Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,  с поредния въпрос от мен. Бях излязла от стаята си, когато се върнах видях, че племенника ми изля вода върху лаптопа. Не съм сигурна дали беше само на клавиатурата или е имало и по монитора. Веднага го изключих и го суших със сешоар. Оставих го известно време така изключен. След което, като го включих да видя ще работи ли...мишката отказа и спря да реагира. Изключих го и след малко пробвах пак и все така не искаше да реагира мишката. Какво ще ме посъветвате? Лаптопа е HP Pavilion 15 notebook. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът се отваря и се пръска с почистващ спрей. Той почиства мръсотията и ако има нещо разлято, без да наранява пътечките и да предизвиква корозия. Не се суши със сешоар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че така се прави но на момента това направих. Значи може да се оправи. Благодаря.

Друго, което забелязах беше,  че след като го включих и видях, че не работи мишката е, това,че иконите на монитора бяха смалени. :D Това има ли някаква връзка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, AstralGirl написа:

Знам, че така се прави но на момента това направих. Значи може да се оправи. Благодаря.

Друго, което забелязах беше,  че след като го включих и видях, че не работи мишката е, това,че иконите на монитора бяха смалени. :D Това има ли някаква връзка?

Спрете да пускате повече лаптопа. Утре го носите в сервиз да се почисти и прегледа. Вече ще се види има ли поражения или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва по най-бързия начин да се занесе в сервиз, без да се правят опити да се включва изобщо. Заради тези опити повредата може да е станала още по-голяма. Ако лаптопа има батерия и тя може да се извади, това задължително се прави. Ако е вградена, добре е да се отвори и да се откачи батерията, за да не подава напрежение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Спрете да пускате повече лаптопа. Утре го носите в сервиз да се почисти и прегледа. Вече ще се види има ли поражения или не.

преди 7 минути, Raze написа:

Трябва по най-бързия начин да се занесе в сервиз, без да се правят опити да се включва изобщо. Заради тези опити повредата може да е станала още по-голяма. Ако лаптопа има батерия и тя може да се извади, това задължително се прави. Ако е вградена, добре е да се отвори и да се откачи батерията, за да не подава напрежение.

Благодаря ви още утре ще го занеса на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак се включвам с въпрос. Ами ако само му купя отделна мишка, ще му пречи ли да работи така? (което се съмнявам да стане, защото usb портовете ми не работят).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AstralGirl написа:

Аз пак се включвам с въпрос. Ами ако само му купя отделна мишка, ще му пречи ли да работи така? (което се съмнявам да стане, защото usb портовете ми не работят).

Лаптопът трябва да се отвори и да се почисти засегнатото място с почистващ спрей. Ако го оставиш така, мястото където е минала водата ще корозира, ще съсипе пътечките и лаптопът ще умре. Водата, не е чиста. В нея има много примеси и елементи, които не влияят добре на електрониката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Лаптопът трябва да се отвори и да се почисти засегнатото място с почистващ спрей. Ако го оставиш така, мястото където е минала водата ще корозира, ще съсипе пътечките и лаптопът ще умре. Водата, не е чиста. В нея има много примеси и елементи, които не влияят добре на електрониката.

Благодаря, и аз така мисля, просто ми предлагаха да вземем само мишка да пробваме с нея, обаче тя цялата клавиатура беше залята (ако не се лъжа и монитора беше). Благодаря за мненията и помощта, възможно най-скоро ще гледам да го занеса в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AstralGirl написа:

Благодаря, и аз така мисля, просто ми предлагаха да вземем само мишка да пробваме с нея, обаче тя цялата клавиатура беше залята (ако не се лъжа и монитора беше). Благодаря за мненията и помощта, възможно най-скоро ще гледам да го занеса в сервиз.

Под мишка разбираш тъчпада или говориш за мишка включена в USB портовете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нужен е един здрав бой на племенника.
Утре така може да сипе вода в някой контакт и да го утрепе тока.

