Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

jordanp

Управление на стар ТВ с телефон (универсално дистанционно)

Препоръчан отговор

Здравейте,

Дали е възможно кинескопен телевизор Sony Trinitron - да се управлява от програма за дистанционно на андорид (телефон)?

https://www.ebay.com/p/48200907

Опитах какви ли не програми и универсално дистанционно и такива за Сони, но никое не действа, възможно ли е изпобщо такъв вид програми да бъдат прилагани за стари телевизори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е телефона, има ли инфрачервен порт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че дистанционното на този телевизор е SONY RM-Y156 може да се потърси да се закупи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Мисля, че дистанционното на този телевизор е SONY RM-Y156 може да се потърси да се закупи. 

Имам такова дистанционно, но някъде съм го изгубил и търся временна алтернатива.

преди 3 минути, halek написа:

Какъв ти е телефона, има ли инфрачервен порт?

ulefone s7

Всъщност не бях се замислял, трбява да проверя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jordanp написа:

Имам такова дистанционно, но някъде съм го изгубил и търся временна алтернатива.

ulefone s7

Телефона трябва да има инфраред за да се случи което искате в противен случай си търсите дистанционно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че няма инфра ред порт, явно това е причината. Ще търся такъв телефон/дистанционно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jordanp написа:

ulefone s7

Доколкото видях - нямаш инфрачервен порт и няма да стане. Купи си някое универсално за десетина лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jordanp написа:

...

Възможно е!
"Универсално дистанционно" е отживелица. Нещо повече, гласово управление, чрез асистент на Алиса-Яндекс, Google, Amazon Alexa и т.н. за този модел е повече от елементарно. Вложението изисква 10$ и няколко минути време. Струва си да шашкаш родни и познати. Изисква наличие на рутер, разбирай домашна wi-fi мрежа, която се явява мост от твоя андроид телефон -> виртуалния асистент -> Sony Trinitron. За съжаление изброените асистенти разбират английски или руски, и утешение остава, да ползваш виртуално дистанционно, което дублира гласовите команди.

По-народен вариант е при наличие на IR-бластер на телефона, да инсталираш SURE. Тази апликация подкарва всевъзможни екзотики.

поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Profruit написа:

Възможно е!
"Универсално дистанционно" е отживелица. Нещо повече, гласово управление, чрез асистент на Алиса-Яндекс, Google, Amazon Alexa и т.н. за този модел е повече от елементарно. Вложението изисква 10$ и няколко минути време. Струва си да шашкаш родни и познати. Изисква наличие на рутер, разбирай домашна wi-fi мрежа, която се явява мост от твоя андроид телефон -> виртуалния асистент -> Sony Trinitron. За съжаление изброените асистенти разбират английски или руски, и утешение остава, да ползваш виртуално дистанционно, което дублира гласовите команди.

По-народен вариант е при наличие на IR-бластер на телефона, да инсталираш SURE. Тази апликация подкарва всевъзможни екзотики.

поздрави!

Ти си направо ходеща енциклопедия. Надявам се да предадеш знанията и уменията които имаш на следващото поколение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът на телевизора? Нещо KV- . . . .  .  . . 

Забравете думата "универсално". За десетина лв има точно оригинално дистанционно за модела..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

Моделът на телевизора? Нещо KV- . . . .  .  . . 

Забравете думата "универсално". За десетина лв има точно оригинално дистанционно за модела..

Sony FD Trinitron WEGA KV-13M42

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова чудо за цял живот нито съм виждал, нито ми е попадало. Във всичкоте ми програми няма нищо за такова дистанционно. Нито шаси, нито каквото и да е. А имам на склад поне 500 различни видове. Плюс всякакви програмируеми, универсални и т.н. Дори и Pacostar нямат код. С изключение най-старите Sony всичките останали работят по един и същ протокол и трябва да работят цифрите, P+ P- Vol+ Vol- Power. Разлики само в бутоните за меню, стрелките и някои несъществени. След като си пробвал със всякакви, вероятно става дума за хардуерен дефект в IR приемника. Би трябвало да се провери с осцилоскоп. Добре ще е са се напише и типът на процесора.

Това чудо не знам откъде е внесено, в България отникъде не се е мяркало и дистанционни не за внасяни. По въпроса за дистанционно се консултирай с Румен (производител и най-компетентен в България). https://conel-bg.com/index_bg.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...