Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,значи имам проблем с антивирусната Windows Difender. Става на въпрос,че не иска да се актуализират дефинициите. Ще ви покажа на снимка точно какво пише. Иначе днес не знам дали има връзка но инсталирах една програма HiSuite се казва за пренос на данни от тела на компа,но после я изтрих и след 6-7 часа difendera ми поиска update, аз го натиснах,но до там.. изписва ми няква грешка с някъв код...

75349043_1152644548280178_2034305418594877440_n.jpg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е заради програмата. Микромеките постепенно отписват ОС-ми преди 10 -ката и макар че уж продължиха още малко поддръжката, всъщност започнаха да правят такива номера. И на мен ъпдейтването на защитника се провали оня ден и просто махнах предупрежденията и си карам на старите дефиниции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай cmd  с админски права и постави:
"%ProgramFiles%\Windows Defender\MSASCui.exe" -Update
Натисни Enter

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написах това в Cmd и програмата уш започва да обновява и пак се появява това..

trtr.png

преди 4 часа, sliderum написа:

Не е заради програмата. Микромеките постепенно отписват ОС-ми преди 10 -ката и макар че уж продължиха още малко поддръжката, всъщност започнаха да правят такива номера. И на мен ъпдейтването на защитника се провали оня ден и просто махнах предупрежденията и си карам на старите дефиниции.

Ще има ли проблем за компютара,ако не се обновява,карам само с нея като антивирусна и от време на време си пускам Маwlarebytes. Ако си прейнсталирам компа няма ли да се оправи ? И иначе ако не се оправи и реша така да го оставя поне как мога махна дразнещия червен х отдолу ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да гледаш какво и от къде стартираш и инсталираш, няма да имаш проблеми. Аз не ползвам антивирусна от над 3-4 години, дефендъра ми е деактивиран. Конфигурацията ми не мога да кажа, че е слаба (от подписа), но без дефендър/антивирусни всичко работи и стартира много по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, - Daskalow- написа:

Ще има ли проблем за компютара,ако не се обновява,карам само с нея като антивирусна и от време на време си пускам Маwlarebytes. Ако си прейнсталирам компа няма ли да се оправи ? И иначе ако не се оправи и реша така да го оставя поне как мога махна дразнещия червен х отдолу ?

Възможно е. Зависи от Вас къде в мрежата се мотаете и какво инсталирате. Ако отворите някое съмнително, или не толкова съмнително писъмце и запуснете някой изпълним файл в него, като нищо компютъра може да се наложи да го лекувате. Дори с напълно в ред дифендър и дори с платен качествен антивирусен продукт няма 100% гаранция, ако не внимавате какво правите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
@echo off
echo .

echo Simple script to reset windows update-Credits to shawn Brink for the commands

echo .

echo PAUSE

set b=0

:bits
set /a b=%b%+1
if %b% equ 3 (
   goto end1
) 
net stop bits
echo Checking the bits service status.
sc query bits | findstr /I /C:"STOPPED" 
if not %errorlevel%==0 ( 
    goto bits 
) 
goto loop2

:end1
cls
echo.
echo Failed to reset Windows Update due to bits service failing to stop.
echo.
pause
goto Start

:loop2
set w=0

:wuauserv
set /a w=%w%+1
if %w% equ 3 (
   goto end2
) 
net stop wuauserv
echo Checking the wuauserv service status.
sc query wuauserv | findstr /I /C:"STOPPED" 
if not %errorlevel%==0 ( 
    goto wuauserv 
) 
goto loop3

:end2
cls
echo.
echo Failed to reset Windows Update due to wuauserv service failing to stop.
echo.
pause
goto Start

:loop3
set app=0

:appidsvc
set /a app=%app%+1
if %app% equ 3 (
   goto end3
) 
net stop appidsvc
echo Checking the appidsvc service status.
sc query appidsvc | findstr /I /C:"STOPPED" 
if not %errorlevel%==0 ( 
    goto appidsvc 
) 
goto loop4

:end3
cls
echo.
echo Failed to reset Windows Update due to appidsvc service failing to stop.
echo.
pause
goto Start

