоето съм казвал , съм се аргументирал ясно и конкретно. Включително и защо е пРезидент с малка буква и голямо Р :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, miro20 написа:

Защото това което бе у  нас "недоносчето" както казваше един ваш идол, бе именно цоциализъм.

А за един чужд държавник-мафиот като Путлер  ми е много странно как ревете на "лична основа" .

Сравнението го казах , но ще ти го припомня отново . Когато някой ползва методите на Хилтлер, пропагандата на Хитлер, дори речите му копира,  аз го наричам Путлер.

:)

Не другарю , защото за мен политик не е някой на който да се кланям или заради когото да се обиждам.

Политика трябва да служи на теб /нас/ а не ние на него . Ние трябва да критикуваме и ИЗИСКВАМЕ от политиците.

Промити от цоциализма мозъци дето само си търсят идоли на които безпрекословно да се кланят, не можете да го разберете това !

За пРезидента всичк окоето съм казвал , съм се аргументирал ясно и конкретно. Включително и защо е пРезидент с малка буква и голямо Р :) 

Мирча Кришан и Сорина Дан - Краставицата_(480p).mp3...........................................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...