Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бисер Петков

Мога ли да инсталирам Уиндоус 7 на GPT дялова схема?

Препоръчан отговор

Става въпрос за лаптоп Леново, който до сега е бил с 10-ка. Обаче човека иска 7-ца защото някаква програма за диагностика на коли не работела с 10-ка (даже и с 8-ца). Била само за 7-ца и държи да му я инсталирам. Проблема не е в дяловата схема, защото мога да я сменя, но той държи дял D:/ да не го трия по никакъв начин. Това обаче ме затруднява, защото от диск 7-цата стига само до изтриване на дял C:/, но не и до създаване на нов дял. Грешката която изписва при опит за създаване на нов дял е, че дяловата схема е GPT. А от флашката не вижда харда когато се стигне до дяловете и ми ми изписва да поставя диск в DVD-то. Слагам го, но пак нищо не се случва. За това питам дали мога да създам бутващ диск за DVD-то, но за GPT, а не както го имам за MBR?

п.п. В биоса има опция за Легаци и е зададена, но и в Уефи пак не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 20 минути, Бисер Петков написа:

В биоса има опция за Легаци

А CSM има ли? Secure boot изключи ли? И Lenovo-то кой модел е?
По принцип не е невъзможно ако има дайвъри за Windows 7.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пренацепи диска(изтрий всички дялове и създай един основен+два логически) с Acronis Disc Director от Hirens Boot CD.И след това на чисто инсталирай Windows-a,който искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, Naydenow написа:

Пренацепи диска(изтрий всички дялове

преди 43 минути, Бисер Петков написа:

той държи дял D:/ да не го трия по никакъв начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да си създаде изображение/копие/образ на дял D:/ с помощта на MiniTool Partition Wizard (не задължително с него) и после да си го възстанови... но не съм сигурен после като стане GPT,  а образа е направен от MBR (или обратното ако греша) - дали ще може да се възстанови въпросният дял. То може и да се конвертира целия диск от MBR в GPT и обратното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане. На леновото биосът му е орязан и е направен само за 10 и 8.1, макар че има и драйвери за 7. Особено ако е моделите Lenovo G 50-80.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бисер Петков написа:

Става въпрос за лаптоп Леново, който до сега е бил с 10-ка. Обаче човека иска 7-ца защото някаква програма за диагностика на коли не работела с 10-ка (даже и с 8-ца). Била само за 7-ца и държи да му я инсталирам.

Коя е програмата, да ти кажа как става номера?При мен на 8.1 всичко работи, за 10-ка не зная, предполагам е същото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има програми, които преобразуват MBR в GPT и GPT в MBR без загуба на данни(поне така се рекламират).

@Бисер Петков, пиши в гуглето това: convert gpt to mbr without data loss и действай както намериш за разумно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е Lenovo Ideapad 310 

След триста мъки успях да инсталирам Уиндос 7 ултимейт на GPT дял C:/ , но излезе проблем с usb-тата и wi-fi картата. Всички драйвери са инсталирани, но не работят. Ядосах се и му сложих пак Ундоус 10 про.

Обаче след като му въведох неговият акаунт, човека иска след събуждане да не му иска парола. За при стартиране на Уиндоуса през Win+R => netplwiz => Enter съм премахнал отметката, но за при събуждане не знам как да му го направя. При мен има опция в контролния панел на 7-цата:

power.jpg

Но при него ги няма тези опции. Лошото е, че лаптопа е вече при него, а той е малко индианец. 

Може ли да се премахне изискването за парола след събуждане и как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Бисер Петков написа:

Лаптопа е Lenovo Ideapad 310 

След триста мъки успях да инсталирам Уиндос 7 ултимейт на GPT дял C:/ , но излезе проблем с usb-тата и wi-fi картата. Всички драйвери са инсталирани, но не работят. Ядосах се и му сложих пак Ундоус 10 про.

