Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

jordanp

Прехвърляне на данни от телефон на компютър (компютъра забива)

Препоръчан отговор

Всеки път като се опитам да прехвърля от телефон (Alcatel Pixi 4 с Android 6.0) на компютър (Windows 7) снимки или други данни, като свържа USB кабела и компютъра забива (почва да мисли дълго и в крайна сметка нищо не се случва).

Обикновенно избирам - „Прехвърляне на файлове (MTP)”, но съм пробвал и останалите опции на телефона и резултата е същия. Също опитвах и другите USB портове, но отново си забива.

Не мога да разбера в телефона ли е проблема, в компютъра ли, има ли софтуер или начин с който мога да направя диагностика на връзката и евентуално да рабера какво го „спъва“?

Използвам оригиналния USB кабел на телефона, но и с други резултата е същия. Каква друга причина може да има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От вътрешната памет на телефона ли прехвърляш или от SD картата. Ако е от SD картата има вероятност да е повредена и от нея да забива. Можеш да я извадиш от телефона и през четец за карти памет да опиташ да прехвърлиш информацията. Ако пак забива, нова карта. Ако не е това пробвай с програмата USBDeview. Деинсталираш всички включени в USB портовете и свързваш отново телефона. Ще изпише "Found new hardware - Открит е нов хардуер". Изчакваш да си качи драйверите и пробваш.

https://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, jordanp написа:

Всеки път като се опитам да прехвърля от телефон (Alcatel Pixi 4 с Android 6.0) на компютър (Windows 7) снимки или други данни, като свържа USB кабела и компютъра забива (почва да мисли дълго и в крайна сметка нищо не се случва).

Обикновенно избирам - „Прехвърляне на файлове (MTP)”, но съм пробвал и останалите опции на телефона и резултата е същия. Също опитвах и другите USB портове, но отново си забива.

Не мога да разбера в телефона ли е проблема, в компютъра ли, има ли софтуер или начин с който мога да направя диагностика на връзката и евентуално да рабера какво го „спъва“?

Използвам оригиналния USB кабел на телефона, но и с други резултата е същия. Каква друга причина може да има?

Тествай на друг компютър като за начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате място в Google Drive  е най лесно  от тела да си качите каквото ви трябява там и после от писито се логвате в 

Google Drive и си ги теглите.

Пробвайте да спрете всякаква защита антивирус да видим.

Най вероятно тела ви си загива и за това . Нека да позная пробвали сте само на уиндоус а със линукс дори не сте си и помисляли. Ха на бас , че при линукс няма да го има проблема.

https://www.makeuseof.com/tag/transfer-files-android-pc/

Още малко полезно инфо

https://www.makeuseof.com/tag/wifi-direct-vs-bluetooth-use-sharing-data-windows-8/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Тествай на друг компютър като за начало.

Тествах на друг компютър и резултата е същия - мисли безкрайно, през което и USB да пробвам.

Цитат

Ако имате място в Google Drive  е най лесно  от тела да си качите каквото ви трябява там и после от писито се логвате в  

Google Drive и си ги теглите.

И това е добра идея, но в краен случай. На този етап предпочитам да потърся къде е проблема и да потърся разрешение, не да го заобикалям.

Пробвайте да спрете всякаква защита антивирус да видим.

След спирането на антивируса имаше малко забързване, но все пак като е опитам да копирам един клип на компютъра и пак мисли и забива.

Цитат

Най вероятно тела ви си загива и за това . Нека да позная пробвали сте само на уиндоус а със линукс дори не сте си и помисляли. Ха на бас , че при линукс няма да го има проблема.

Само на Уиндоус съм пробвал, за съжаление не мога да опитам на Линукс.

Цитат

От вътрешната памет на телефона ли прехвърляш или от SD картата. Ако е от SD картата има вероятност да е повредена и от нея да забива. Можеш да я извадиш от телефона и през четец за карти памет да опиташ да прехвърлиш информацията. Ако пак забива, нова карта.

Действително снимките и видеата, които се опиттвам да прехвърля са на SD карта.
Излиза че SD картата е повредена:

-    Опитах с Micro SD адапер да прехвърля данните през четца на лаптопа, но там дори не ми разпозна картата - не се появи като ново устройство
-    Пробвах с отделен четец за карти и там ми изписа: „you need to format the disk before you can use it“
-    После последно опитах да прехвърля картата на друг телефон и там ми изписа също: „you need to format the disk before you can use it“

След няколко рестарта успях някак си да прехвърля снимките, но явно проблема е в SD картата и вече не е толкова надеждна.

Дали има начин да се „лекува“ SD картата? Ако реша да я заменя можете ли да ми препоръчате добра марка, вид до 16ГБ или 32ГБ. Тази уж гледах да не е някаква неизвестна марка - Micro SD HC (10) – “Hama”, 16 GB, 80MB/s, но не знам от какво може да се повреди, не съм я вадил от телфона от както е купена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hama са едни от най-големите боклуци. Вземи си Sandisk, от сериозен магазин, че има много ментета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, RudeBoy написа:

Hama са едни от най-големите боклуци. Вземи си Sandisk, от сериозен магазин, че има много ментета.

Подкрепям. Не чудя се все още как тази марка стои на пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...