Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Ползвам настолен компютър на който имам 8 ГБ рам и искам да добавя още толкова.

Дъното е това - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350-Gaming-3-rev-1x#kf

Процесора е Ryzen 5 1600

Сега има две плочки по 4гб от тази памет - https://www.speedcomputers.biz/adata-xpg-z1-4gb-ddr4-2666mhz-pamet/

Предполагам понеже дъното има 4 слота за памет е добре да добавя още две плочки от същия тип но не ги откривам никъде навсякъде няма наличности.

Друго решение е да купя две плочки по 8 ГБ а тези които имам да продам. При този случай какво да избера?

Ако се сещате за друг съвет ще съм ви благодарен да го споделите.

Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш просто да вземеш 2х4GB на 2666Mhz от друга марка, а принципно дори и на друга честота, но става по-особено с 4 стика памет и цената на плочките е неизгодна. Най-удачното решение е да продадеш наличното и да купиш един комплект F4-3000C16D-16GISB за 120лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, PANOV написа:

Можеш просто да вземеш 2х4GB на 2666Mhz от друга марка, а принципно дори и на друга честота, но става по-особено с 4 стика памет и цената на плочките е неизгодна. Най-удачното решение е да продадеш наличното и да купиш един комплект F4-3000C16D-16GISB за 120лв.

Благодаря за отговора!

Не съм много на "ти" с рам паметите там тайминги честоти и т.н.

Предложението е супер като цена но това че е на 3000 МХз рамта дали няма да бъде проблем?

Според спецификацията на дъното поддържа до 2666 по-нагоре зависи от процесора - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350-Gaming-3-rev-1x/sp#sp

Да не стане така че да работи после на 2166 и да не мога да я накарам да тръгне на повече дори с  XMP профила активиран?

И друго - сега рамта работи на 1.2V тази предложената на 1.35 това има ли някакво значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези цени в момента на паметите най-добре си вземи 2х8 на същата честота или по-висока и си ползвай всичката памет, заедно със старата. Ако случайно има несъвместимост, винаги можеш да махнеш старата и да я продадеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, astankov написа:

Благодаря за отговора!

Не съм много на "ти" с рам паметите там тайминги честоти и т.н.

Предложението е супер като цена но това че е на 3000 МХз рамта дали няма да бъде проблем?

Според спецификацията на дъното поддържа до 2666 по-нагоре зависи от процесора - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350-Gaming-3-rev-1x/sp#sp

Да не стане така че да работи после на 2166 и да не мога да я накарам да тръгне на повече дори с  XMP профила активиран?

И друго - сега рамта работи на 1.2V тази предложената на 1.35 това има ли някакво значение?

При първо поколение Ryzen от 2666MHz нагоре вече си е до ръчна настройка / XMP, затова най-добре с 2x8 и да търсиш висока честота, че тези процесори я обичат. Можеш да си помогнеш с DRAM Calculator. 1.35V са стандарт за тази честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.11.2019 г. в 11:06, PANOV написа:

При първо поколение Ryzen от 2666MHz нагоре вече си е до ръчна настройка / XMP,

Ако си с обновен биос не е така. В работата търкалям по един r5 1600 и r7-1700 В момента в комбинация с Х470 Master SLI и памет  g.skil aegis 3000mhz при задаване на XMP си настройва без проблем таймингите , волтажа и CR - на 1T. Същата работа се случи като заредих XMP на Corsair vengenace LPX 3000 както и на един тeam group vulcan.  Подобни експерименти си правих и с други дънни платки като Asus Prime x-370 Pro , MSI gaming B350 Plus и най-старата ми AB 350 Pro4.  В АМД забавят , но не забравят :) Новите биоси определено са доста изчистени и подобрени в това отношение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми обновен е биоса до предпоследна версия щото последната е бета и не ми се рискува. Между другото колега на лс ми прати че в ардес имат като моята памет по 45лв бройката дали си струва да взема 2бр и ще станат 16гб. Това че ще са 4 но пък еднакви нали няма да бъде проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четири не знам дали ще работят и на 2666MHz но на повече със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ръчна настройка разбирам , когато аз въвеждам първичните тайминги , волтажа и command rate. Както в прочен правехме всички притежатели на райзен 1-во поколение доста дълго време ,за да ни работят паметите не желаните честоти. Директното зареждане на XMP прави всичко това вместо теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Четири не знам дали ще работят и на 2666MHz но на повече със сигурност.
Това как да го разбирам че на 2666 няма да работят четрите а на повече от 2666 или ако взема 2 по 8 ГБ кит на по-висока честота то те със сигурност ще работят въпреки че е повече от 2666. Просто се интересувам кой е по-добрия вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, pepy86 написа:

Ръчна настройка разбирам , когато аз въвеждам първичните тайминги , волтажа и command rate. Както в прочен правехме всички притежатели на райзен 1-во поколение доста дълго време ,за да ни работят паметите не желаните честоти. Директното зареждане на XMP прави всичко това вместо теб. 

А не съм ли написал “ръчно”, наклонена черта,  “XMP”? Съответно ръчното се отнася за повече контрол, честота над XMP, памети без XMP профил. Не толкова за ранните времена на Ryzen, когато нещо не тръгваше. Имах предвид, че всичко над 2666 се води “овърклок” в тази ситуация - дали ръчен или чрез XMP функция. 

@astankov, 4 плочки изискват определена конфигурация за високи честоти и пак имаш ограничения. Освен това 90лв за този обем на 2666Mhz не са много на оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това исках да чуя явно ще се купуват 2 плочки по 8 ГБ и да се надяваме че всичко ще е ОК с активиране на ХМР профила и ще работят на тяхната честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами поръчах от рамта показана в поста по-горе само че от Никем защото във Варио нямаха налична. Ще пристигне в петък тъкмо ще се обновя за уикенда.

Благодаря на всички включили се в темата за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дойде паметта монтирах я на дъното то даже автоматично си зареди ХМР профила и си тръгна на 3000МХз. За сега всичко е наред и работи нормално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно , със здраве да я ползваш 👍

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, pepy86 написа:

Чудесно , със здраве да я ползваш 👍

Мерси радвам се че все още има места където да попиташ нещо за което не си сигурен какво да правиш и да получиш нормален отговор а не да ти обясняваят колко си тъп...😂😂😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...