Обаче след като му въведох неговият акаунт, човека иска след събуждане да не му иска парола. За при стартиране на Уиндоуса през Win+R => netplwiz => Enter съм премахнал отметката, но за при събуждане не знам как да му го направя. При мен има опция в контролния панел на 7-цата:

power.jpg

Но при него ги няма тези опции. Лошото е, че лаптопа е вече при него, а той е малко индианец. 

Аз ти казах, че не става още в началото, да не говорим че в сайта на производителя има драйвери само за 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 24 минути, Бисер Петков написа:

като махнеш старата парола и въведеш празна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

като махнеш старата парола и въведеш празна

Ок, ама как? Дай повече инфо, че нямам представа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, Бисер Петков написа:

Ок, ама как? Дай повече инфо, че нямам представа.

начини бол
ама айде един по-лесен
натисни ctrl+alt+del и ще видиш меню
избери промяна на паролата
в следващото меню въведи паролата, а долните полета остави празни и натисни стрелката надясно в долното поле

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, дръндю написа:

начини бол
ама айде един по-лесен
натисни ctrl+alt+del и ще видиш меню
избери промяна на паролата
в следващото меню въведи паролата, а долните полета остави празни и натисни стрелката надясно в долното поле

Този начин не става, защото нямало опция за смяна на паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 41 минути, Бисер Петков написа:

Този начин не става, защото нямало опция за смяна на паролата.

всички версии на десетката  дето съм ползвал до сега, всички имат тази опция
ето ти и друг начин
настройки->акаунти->опции за влизане
468714850_.JPG.cbd7a206fb13d3d1653b81ed499d6f55.JPG

пп

повече инфо те тука е:
https://www.google.bg/search?source=hp&ei=RKfGXdKZIfmHwPAPtt6TqAk&q=премахване+парола+на+windows+10&oq=премахване+парола+в+&gs_l=psy-ab.1.1.0i22i30l10.3059.9498..12603...0.0..0.105.1634.19j1......0....1..gws-wiz.....0..0i131j0.9gIfYRGpKCE

пп

да цъкна още една картинка за да стане по-дълъг поста

1419983610_.JPG.9359b0e864d9eae075160ed59c123a10.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.11.2019 г. в 0:04, A.com написа:

Има програми, които преобразуват MBR в GPT и GPT в MBR без загуба на данни(поне така се рекламират).

@Бисер Петков, пиши в гуглето това: convert gpt to mbr without data loss и действай както намериш за разумно.

Това, дето си написал, важи за целия диск, няма как дял С да е на едно, Д да е друго. При работеща система промяната на диска има катастрофални последствия за нея-всяка програма за това ще се скъса да предупреждава да не се прави такова нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

Това, дето си написал, важи за целия диск, няма как дял С да е на едно, Д да е друго. При работеща система промяната на диска има катастрофални последствия за нея-всяка програма за това ще се скъса да предупреждава да не се прави такова нещо.

Важи за целия диск, но създателите на подобен софтуер твърдят, че процеса протича без загуба на информация. Работи ли  както казват авторите на софтуера вече е отделен въпрос. За да го рекламират и софтуера им да е платен - може би имат някакво основание. Ако автора на темата може да направи бекъп на важната информация нищо не му пречи да опита с някоя от посочените(от гуглето) програми и да сподели дали и кой софтуер е свършил работа без загуба на данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Бисер Петков написа:

В command prompt as admin:

-На батерия:

powercfg /SETDCVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_NONE CONSOLELOCK 0

-На адаптер:

owercfg /SETACVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_NONE CONSOLELOCK 0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.11.2019 г. в 0:04, A.com написа:

Има програми

Всички съвременни версии на инструментите за работа с дялове
https://www.tenforums.com/tutorials/85757-convert-gpt-disk-mbr-disk-windows-10-a.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бисер Петков написа:

Каза ми, че се е получило.

Приспиваш>събуждаш и се уверяваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...