Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам един нахалник свързал ми се за мрежата и искам да му спра достъпа до нея. Но не мога да влезна в настройките на рутера, не знам username и password. Рутера е Tech, тези които ги дават от А1. Също така, ако знаете как да го режа от рутера, след като влезна в настройките му. Някой може ли да помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко съмнително ми звучи. Знаеш, че някой ти ползва мрежата, но не и елементарни неща като име и парола на рутера...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на устройството. От А1 не дават подобни устройства. Ако имаш достъп до този рутер има различни начини да спреш достъп на дадена машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ncl написа:

Малко съмнително ми звучи. Знаеш, че някой ти ползва мрежата, но не и елементарни неща като име и парола на рутера...

Пробвах с дефаулт нещата ама не стана, пробвах и с дефаулт за този рутер, като гледах от интернет.

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Точен модел на устройството. От А1 не дават подобни устройства. Ако имаш достъп до този рутер има различни начини да спреш достъп на дадена машина.

TechD3770468

На мен такова устройство ми дадоха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не излиза за това устройство в интернет. Кажи му името и модела. Трябва да има стикер с производителя:

Роутер Huawei HG 530 Желтые Воды - изображение 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, winl0k написа:

Пробвах с дефаулт нещата ама не стана, пробвах и с дефаулт за този рутер, като гледах от интернет.

Какви са тия "дефаулт" неща? Не знам как седят нещата при А1, но няма начин да нямаш достъп, поне до елементарни опции - като SSID и парола за WiFi. Ako наистина А1 не дават никакъв достъп до устройството (което е доста....тъпо), обади им се за съдействие

На първо време смени SSID и паролата за WiFi!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на А1 устройствата, които предлагат в момента са тези.

В списъка има Technicolor TC7200.20 WiFi

Което си е пак модем/рутер. В секцията за Достъпване настройки безжичен модем има опция за влизане в настройките на рутер-а през браузер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, street racer написа:

Какви са тия "дефаулт" неща? Не знам как седят нещата при А1, но няма начин да нямаш достъп, поне до елементарни опции - като SSID и парола за WiFi. Ako наистина А1 не дават никакъв достъп до устройството (което е доста....тъпо), обади им се за съдействие

На първо време смени SSID и паролата за WiFi!

Това е, че не може и името да се смени, когато го носеха ги попитах дали ще му се смени името, те ми викат, че не се сменяли името и паролата. Пробвах с админ админ и т.н.

преди 1 минута, oic написа:

В сайта на А1 устройствата, които предлагат в момента са тези.

В списъка има Technicolor TC7200.20 WiFi

Което си е пак модем/рутер. В секцията за Достъпване настройки безжичен модем има опция за влизане в настройките на рутер-а през браузер.

Рутера е това, но не мога да влезна в настройките му, не мога да сменя името и паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През браузера, ако не можеш да влезнеш, като напишеш 192.168.0.1/Enter и въведеш admin за парола,

им звъниш на доставчика и обясняваш ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 13 минути, winl0k написа:

Това е, че не може и името да се смени, когато го носеха ги попитах дали ще му се смени името, те ми викат, че не се сменяли името и паролата. Пробвах с админ админ и т.н.

Рутера е това, но не мога да влезна в настройките му, не мога да сменя името и паролата.

Устройството е собственост на доставчика и затова нямаш достъп до него. Звъниш на А1 и искаш да ти сменят името на мрежата и паролата за свързване. OIC ме е изпреварил с коментара.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, winl0k написа:

TechD3770468

Това е името на мержата на рутъра.
Титулярът на договора звъни на кол центъра на А1 и описва ситуацията.
Да не говорим, че взломилият мрежата е нарушил 2 закона и подлежи на съдебно преследване. Но да несе окаже, че това е някой ваш телефон или телевизор. Как установихте, че има чужда машина в мрежата на рутъра?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок.

Влезнах в настройките на рутера с паролата админ, без да вкарвам име, сега възможно ли е да филтрирам устройството, че да не се свързва, знам че е по-добре да сменя паролата, ще го направя при необходимост, но питам може ли да филтрирам устройство, за да не може само то да се свързва с рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако му знаеш мак адреса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ако устройството има такава опция. Вариантите са ( ако е вързано безжично) да направиш оторизация по МАК адрес или да смениш паролата на безжичната мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Оправих проблема си, изтеглих WirlessNetworkWatcher и му видях MAC Adress-a и ще го филтрирам, благодаря на всеки обърна внимание на тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...