Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Огнян Миков

Странен/необичаен проблем със стартирането на десктоп компютър

Препоръчан отговор

Здравейте,

Сблъсках се с необичаен проблем с десктоп компютъра ми и имам нужда от съвет. От известно време насам при опит за стартиране компютъра не можеше да захапе и се чуваше кратък пиукащ звук (прикачвам видео с точното поведение). Въобще не се стигаше до стартиране на BIOS или операционна система. Чуваше се как перката започва да върти и веднага след това спира. Ето линк към видеото. 

Понеже не го ползвам често, не му обърнах внимание известно време. Преди време беше правил подобен проблем няколко пъти и тогава ми казаха, че е имало нещо с РАМ паметта, после пък че имало натрупана прах и тн. Възможно е тогава и да е имал и други проблеми де. Така че не е задължително това със стартирането да е било по тази причина.

Все пак обаче реших този път да занеса компютъра в друг сервиз. Още повече че на предното място ми казаха, че ако пак се счупи няма голям смисъл да се прави, че имал някакъв по-сериозен проблем явно с дъното и т.н. Но както и да е. На другото място ми казаха, че проблема е с дъното, смениха го за 40лв и се обадиха да си го прибера. Каква обаче беше изненадата ми, когато като го пуснах абсолютно същата ситуация. Пробвах да разкача всякаква перифиерия и буквално само захранващия кабел оставих- същата работа.

Занесох го в сервиза, казаха и показаха, че при тях си тръгва и ме посъветваха да видя разклонитела или ел инсталацията. Макар че в този разклонител, където е включен компютъра има още вързан монитор, втори монитор (TV), колони и рутер, с които не е имало проблеми досега (6 гнезда общо). Прибрах се пробвах в друг контакт, пак само захранващия кабел включен без периферия и тн- същата работа. Опитах и в друга стая пак същия дефект. Вече си мислех, че можеби проблема е захранващия кабел и щях да ходя да взема нов, но реших да пробвам и в последната останала стая в апартамента :D Там пък взе, че проработи- тръгна си нормално, оставих го така вече няколко часа си бачка. Включих и монитор, мишка.. всичко Окей засега.

Та най-вероятно ще трябва да се вика ел-техник, макар че нз какво точно тр да направи можеби да провери напрежение в системата, да види кое как е.. та някой имал ли е подобен проблем, лесно ли се отстрани при  вас? Макар че реално освен проблем с тоците нещо вкъщи и то можеби само в някои стаи, не виждам друго логично обяснение след като в другата стая си стартира и работи нормално досега.

Мерси предварително на всеки стигнал до края на това мини-есе и предложил някакви идеи и съвети.

Лека

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да  имате утечка някъде слаба връзка и не дай си боже да грее. Всичко може да е . Развалят ли ви се уредите често? Трябва да информирате енергото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Gangosa написа:

Може да  имате утечка някъде слаба връзка и не дай си боже да грее. Всичко може да е . Развалят ли ви се уредите често? Трябва да информирате енергото.

Това е странното, че никакви проблеми не съм имал с уредите. Крушки горят чат-пат, но не бих казал, че е нещо необичайно често... А и в този контакт въпросния има все пак навързани и не малко други неща... нз можеби все пак ще е добре да погледне някой, който разбира от ел инсталации. 

преди 3 часа, Емил Костов написа:

Марка и модел на дъното като за начало.

Трудно ми е да го видя идентифицирам точно какво е, че Еверест-а ми е с изтекъл лиценз, пък няма как да му прокарам нет там дето съм го пуснал. Пробвах с команда в run конзолата, но стигнах дотук.  Aко имате идея оттук какво да търся, пробвах със search motherboard, но излизат несвързани работи. Ето и снимка на самото дъно до колкото успях да направя- тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странно! Първото и най-важно нещо, ако скоро са ви сменяли таблото или скоро сте закупили това жилище проверете дали нямате зафазени контакти, защото е животозастрашаващо. Ако можете да боравите с мултицет можете и сам да замерите напреженията, но не е препоръчително. На 100% ли сте убедени, че проблема се появява само в определени контакти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...