Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Проблем...за новите лаптопи има драйвери само за windows 10. Тъй като той не ми харесва, много по-добре е Windows 7, искам да знам има ли начин да се подкарат драйвери за Windows 10 на Windows 7...ако трябва ще ви дам серийни номера на някои лаптопи, на официалния им сайт има драйвери само за 10, пробвах да ги подкарам на 7 или поне 8 - не става...в 10-ката не ми харесва, че има реклами, че ми инсталира candy crush и други неща без да ме пита, че има вградена антивирусна която ми сканира диска, че има телеметрия, и всякакви неща които ПРАВЯТ ЛАПТОПА ПО-БАВЕН ДОРИ ДА Е СЪС SSD, а в 7-цата ги нямаше...

Официално Kaby lake не се поддържа на Windows 7. Има начин да се интежктират примерно драйверите за USB 3.0, но за всичко друго - за Wifi, за Realtek Audio, за Intel HD Graphics, и т.н., не работят. Някой подкарвал ли е нови лаптопи с Windows 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, Hot Bastard написа:

Проблем...за новите лаптопи има драйвери само за windows 10. Тъй като той не ми харесва, много по-добре е Windows 7, искам да знам има ли начин да се подкарат драйвери за Windows 10 на Windows 7...ако трябва ще ви дам серийни номера на някои лаптопи, на официалния им сайт има драйвери само за 10, пробвах да ги подкарам на 7 или поне 8 - не става...в 10-ката не ми харесва, че има реклами, че ми инсталира candy crush и други неща без да ме пита, че има вградена антивирусна която ми сканира диска, че има телеметрия, и всякакви неща които ПРАВЯТ ЛАПТОПА ПО-БАВЕН ДОРИ ДА Е СЪС SSD, а в 7-цата ги нямаше...

Официално Kaby lake не се поддържа на Windows 7. Има начин да се интежктират примерно драйверите за USB 3.0, но за всичко друго - за Wifi, за Realtek Audio, за Intel HD Graphics, и т.н., не работят. Някой подкарвал ли е нови лаптопи с Windows 7?

НЕ! Караш на 10 и това е. Не знам само какви реклами ти инсталира без да те пита. 10 може да си го конфигурираш както поискаш просто трябва малко да се оразровиш в интернет.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

НЕ! Караш на 10 и това е. Не знам само какви реклами ти инсталира без да те пита. 10 може да си го конфигурираш както поискаш просто трябва малко да се оразровиш в интернет.

Абе то може много неща. Но 7 си го инсталирах и ползвах без да се налага нищо да бутам по настройки. Само му инсталирам драйверите и е готов. А в 10 - мазало......еми то по-добре да сложа някакъв Линукс тогава. Поне си уважават потребителите, ако ще и двама да са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Hot Bastard написа:

Абе то може много неща. Но 7 си го инсталирах и ползвах без да се налага нищо да бутам по настройки. Само му инсталирам драйверите и е готов. А в 10 - мазало......еми то по-добре да сложа някакъв Линукс тогава. Поне си уважават потребителите, ако ще и двама да са.

Няма да рабготи лаптоп направен за 10 с драйвери за 7. Просто няма начин. Дори да намериш драйвери за периферията, драйвери за дъното няма или ако намериш нещо няма да работи. Бил съм го този барабан доста пъти. Конфигурираш си 10 и си свиркаш. да, иска малко повече четене, но става. 10 не е лоша като ОС, дразни ме простотията на Майкрософт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Няма да рабготи лаптоп направен за 10 с драйвери за 7. Просто няма начин. Дори да намериш драйвери за периферията, драйвери за дъното няма или ако намериш нещо няма да работи. Бил съм го този барабан доста пъти. Конфигурираш си 10 и си свиркаш. да, иска малко повече четене, но става. 10 не е лоша като ОС, дразни ме простотията на Майкрософт.

Значи до тук с мита за обратната съвместимост на windows...или слагаш последното, или си out of the scope. На майкрософт вече май не им пука за потребителите, показаха средния пръст с 10-ката. Човъркането по настройки и конфигурирането уж беше нужно в една друга ОС.....сега става обратното, ебаси. Айде представи си, че днес имаш 10 лаптопа за преинсталация, на всичките ли ще тръгнеш да човъркаш по настройките? Аз да не съм луд...ми то отиде половината ден в глупости които преди в 7-цата не се налагаше да се правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Hot Bastard написа:

имаш 10 лаптопа за преинсталация, на всичките ли ще тръгнеш да човъркаш по настройките?

