Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Сега започнах работа след като завърших и при отиване да си направя банкова сметка и дебитна карта ми казаха, че след 60-ти набор всички имали втора пенсия и ме затрупаха с рекламни материали. Сега като ида да си взимам дебитната най-вероятно ще ме карат да си правя пенсионен фонд в съответната банка. Въпросът ми е задължително ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, The Man Of Steel написа:

Въпросът ми е задължително ли е това?

задължително е всички след 1960 да си правят вноска във фонд избран от тях, при започване на работа
банката не може да те задължава за такова нещо
аз имах във фонд "доверие", но ги прехвърлих към държавния пенсионен фонд
тъй като от частния фонд ми казаха, че започват плащане след като навърша години за пенсия
причината е, че се разболях и получавам пенсия за инвалидност

това е причината за прехвърлянето и сега получавам 20 лева допълнително към пенсията
ако бях останал във фонда, нямаше да има тези 20, а трябваше да чакам да навърша години за редовна пенсия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да има никаква втора пенсия! Всички пари за нея са отдавна окраднати от престъпните '''Фондове за втора пенсия''които пирамиди са  създадени от комуниста Румен Овчаров.В тези фондове има останали само извлечения пари няма ,а над 50 000 лв на месец са само заплатите на директори и секретарки в тях теглени директно от текущо постъпващите по закон парина  хората.Крадени поголовно от комунистическата мафия. Партидите на хора работили по 20г. имат събрани  едва по 2500 -3000 лвзащото всеки месец процент от цялостната  партида се краде !!!  Влагай в държавен сребърен фонд , защото в частните ще увиснеш с едно голямо нищо.Не че държавните крадци са по добри но има закон..Хипотетично 2500 лв или 4000 лв за 40г.  натрупани си ги разделяй както искаш за пенсия да видим за колко дена ще ти стигнат. Втората пенсия е създадена защото скоро няма да има и първа. Нормално при над 2 милиона държавни търтея и калинки и под половин милион реално работещи в частният сектор,...Като те пита следващият път банката ти им поискай отчет за какъв е Нетният процент на възвръщаемост на тези крадливи  фондове в последните за последните 19г от датата на създаването им 1997 г. В свят на инвестици когато всичко растеше те са унищожили парите на хората. Като ти покажат ги питай как тогава един работещ на 30г има в фонда събрани едва 3000 до 5000 лв. Всички пари на хората са профукани от комунистите. Кажи им и че за да се завреш в техните крадливи фондове те трябва да ти плащат по 1000 лв на месец за да си им клиент. Да видим ще се съгласят ли. Питъй и ги и колко са им лихвите по депозитите. Като ти кажат колко са ги питай и на каква база след като днес имат 0,00001 $ лихва на Година и реално ти трябва да им даваш пари за да ти пазят парите в смотаната си банка на каква база те се фантазират ,че могат да упавляват кадърно инвестиция в фонд изобщо след катоне могат да управляват смисленно дори теущите пари по банковата сметка и  не могат да ти предоставят смислен реален процент на възвращаемост. Иначе кредитите имне падат под 6плаващи% кредит нямат разбирай реален над 12% и ако веднъж не платиш става като в Заложна къща процента им.След което им тегли една звучна похвала ,че трябва да са ти благодарни че имаш и разплащателна сметка при тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...