:loop4
set c=0

:cryptsvc
set /a c=%c%+1
if %c% equ 3 (
   goto end4
) 
net stop cryptsvc
echo Checking the cryptsvc service status.
sc query cryptsvc | findstr /I /C:"STOPPED" 
if not %errorlevel%==0 ( 
    goto cryptsvc 
) 
goto Reset

:end4
cls
echo.
echo Failed to reset Windows Update due to cryptsvc service failing to stop.
echo.
pause
goto Start

:Reset
Ipconfig /flushdns
del /s /q /f "%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\Network\Downloader\qmgr*.dat" 

cd /d %windir%\system32

if exist "%SYSTEMROOT%\winsxs\pending.xml.bak" del /s /q /f "%SYSTEMROOT%\winsxs\pending.xml.bak" 
if exist "%SYSTEMROOT%\winsxs\pending.xml" ( 
    takeown /f "%SYSTEMROOT%\winsxs\pending.xml" 
    attrib -r -s -h /s /d "%SYSTEMROOT%\winsxs\pending.xml" 
    ren "%SYSTEMROOT%\winsxs\pending.xml" pending.xml.bak 
) 

if exist "%SYSTEMROOT%\SoftwareDistribution.bak" rmdir /s /q "%SYSTEMROOT%\SoftwareDistribution.bak"
if exist "%SYSTEMROOT%\SoftwareDistribution" ( 
    attrib -r -s -h /s /d "%SYSTEMROOT%\SoftwareDistribution" 
    ren "%SYSTEMROOT%\SoftwareDistribution" SoftwareDistribution.bak 
) 

if exist "%SYSTEMROOT%\system32\Catroot2.bak" rmdir /s /q "%SYSTEMROOT%\system32\Catroot2.bak" 
if exist "%SYSTEMROOT%\system32\Catroot2" ( 
    attrib -r -s -h /s /d "%SYSTEMROOT%\system32\Catroot2" 
    ren "%SYSTEMROOT%\system32\Catroot2" Catroot2.bak 
) 

if exist "%SYSTEMROOT%\WindowsUpdate.log.bak" del /s /q /f "%SYSTEMROOT%\WindowsUpdate.log.bak" 
if exist "%SYSTEMROOT%\WindowsUpdate.log" ( 
    attrib -r -s -h /s /d "%SYSTEMROOT%\WindowsUpdate.log" 
    ren "%SYSTEMROOT%\WindowsUpdate.log" WindowsUpdate.log.bak 
) 

sc.exe sdset bits D:(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;SY)(A;;CCDCLCSWRPWPDTLOCRSDRCWDWO;;;BA)(A;;CCLCSWLOCRRC;;;AU)(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;PU)
sc.exe sdset wuauserv D:(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;SY)(A;;CCDCLCSWRPWPDTLOCRSDRCWDWO;;;BA)(A;;CCLCSWLOCRRC;;;AU)(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;PU)

regsvr32.exe /s atl.dll 
regsvr32.exe /s urlmon.dll 
regsvr32.exe /s mshtml.dll 
regsvr32.exe /s shdocvw.dll 
regsvr32.exe /s browseui.dll 
regsvr32.exe /s jscript.dll 
regsvr32.exe /s vbscript.dll 
regsvr32.exe /s scrrun.dll 
regsvr32.exe /s msxml.dll 
regsvr32.exe /s msxml3.dll 
regsvr32.exe /s msxml6.dll 
regsvr32.exe /s actxprxy.dll 
regsvr32.exe /s softpub.dll 
regsvr32.exe /s wintrust.dll 
regsvr32.exe /s dssenh.dll 
regsvr32.exe /s rsaenh.dll 
regsvr32.exe /s gpkcsp.dll 
regsvr32.exe /s sccbase.dll 
regsvr32.exe /s slbcsp.dll 
regsvr32.exe /s cryptdlg.dll 
regsvr32.exe /s oleaut32.dll 
regsvr32.exe /s ole32.dll 
regsvr32.exe /s shell32.dll 
regsvr32.exe /s initpki.dll 
regsvr32.exe /s wuapi.dll 
regsvr32.exe /s wuaueng.dll 
regsvr32.exe /s wuaueng1.dll 
regsvr32.exe /s wucltui.dll 
regsvr32.exe /s wups.dll 
regsvr32.exe /s wups2.dll 
regsvr32.exe /s wuweb.dll 
regsvr32.exe /s qmgr.dll 
regsvr32.exe /s qmgrprxy.dll 
regsvr32.exe /s wucltux.dll 
regsvr32.exe /s muweb.dll 
regsvr32.exe /s wuwebv.dll
regsvr32 /s wudriver.dll
netsh winsock reset
netsh winsock reset proxy