Авторката на темата ми се струва доста неадекватна след като и помня предишните теми.

Така, че ми се струва, че тази тема е един ташак( както и предишните й теми), който си прави с нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Емил Костов написа:

Под мишка разбираш тъчпада или говориш за мишка включена в USB портовете?

Тъчпада на лаптопа ми се повреди след намокрянето, а идеята на сестра ми беше да вземе отделна мишка, включена в USB портовете, но и те са ми счупени от толкова удряне и тръшкане от племенниците ми. И сега пак те, го заляха с вода.

преди 26 минути, neroni написа:

Нужен е един здрав бой на племенника.
Утре така може да сипе вода в някой контакт и да го утрепе тока.

Авторката на темата ми се струва доста неадекватна след като и помня предишните теми.

Така, че ми се струва, че тази тема е един ташак( както и предишните й теми), който си прави с нас.

"Авторката на темата" не съм те карала да ми четеш и коментираш темите. Щом съм ги създала съм имала нужда от съвет, щом за теб това е малоумно и неадекватно ако обичаш не се занимавай с мен и моите теми. Ясно? Както и в предишните теми съм казвала, ако ще се заяждате а няма да ми отговаряте адекватно..не се занимавайте с мен. Ясно????????????

За мен темата е приключена и ако може да помоля администратор, да изтрие тази и всичките ми теми, щом толкова ви пречи, че човек ви е попитал нещо и ви е поискал съвет. Всеки път се убеждавам, че е грешка, и пак го правя. Моля темите ми да бъдат изтрити, както и профила ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, neroni написа:

Аре по-спокойно и да не се дръвчиш като си неграмотна.

Аре да се сдържаш малко а! 

преди 19 часа, AstralGirl написа:

Здравейте,  с поредния въпрос от мен. Бях излязла от стаята си, когато се върнах видях, че племенника ми изля вода върху лаптопа. Не съм сигурна дали беше само на клавиатурата или е имало и по монитора. Веднага го изключих и го суших със сешоар. Оставих го известно време така изключен. След което, като го включих да видя ще работи ли...мишката отказа и спря да реагира. Изключих го и след малко пробвах пак и все така не искаше да реагира мишката. Какво ще ме посъветвате? Лаптопа е HP Pavilion 15 notebook. 

Носи в сервиз, надявай се да са малки щетите и да не се стига до ново дъно, не го включвай повече лаптопа както са ти вече дали този съвет по - горе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AstralGirl написа:

Тъчпада на лаптопа ми се повреди след намокрянето, а идеята на сестра ми беше да вземе отделна мишка, включена в USB портовете, но и те са ми счупени от толкова удряне и тръшкане от племенниците ми. И сега пак те, го заляха с вода.

"Авторката на темата" не съм те карала да ми четеш и коментираш темите. Щом съм ги създала съм имала нужда от съвет, щом за теб това е малоумно и неадекватно ако обичаш не се занимавай с мен и моите теми. Ясно? Както и в предишните теми съм казвала, ако ще се заяждате а няма да ми отговаряте адекватно..не се занимавайте с мен. Ясно????????????

За мен темата е приключена и ако може да помоля администратор, да изтрие тази и всичките ми теми, щом толкова ви пречи, че човек ви е попитал нещо и ви е поискал съвет. Всеки път се убеждавам, че е грешка, и пак го правя. Моля темите ми да бъдат изтрити, както и профила ми.

Компютрите не обичат удряне, тръскане и заливане. Като за начало хард дискът се поврежда много бързо. От удрянето може да се счупят пантите на монитора. От заливането вече знаеш. Занеси го в сервиз, да му се направи изцяло диагностика. Може USB да са здрави просто нещо да се откачило или разпоило. Разбира се само предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чистил съм залят лаптоп с вино и кафе ,голяма мацаница е ,но както отбелязаха колегите е важно да не се пуска машината .Носи се в сервиз да се раглоби и почисти .Всичко останало е  в раздел самодейност ,което може да доведе до по-големи щети !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...