Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Мисля да ъбгрейдвам машината си с RX 5700 XT и се чудя коя е най-хладна и тиха като гледах ревюта за asus strix, но не останах много доволен като се има предвид че е най-скъпата. Та коя бихте ми препоръчали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са останалите компоненти, какъв е мониторът?

MSI Gaming X се оказа доста тих модел с ефективен охладител и добра платка. Има си някои кусури обаче: макар и с добре реализирано охлаждане, картата развива по-висока хотспот температура от преките си конкуренти, а размерите са като на модел с 3 вентилатора. Като добавим, че поне засега по българските магазини я откривам за 999лв, ми се струва, че Sapphire Nitro+ също е добро решение, което идва с двоен BIOS за 60лв по-малко.

От по-евтините карти под 900лв има 3 моделчета, които предлагат добър баланс между охлаждане, температури, изработка и екстри: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC, Sapphire Pulse RX 5700 XT, PowerColor RX 5700 XT Red Dragon. Аз лично бих обърнал внимание на Sapphire Pulse - компактна карта, добро охлаждане, двоен BIOS и перките са на слот. Картата на Gigabyte е малко по-дълга, но и по-ниска, а охлаждането дава една идейка по-ниски температури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш която карта ти е най-изгодна, сваляш малко напрежението, ако не е достатъчно и лек даунклок и ще имаш тиха и хладна карта. Ако се наложи даунклок за сметка на леко понижена производителност, ако не се наложи, производителността ще е поне колкото е гарантирана според заводските честоти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих взел Red Devil (не Dragon) ако я има при вас по магазините. За мен лично предлага най-добрия пакет от всички качества. Което не прави нито Gaming X, нито Strix или Nitro+ лоши или по-лоши карти. Дават я с най-добрия биос от всички модели а тихия и биос наистина е тих. За мен основния недостатък на Gaming X е именно липсата на втори биос, иначе  е страхотна карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, Red Devil е много добра модификация, но не я намирам из българските магазини за разлика от Nitro+, която общо взето е идентична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неслучайно Powercolor и Sapphire са си домашните производители на АМД. Като се замисля и двата модела бих ги предпочел пред Strix и Gaming X. Но това конктретно за тези четирите е и малко въпрос на вкус или фенщина. Това ,което ме учуди, е че в единия магази от твоя линк, недоразумението TUF на Asus струва само 10 лева по-малко от Gaming X...

Teя явно не са гледали ревюто на бай Стийв :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...