:Start
net start bits
net start wuauserv
net start appidsvc
net start cryptsvc

echo Task completed succesfully!Please restart your computer and check for the updates again.

Запази като wu_rep.bat примено или изтегли прикачения файл и стартирай с администраторски права. .
Рестартирай

WU_Repair.bat

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

и си положил този труд, да го напишеш специално заради него!!!
:no-no:
невероятен си!
нямам думи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, sliderum написа:

И при мен се случи на седмицата. Ето затова казвам, че МС са боклуци и не си мислят за потребителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не мога да разбера защо правите генерални заключения на базата на частни случаи и то със счупени системи.
И като гледам офтопиците са драстично повече от свързаните с проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък се чудя, защо автора използва Windows Defender на Windows 7, след като на 7 WD е само анти-шпионска програма (за разлика от при Windows 8/10). Под Windows 7 антивирусната се казва Microsoft Security Essentials (MSE). Иначе поразгледах и аз за този проблем и искам да посъветвам автора първо да провери дали има всички важни актуализации през Windows Update (особено тези свързани с Root Certificates) и второ е важно да се обърне внимание на следните кръпки: (защото зачестиха случаите на проблеми с Sandboxie и RogueKiller под Windows 7):

https://community.sophos.com/products/sandboxie/f/forum/113192/not-working-on-win-7-ultimate-32-bit

https://www.wilderssecurity.com/threads/roguekiller-v13.408378/page-6#post-2868410

Ето линк за обновяване на сертификатите, но повечето методи са основно за Windows 10...Под 7 ще трябва да се ползвам Windows Update и certmgr.msc

http://woshub.com/updating-trusted-root-certificates-in-windows-10/

За проверка за остарели сертификати може да се използва или SigCheck

http://woshub.com/how-to-check-trusted-root-certification-authorities-for-suspicious-certs

или RCC

https://www.trustprobe.com/fs1/download.php?appname=RCC.exe

Иначе модератори във форума на MS споделят, че и преди е имало подобен проблем с WD, но от MS са го отстранили, но сега тъй като W7 е към края на своя цикъл не се знае дали това ще се случи: (а темата е от 26 октомври...съвсем прясна):

Цитат

This is an "old" problem that has been fixed before, but we can't expect that

Microsoft will fix it again, at this late date in the life of W7.

https://answers.microsoft.com/en-us/protect/forum/all/cannot-update-windows-defender-for-windows-7/93a83b29-6d48-4634-b7ef-4d5548ceb42b

С други думи според мен е добре все пак да се сложи MSE засега и да се провери дали там го има проблема и ако нищо не помогне да се прибегне до услугите на алтернативна програма като Kaspersky Free 2020 (или Kaspersky Security Cloud Free 2020).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, DarkEdge написа:

Не мога да разбера защо правите генерални заключения на базата на частни случаи и то със счупени системи.
И като гледам офтопиците са драстично повече от свързаните с проблема.

DarkEdge , Изтеглих файла.отворих го и ми се появи черен прозорец.Накрая свърши и рестнах компа и се опитах пак да актуализирам Defendera ама пак не става... пише си същотo.. Тоя файл дет ми го даде за какво беше ?

Като го отворих тва нещо вече имам сумати работещи процеси ? Поне като не стана Дифендъра кажи ми как да си го върна преди да отворя тва нещо дет ми даде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...