Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам как сканирате QR кодовете с телефона? На моя Шиаоми А2 лайт андроид Уан 9 камерата не ги засича(!) Гугъл Ленс също не ги хваща(?), за Киви браузъра не мога да открия Гугъл екстеншън, който да сканира (за генериране има много екстеншъни), на Пуфин браузъра пък му не излиза винаги опцията за сканиране.

Аз много сканирам QR кодове и ми е най-удобно това да става директно, без допълнителен QR ап.

Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, astralio написа:

На моя Шиаоми А2 лайт андроид Уан 9 камерата не ги засича(

Щом ви е най удобно така свържете се със създателя на телефона ви кажете му колко пари давате за да направи нещо ново и измисли директно сканиране както искате . Ако имате късмет ще си стиснете ръцете и може би след година всичко ще е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 55 минути, astralio написа:

Аз много сканирам QR кодове и ми е най-удобно това да става директно

Хем много сканираш, хем не можеш да сканираш, а? Май, а?
НЕ МОЖЕ ДА СКАНИРАШ QR или баркод без приложение, което да "разпознава" и конвертира кода

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Gangosa написа:

Щом ви е най удобно така свържете се със създателя на телефона ви кажете му колко пари давате за да направи нещо ново и измисли директно сканиране както искате . Ако имате късмет ще си стиснете ръцете и може би след година всичко ще е наред.

Благодаря за оригиналното предложение. Жалко, че ни лишавате от смисления Ви отговор 😆

преди 30 минути, DarkEdge написа:

Хем много сканираш, хем не можеш да сканираш, а? Май, а?
НЕ МОЖЕ ДА СКАНИРАШ QR или баркод без приложение, което да "разпознава" и конвертира кода

Съгласи се, че браузърът, камерата и Гугъл ленс СА приложения. Точно защото сканирам много не искам да ползвам допълнителен самостоятелен QR ридър, а директно да сканирам с това което вече е на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами продълбжавай да си сканираш с това, с което го правиш сега. Нещо явно говорим на различни езици.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя дървен телефон с Андроид 6 камерата си ги разпознава. Но нямам много опит с това.

Концентрирай се, може би на това, защо твоята камера не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оплачи се в НАП че не можеш да им участваш в томболата. Може и да те открехнат как става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може би трябва да пипнете нещо в настройките и разрешите как камерата ви да ползва QR код. Аз също не натискам спец бутон, просто, ако в кадъра има код, отгоре в лентата ми изписва предложение, дали да отвори сайт или да набере номер ..., в зависимост от контекста на кода. Напр. този линк https://www.google.com/search?q=qr+code+generator&client=opera&hs=fIu&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjap93uhsnlAhUfSRUIHSvHBkMQ_AUIESgB&biw=943&bih=641

ми светват няколко заградени позиции, за да избера просто трябва да докосна желаното. Поиграйте си, едва ли е сложно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, рових в нета за инфо, четох че QR сканирането работи на Ленс, пусках и спирах разни опции в Асистента, но така и не успях да го подкарам. Сигурно пропускам нещо и за това реших да попитам тук. 

Благодаря за конструктивните отговори @Ьрмалоу, @Iztre6tel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НА моя ZTE Z17 lite има вграден скенер за кодове.
Лови ги всичките без да се замисля.
Само тия на БДЖ-то са някаква хуйня и не става с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...