Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Михайлов Мирослав

Мога ли да свържа два монитора към настолен компютър с VGA

Препоръчан отговор

Здравейте.
Като за начало не съм на 100% сиг че темата е за тук. 
Имам настлен компютър, и искам да свържа към него два монитора. Въпроса е че мониторите нямат изход за HDMI кабел, също и компютъра няма  такъв вход. 
По-опитните, можете ли да ми помогнете с идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на видеокартата, както и марка и модел на двата монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/OFF

Хайде един път за винаги, да оправим понятията "вход" и "изход"! Монитора има вход/ове, а картата има изход/и

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на този етап не мога да ги погледна, защото компютъра и монитоите са на различни места. Може би след два дена ще имам всичката информация. 
За сега знам че компютъра не поддържа HDMI както и изходите на мониторите са VGA 

преди 2 минути, street racer написа:

/OFF

Хайде един път за винаги, да оправим понятията "вход" и "изход"! Монитора има вход/ове, а картата има изход/и

Предполагам компетентните в областта ще ме разбера, дори  с "явно" грешките ми.  По-важното е решението на проблема, а не правописни,терминологични и всякакви грешки.  Човек трябва винаги да се чувства виновен в Българските форуми че задава въпроси, и че не е компетентен за всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Михайлов Мирослав написа:

на този етап не мога да ги погледна, защото компютъра и монитоите са на различни места. Може би след два дена ще имам всичката информация. 
За сега знам че компютъра не поддържа HDMI както и изходите на мониторите са VGA 

Предполагам компетентните в областта ще ме разбера, дори  с "явно" грешките ми.  По-важното е решението на проблема, а не правописни,терминологични и всякакви грешки.  Човек трябва винаги да се чувства виновен в Българските форуми че задава въпроси, и че не е компетентен за всичко.

Колегата от горният пост е абсолютно прав  със забележката си и това е много важно , защото пишете точно в ТЕХНИЧЕСКИ подфорум. Вярно е, че много хора ще Ви разберат, но написаното от Вас  често е със сериозни последствия именно заради това, че бъркате понятия, различни едно от друго. Иначе, за лакардии си има достатъчно подфоруми. По зададения от Вас въпрос. В Conrad има да се продават малки кутийки с превключвател за до 4 монитора. Можете да проверите за наличности или да си направите заявка за доставка. Успех от мен и приятен неделен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Михайлов Мирослав написа:

Решението на проблема (ако изобщо има някакъв проблем), може да се коментира, единствено след като знаем с каква видеокарта е оборудван съответния комп и с какви изходни нтерфейси разполага картата. Не без значение са и марката/модела на мониторите - по скоро техните характеристики - резолюция, честота на опресняване и т.н

Не на последно място - каква е идеята за двата монитора - какво трябва да се вижда на тях.....

ПС: Има машини (основно някои "маркови"), които нямат HDMI изходи от картата, но имат DP....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Решението на проблема (ако изобщо има някакъв проблем), може да се коментира, единствено след като знаем с каква видеокарта е оборудван съответния комп и с какви изходни нтерфейси разполага картата. Не без значение са и марката/модела на мониторите - по скоро техните характеристики - резолюция, честота на опресняване и т.н

Не на последно място - каква е идеята за двата монитора - какво трябва да се вижда на тях.....

ПС: Има машини (основно някои "маркови"), които нямат HDMI изходи от картата, но имат DP....

Утре по това време ще мога да кажа всичката информация за компютъра и мониторите. 
Отностно "каква е идеята" ще се използва с работни цели, необходимо е да се работни едновременно на два отворени прозореца.
По-принцип в момента при мен е само компютъра, виждам че има  HDMI  и VGA порт. До момента е работил само с VGA кабел, но сега нямам такъв, и реших да пробвам с HDMI кабел, да го свържа към телевизора,но не дава никакъв сигнал, въпреки че го настроих за съответния HDMI към които е свързан (Това го пробвах на два  различни телевизора)

И това което се чудя е, че има някакъв дефект по този HDMI port или самата видео карта не излъчва сигнал през него. Но все пак логично е, щом го има да си работи?
Имам друга въпросителна, ако свържа VGA spliter компютъра дали ще го отчита като един монитор, и да излъчва една и съща картиа и над двата монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е да покажеш снимки на гъррба на компютъра и на гърбовете на мониторите в зоните им с комектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, DarkEdge написа:

Най-добре е да покажеш снимки на гъррба на компютъра и на гърбовете на мониторите в зоните им с комектори.

ASUS ATI RADEON HD 6450 това е видео картата, утре ще мога да кажа с точност моделите на мониторите. В едно ревю в Амазон, един човек е написал че видео картата, не може да стартира едновременно аналогов и цифров сигнал. Трябвало да бъде VGA + VGA. 
Но как ще стане това не ми е ясно, след като имам само един порт за VGA 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това ли е панелът? Ако да - може да работи едновременно с два монитора с подходящите клабели.
6zDKpRLJQdB7pVjR_500.jpg
Остав да споделиш моделите на мониторите, че малко като с ченгел се тегли информация.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, DarkEdge написа:

Това ли е панелът? Ако да - може да работи едновременно с два монитора с подходящите клабели.

Да, но по неясни причини, бях включел телевизор  (понеже нямам монитор тук) и изписа че няма сигнал. Причините (според мен) да не поддържа голямата резолюция на телевизора, или самият HDMI  да е повреден. 
Ще го тествам отново, и мисля да взема сплитер/преходнил (не съм наясно точно как се нарича) от VGA да го променя на HDMI, ако ли не, от VGA да го промени на DVI по чужди форуми четох за такива варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Михайлов Мирослав написа:

Да, но по неясни причини, бях включел телевизор  (понеже нямам монитор тук) и изписа че няма сигнал. Причините (според мен) да не поддържа голямата резолюция на телевизора, или самият HDMI  да е повреден. 

Изключително общо и нищонеказващо обяснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...