Това въобще не е необходимо - има си начини за автоатизиране на настройките - кеф ти с помощта на инструментите на MS за внедряване, кеф ти с помощта на скриптове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hot Bastard написа:

Значи до тук с мита за обратната съвместимост на windows...или слагаш последното, или си out of the scope. На майкрософт вече май не им пука за потребителите, показаха средния пръст с 10-ката. Човъркането по настройки и конфигурирането уж беше нужно в една друга ОС.....сега става обратното, ебаси. Айде представи си, че днес имаш 10 лаптопа за преинсталация, на всичките ли ще тръгнеш да човъркаш по настройките? Аз да не съм луд...ми то отиде половината ден в глупости които преди в 7-цата не се налагаше да се правят.

Какво толкова ще му конфигурираш на уин10? Уин7 с всички обновления също включва телеметрия, ако това те притеснява, така че и там ще се наложи да конфигурираш, а не просто да инсталираш и да забравиш.

преди 1 час, Hot Bastard написа:

Значи до тук с мита за обратната съвместимост на windows...или слагаш последното, или си out of the scope. На майкрософт вече май не им пука за потребителите, показаха средния пръст с 10-ката.

Липсата на драйвери е заради производителите на хардуера, не заради Майкрософт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагайте windows 7 и после DriverPack Solution

https://www.lifewire.com/driverpack-solution-review-2619194

Има и исо със всички драйвъри по тракерите ако случайно не ви намира на 7 интернета ще ви предложи много драйвъри.

И тук ако не сте доволен от многото неща които са във windows 10 може да си ги премахнете преди да инсталирате и после да инсталирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Gangosa написа:

после DriverPack Solution

И с какво ще помогне DPS? Ако няма драйвър, издаден от производителя на хардуера, просто НЯМА от къде да се вземе драйвър за съответния модул.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, при НЯКОИ драйвъри могат да се правят модификации на инсталаторите, че да се познават и инсталират. Но това са само НЯКОИ, не всички. За по-голямата част от новия хардуера няма изобщо писани драйвъри за Windows преди 10.
А сега си представи да инсталираш Windows 7 на 10, 20, 50 нови машини с различен хардуер...
Направо си мирише на мазохизъм.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай 10-ката и си свиркай. Не знам какво трябва да му пипаш просто. 2 драйвъра съм инсталирал, които са за 7 на 10 и нямам проблем. Но само 2 както казах.

По-лека е от 7 и по-бърза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Hot Bastard написа:

10-ката не ми харесва, че има реклами, че ми инсталира candy crush и други неща без да ме пита, че има вградена антивирусна която ми сканира диска, че има телеметрия, и всякакви неща които ПРАВЯТ ЛАПТОПА ПО-БАВЕН ДОРИ ДА Е СЪС SSD

Ако знаеш как, изтегли си и пробвай Windows 10 LTSC 2019 или Windows Server 2019. При тях имаш много повече опции за контрол, а и липсват повечето неща които не искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О&O ShutUp и O&O AppBuster и спираш всички услуги, които не ти трябват и деинсталираш всички вградени приложения на Windows 10, дори и тези, които ги няма като опция за премахване по подразбиране. Работа за 5 мин. Първата има опция Export/Import settings и когато ти трябва - зареждаш запазеният config file. Аз ползвам тези програми от 6 месеца и 10-ката е чук. Без грешка.
При инсталацията на Windows 10, като стигнеш до опцията за създаване на microsoft акаунт, дърпаш кабела на нета, даваш next и ще ти изпише нещо от рода на ''something went wrong'''>skip, въвеждаш име и готово. Инсталацията е без microsoft акаунт. 
Който се притеснява, че му събират данните, не ползва затворена ОС, била тя Windows xp или 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, manjaro написа:

При инсталацията на Windows 10, като стигнеш до опцията за създаване на microsoft акаунт, дърпаш кабела на нета, даваш next и ще ти изпише нещо от рода на ''something went wrong'''>skip, въвеждаш име и готово.

Има вариант и с unattend.xml и директно получаваш тихо инсталиран Виндолз с локален акаунт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесах linux mint, интерфейса много прилича на windows 7. Ако нещо се издъни ще пробвам LTSB. Хубаво, че има и такава 10ка, значи не са си изгубили акъла съвсем.

Абе тия линукси са голяма зарибявка, има и като MacOS.

Отказах се от хакването на драйвери за 10 защото верно си е баш мазохизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...